Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox Live Silver z mniejszymi możliwościami

42 postów w tym temacie

Renor Mirshann

Grudniowe uaktualnienie dashboardu konsoli Xbox 360 jest już dostępne, ale nie wszystkie wprowadzane przez nie zmiany podobają się graczom. Chodzi o zablokowanie natychmiastowego dostępu do nowych plików (dem, trailerów) właścicielom srebrnych kont - wprowadzono nową praktykę tygodniowej wyłączności dla płacących.

Przeczytaj cały tekst "Xbox Live Silver z mniejszymi możliwościami" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie myki były już wcześniej np. demo Crackdown (czasowy exclusive dla posiadaczy kont Gold).
Ale doszła obsługa Xvid :)

Niestety, kupno czegokolwiek z Xbox Originals (np. Psychonauts) jest niemożliwe - "this item is not available from your current location" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ale czy na pewno można xvid odtwarzać? z press release zrozumiałem że konsola jest w stanie pokazać plik kodowany w xvid jezeli np. przeglądasz z poziomu konsoli katalogi na komputerze (po udostępnieniu z media center/wmp11), ale nie że odtwarzać (było tam uzyte słowo "enumerate"). sprawdziłes, czy odtwarza xvid''y?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 09:16, baranello napisał:

no ale czy na pewno można xvid odtwarzać? z press release zrozumiałem że konsola jest w stanie
pokazać plik kodowany w xvid jezeli np. przeglądasz z poziomu konsoli katalogi na komputerze
(po udostępnieniu z media center/wmp11), ale nie że odtwarzać (było tam uzyte słowo "enumerate").
sprawdziłes, czy odtwarza xvid''y?


Ja sprawdzałem. Niestety jest tak jak mówisz. Konsola widzi pliki Xvid ale nie może ich otworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ano...ponoć się chłopaki noszą z zamiarem stworzenia takiej możliwości. być może nawet już jest zaszyta ale nie mozna jej póki co wykorzystać. może to będzie prezent gwiazdkowy ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 09:57, Baluk25 napisał:

I tak nie mam Xboxa...


Więc i komentarz zdziebko zbędny ;> Brygadzista, a jeszcze tego nie wie :P

Swoją drogą, ciekawe jak mocne będą głosy sprzeciwu. Może powstanie cień szansy na cofnięcie tej decyzji ;) <marzyciel>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 09:56, Tomek1120 napisał:

hahahaha. no to nieźle M$ prowadzi swoją politykę. Kasa Kasa więcej kasy!


To już od dłuższego czasu jest domeną Micro$oftu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 10:14, Klimos napisał:

> hahahaha. no to nieźle M$ prowadzi swoją politykę. Kasa Kasa więcej kasy!

To już od dłuższego czasu jest domeną Micro$oftu...

wiadomo. ale przez to stracą kolejnych graczy którzy zamierzali kupić konsole na święta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 10:17, Tomek1120 napisał:

wiadomo. ale przez to stracą kolejnych graczy którzy zamierzali kupić konsole na święta


A to już zależy. W chwili obecnej największym powodzeniem cieszy się wersja Arcade. Nie ma w niej twardego dysku, więc nie ma ściągania z sieci. Ja kupując swojego X360 nie planowałem ani pobierania dem, ani trailerów czy czego tam jeszcze. Po to kupiłem konsolę, by grać w pełne wersje, a filmiki sobie mogę na YouTubie pooglądać. Poza tym i tak nie udało mi sie póki co podłączyć Xboxa do sieci (uroki podwójnie zabezpieczanej, podwójnie autentyfikowanej sieci uniwersyteckiej w akademiku). Abonament Live Gold w każdym bądź razie czeka i pewnie jak wpadnę do domu na Boże Narodzenie, to go uruchomię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zaskoczony.. można było się tego spodziewać i tego samego spodziewać się można po Sony.. na razie myślę że Nintendo nie musi używać takich myków.. ale kto wie co będzie w przyszłości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 10:33, Sephirath napisał:

Nie bez powodu pisze sie M$ a nie MS :P


Trafne spostrzeżenie ;)

Z jednej strony rozumiem przywileje dla płacących, z drugiej jako osoba, która na stałe płacenie nie ma funduszy, nie bardzo to pochwalam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i to jest bardzo ciekawe posunięcie MS`oftu. Dlaczego materiały promocyjne, które na wszystkich serwerach są do ściągnięcia za darmo i mają pomóc w promocji gier są dostępne dla srebrnych graczy z opóźnieniem? Bardzo dziwne, to tak jakby reklamy telewizyjne (analogia do trailerów gier) mogli obejrzeć tylko użytkownicy telewizyjni którzy wykupili droższy pakiet?! Chyba MSoftowi powinno zależeć na popularyzacji gier, bo ona pośrednio przekłada się na popyt na konsole... dziwne

Co do opłaty za granie to sytuacja jest zrozumiała. Usługa LIVE! jest rozwinięta i stoi na wysokim poziomie. Naturalne jest to, że za komforowe granie trzeba płacić, ale za "reklamówk"i gier hmmmm....

Być może niebawem na targach GC czy TGS za zagranie na konsoli MSoftu trzeba będzie uiścić opłatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz np. na serwisy takie jak FilePlanet. Tam jest dużo wersji beta nowych gier i najczęściej są dostępne na początku tylko dla osób płacących abonament i dopiero później (często kilka dni przed końcem czasu testów) dawane reszcie (i do tego często z mało liczbą kluczy), też się zdarza, że w ogóle nie ma bety dla wszystkich.
Taka beta to przecież właściwie pokazówka pełnej gry, więc jak jest dobra to może zachęcić do kupna pełnej wersji. Jak zła to kto by chciał w to grać i jeszcze za to płacić? Do tego dają też jakieś forum by zgłaszać błędy, więc jest wtedy tak śmieszne, że testujesz grę, zgłaszasz zauważone błędy i jeszcze za to płacisz (jeżeli masz abonament).
Więc jak widać to nie tylko z Xbox się takie rzeczy robi. A że ktoś to kupuje to czemu nie zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 10:33, Sephirath napisał:

Nie bez powodu pisze sie M$ a nie MS :P



a kupiłeś już sobie demo GT?:))

Nie ma się co dziwić, z marketingowego punktu widzenia to dobry krok.
Kloc bez golda jest mało warty, bo ta konsola swoje prawdziwe oblicze pokazuje dopiero przy graniu onlajn.
emes po prostu dosadnie zachęca i namawia do kupna golda, każdy sprzedawca zachwala swój produkt jak może ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... Po tym co wyprawia M$ z darmowymi kontami Xbox Live, to już wolę mieć pełnie możliwości kont z PS3, które są darmowe...... ;p
Na dodatek, jeszcze Gold kosztuje tyle samo co WoW miesięcznie(no mniej więcej)... :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować