Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gears of War - premiera przesunięta

343 postów w tym temacie

Dnia 05.12.2007 o 14:28, RakuPL napisał:

Moim zdaniem powinni sobie dać spokój z zabezpieczeniami. Złodziej jak będzie chciał to i tak
ukradnie - tak samo pirat - jak będzie chciał to i tak zcrackuje :[

Jak napisałem wcześniej, zabezpieczenie nie jest wymierzone w zawodowych piratów tylko w tych użytkowników, którzy nie potrafią obsłużyć/znaleźć/uruchomić, programów do omijania owych zabezpieczeń (lub są zbyt leniwi), a prawa autorskie mają gdzieś. Taki ktoś, gdy zobaczy grę u kolegi mówi "pożyczysz?", ten odpowiada "nie, bo płyta musi być w napędzie", następne pytanie brzmi "a da się przegrać?" i tu zaczyna mocno oddziaływać zabezpieczenie.
Ktoś, kto na piratach jeździ od dziesięciu lat, wie jak ominąć Star Force i inne zabezpieczenia i owe zabezpieczenia go nie zatrzymają, nie wspominając już o ludziach, którzy potrafią grę shackować. Tacy po zobaczeniu gry u kumpla od razu mówią "przegraj mi" bo jak się gra zainstaluje, to z resztą sam sobie poradzi.

Developerzy są na straconej pozycji bo ich jest garstka a do omijania zabezpieczenia przystąpi legion i komuś się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Głównym powodem przesunięcia terminu premiery, są niespotykane do tej pory trudności w implementacji najnowszego systemu zabezpieczeń przed kopiowaniem."

... O, RLY?! Uniwersalna wymówka. CDP dał ciała i tyle, bo BEZ WZGLĘDU na ilość i jakość zabezpieczeń gra zostanie złamana w najdalej 2 tygodnie. I na to antidotum brak. Dlatego niecierpliwym polecam taką metodę: olać nowości i kupować tylko gry w edycjach typu EK neXt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje że to ściema na zachodzie jest już od miesiąca, ja uważam że to przez bony za EK Wiedźmina bo 90% osób które dostały ten bon chcą właśnie Gears of War

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 14:46, hallas napisał:

Ktoś, kto na piratach jeździ od dziesięciu lat, wie jak ominąć Star Force i inne zabezpieczenia
i owe zabezpieczenia go nie zatrzymają, nie wspominając już o ludziach, którzy potrafią grę
shackować.


Jak ominąć StarForce to ja się już nauczyłem. Jeśli kupiłem ORYGINAŁ i nie mogę grać bez płyty w napędzie, to korzystam z drobnych modyfikacji w rejestrze, ew. jak utknę, to szukam noCD. Zabroni mi ktoś? Grę kupiłem legalnie, a jeśli wymaga płyty a mimo to ruszy bez niej, to jest to tylko partactwo jej twórców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, w porządku, ale jak zwykle cierpi na tym legalny użytkownik taki jak ja czy ty. Skoro jakiś problem z zabezpieczeniem spowodował aż przesunięcie premiery, to już widzę, że mogą powstawać problemy z odczytem oryginalnej płyty po premierze Gearsów.

Dochodzi do tego jeszcze prawo do stworzenia kopii, ale (przynajmniej tak mnie się wydaje) niektóre zabezpieczenia pozbawiają takiej możliwości zwykłego użytkownika, a co za tym łamią to prawo.


Edit:
>korzystam z drobnych modyfikacji w rejestrze

Ciekawe, ciekawe... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee znów przesunięta ;), ile będą się z tym bawić :), ale może poprawią jakieś błędy lub co.

bfgk10: Nie zawsze to jest opłacalne, ponieważ Edycja Specjalna w Polsce w przypadku UT3 bardzo ładnie wygląda i tak samo Gears of War, więc ja np. sobie wole poczekać niż kupić jakąś tam gierkę w obcym kraju, a tu nie ma instrukcji polskiej i wydanie jest na pewno nieco gorsze ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Premiera przesunięta? To chyba jakaś kpina? piszecie, że "Głównym powodem przesunięcia terminu premiery, są niespotykane do tej pory trudności w implementacji najnowszego systemu zabezpieczeń przed kopiowaniem." powiem, aha... I o tym piszecie w DNIU PREMIERY?! o 13:47, w czasie w którym produkt powinien już być na pułkach sklepowych, a dla PRE-ORDER''owców powinien już być w rękach kuriera który puka do naszych drzwi... coś w tym obrazku nie jest tak jak być powinno... Zresztą czemu ja się dziwie? (problemy z EK Wiedźmina...) Co jeszcze? Najgorsze jest to, że " O ostatecznej dacie premiery CD Projekt poinformuje w ciągu 5 dni." Rozumiem, że można przesunąć premiere o góra 1, czy 2 dni(z powodów prozaichnych jak choćby problemy z usługami obcymi, jakimi np. mogą być problemy z transportem), i POWIADOMIĆ o tym w dniu premiery, ale żeby na dzień przed mikołajkami, w dniu faktycznej premiery, przepraszać ZA TAKI POWAŻNY PROBLEM który wymaga prze-produkowania mastera?(tak mi się przynajmniej zdaje, bo zaimpletowanie czegoś wymaga "dokopiowania" czegoś. A skoro Gold był już gotowy dawno...) I pisać, że powiadomicie nas w ciągu najbliższych 5 dni o premierze? Farsa... Nie mam słów... jak już napisałem coś mi tu nie gra, mam dziwne wrażenie, że nie chodzi o implementacje systemu zabezpieczeń. Ale ja zawsze wszędzie widze teorie spiskowe... ;) Przepraszam, jeżeli uraziłem kogoś tym komentarzem, ale tak się złożyło, że leże w łóżku z zapaleniem oskrzeli i myślałem, że jak dostane dziś to sobie spokojnie pogram, bo mam zwolnienie ze szkoły i pracy... ale nie, mi to zawsze coś w oczy musi wiać... :P co i tak nie zmienia faktu, że uważam tą "akcje" za kpine skierowaną wobec klijenta. Jakbym ja w pracy nie wywiązał z terminu który sam podaje, to już dawno poleciałbym na zbity p... twarz. :( No ale nic, trudno. Trzeba się uzbroić w cierpliwość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 14:56, RakuPL napisał:

>korzystam z drobnych modyfikacji w rejestrze

Ciekawe, ciekawe... ;)


Ano, zwykła podmiana litery napędu wirtualnego z fizycznym potrafi zdziałać cuda. Serio serio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba CDP nie wie co robi na mikołajki sporo by sprzedali, jak premiery nie będzie przed świętami to będą w plecy sporo kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to chociaż miło że milczenie zostało przerwane. Z drugiej strony ja nie wiem po kiego jeszcze te zabezpieczenia wali sie do gier... Co jeden człowiek zakodował, drugi odkoduje. Na hakerów/crackerów nie ma siły. A my, posiadacze oryginałów, musimy żonglować płytami:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matko co za ŻAL. Gra jest już chyba miesiąc na torrentach, a wy chcecie "poprawiać zabezpieczenia przed kopiowaniem". Piractwo jest beeee ale w takich wypadkach po prostu się opłaca bo ci co kupią grę nie będą nawet mogli zrobić kopii i zapewne jakieś błędy itp. Brawo CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy to zatem oznacza że premiera nie odbędzie się 11 grudnia tylko później?
no ŻAL! i tyle... to kiedy premiera będzie?

lepiej żeby CDP w związku z opóźnieniami szarpnęło się na coś więcej niż tylko "przepraszamy..."
dodatkowe wPLN, jakiś gadżet GoW? cokolwiek bo premiera była przesuwana już tyle razy że słowa skruchy to zdecydowanie ZA MAŁO!

premiera UT3 ES też przesunięta, problemy z Wiedźminem a teraz to? CDP leci sobie w kulki !!

zabezpieczenia przed kopiowaniem? piraci i tak znajdą sposób na to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cyt.: "Głównym powodem przesunięcia terminu premiery, są niespotykane do tej pory trudności w implementacji najnowszego systemu zabezpieczeń przed kopiowaniem"

?

Piraci już dawno mają swoje wersje "GoW''a" (także w Polsce) - te całe zabezpieczenia utrudniają życie tylko właścicielom oryginalnych płyt:P

Dalibyście sobie spokój z tymi zabezpieczeniami – bo znowu wyjdzie na to, że z powodu tych zabezpieczeń będzie wywalać do Windy lub co niektóre napędy DVD będą miały problemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować