Zaloguj się, aby obserwować  
Kaziu02

Opera vs FireFox

43 postów w tym temacie

Ja nigdy nie uzywałem Opery.. Ale uzywam FireFox-a i jestem bardzo zadowolony bezproblemową praca, latwością obsługi i mnóstwem dodatków:) Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raczej nie - bo i tak każdy używa czego chce, a po drugie w takiej dyskusji ciężko być obiektywnym... a w takim wypadku dyskusja nie ma sensu bo przestaje być dyskusją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gołą Opere vs goły Firefox to lepsza jest Opera.
Ma więcej opcji. Lepszy downloader, możliwość otwierania nowych stron w panelach. Możliwość ustawienia sposoby wyświetlania stron (kaskadowy, lub "rozmieść" wszystkie - otworzone w jednym oknie -przydatna opcja ). Możliwość zwiększania i zmniejszania wyświetlanej aktualnie strony.
Choć jeśli chodzi o szybkość to FF jest minimalnie szybszy
Plusy FF to duża dostępność wtyczek. Dzięki czemu można dostosować FF do naszych potrzeb. Duże serwisy dają możliwość wtyczek do FF a do Opery puki co nie (być może to się zmieni z czasem)
Opere można polecić dla osoby która mieć sporo opcji bez potrzeby zgłębiania i szukania wtyczek. Przejście z IE na Opere na pewno będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.
Firefox polecał bym dla osób, które lubią same decydować co potrzebują.
W moim przypadku lepsza jest Opera choć czasem posiłkuje się Firefoxem.

Post napisany na podstawie obserwacji poczynionych na zainstalowanych Opere 8.5(choć jeszcze do niedawna 7.21) i FF 1.0.6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wole FireFoxa - wydaje mi sie, ze dziala szybciej, poza tym jest prosty do granic możliwości, wgralem sobie do nieog wtyczki FlashGot i w sumie nigdy sie na nim nie zawiodlem. Opera jest pewnie dobra, ale po co zmieniac cos, co i tak jest świetne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 19:29, Rzezim napisał:

Jeśli chodzi o gołą Opere vs goły Firefox to lepsza jest Opera.
Ma więcej opcji. Lepszy downloader, możliwość otwierania
nowych stron w panelach


A goły firefox nie może w panelach....

po za tym jak ktoś nie lubi bawić się wtyczkami to istnieje jeszcze tradycyjna Mozilla z której mi się bardzo dobże kożysta, a wtyczki też się zdażają, ale kilkadziesiąt razy mniej niż do ff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 19:37, PirO 17 napisał:

> Jeśli chodzi o gołą Opere vs goły Firefox to lepsza jest Opera.
> Ma więcej opcji. Lepszy downloader, możliwość
otwierania
> nowych stron w panelach

A goły firefox nie może w panelach....

po za tym jak ktoś nie lubi bawić się
wtyczkami to istnieje jeszcze tradycyjna Mozilla z której mi się bardzo dobże kożysta, a wtyczki też się zdażają, ale kilkadziesiąt
razy mniej niż do ff


Co Ty gadasz?! Firefox ma panele!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 20:24, DoomnY napisał:

> > Jeśli chodzi o gołą Opere vs goły Firefox to lepsza jest Opera.
> > Ma więcej opcji. Lepszy downloader,
możliwość
> otwierania
> > nowych stron w panelach
> > > A goły firefox nie może w panelach....
> > > > po za tym jak ktoś nie lubi bawić się
> wtyczkami to istnieje jeszcze tradycyjna Mozilla z której mi się bardzo dobże
kożysta, a wtyczki też się zdażają, ale kilkadziesiąt
> razy mniej niż do ff

Co Ty gadasz?! Firefox ma panele!

Czyżby znowu problem z niezrozumieniem ironi ?? Jeśli nie to dołączam się do krytyki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 19:37, PirO 17 napisał:

A goły firefox nie może w panelach....


Rozumiem Twoją ironie. Ale dla mnie jeśli klika się na link lewym klawiszem myszy (o środkowym nie mówie bo nie mam :O) i nie otwiera mi się w nowym panelu, to dla mnie opcji otwierania nowego panelu nie ma;-). A aby otworzyć w nowym panelu trzeba kliknąć prawym i wybrać to nie o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi najbardziej leży mozilla ;D. Potem Opera - i na końcu firefox.

Ale i tak korzystam z Opery ;). Wymiata. Szybka - przjrzysta. I z łatwością można usunąć Historię ^_^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest mi ciężko sprawdzić bo zainstalowałem wtyke, która sprawa, że lewy klik myszy działa jak moim zdaniem powinien działać od samego początku. Ale to nie ma znaczenia.

Bo porównując bezwtykowego FF i Opere pod kontem otwierania w nowych panelach a nie oknach to Opera potrzebuje 1 klikniecia (lewy przycisk myszy) a FF dwóch (prawy i wybór, że w nowym panelu, a skrót crtl+lewy moim zdaniem nie jest najwygodniejszy, gdyż wymaga niezwykłego skupienia i koordynacji dwóch rąk;-)

Za to co napisze teraz fani FF mnie pewnie zlinczują, ale z racji tego iż w FF były panele, lecz nie było możliwości aby (w wersji bezwtykowej) jednym kliknięciem otworzyć link w nowym panelu, to stawiałem FF tylko ciut wyżej niż IE. Bo dla mnie była to troche "martwa opcja". A w Operze było to automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe... teraz gdy Opera stała się darmowa to zacznie się prawdziwa walka z Firefox''em... z korzyścią oczywiście dla internautów :) Żeby się nie kłócić, która przeglądarka lepsza, powinno sie zrobić fuzję: FireOpera, ta przeglądarka od razu zrzuciłaby IE z pierwszego miejsca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja teraz uzywam FF''a i dzieki duzej ilosci rozszerzen do niego oraz poswieceniu czau na wybarnaie najlepych udalo mi sie stworzyc przegladarke idealnie pasujaca do moich wymagan ktorej nie zmienie na zadna inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować