Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

10 gier, których rodzic kupować dziecku nie powinien

226 postów w tym temacie

To są must-have''y, mam 9 i 10. A na serio Hitman nie gloryfikuje zabijania bezmyśłnego, tylko zabijanie ciche dyskretne i w jak najmniejszej ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ROTFL, LOL, buhehe i co tam jeszcze macie. ,,Morze rozszalałej przemocy"? Dobry tekst, ocieka dramaturgią. Na szczęście są jeszcze na tym świecie tacy ludzie jak ta pani prokurator, ktorzy poinformują tych biednych rodziców, że gry to przemoc. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomnianio dodac Mario Forever. Gra w której zabijasz bezbronne grzybki i żółwiki...od biedy jakiegoś smoka.
Pacman-zjadasz duszki...uwaga uczy przemocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam mnei to nie przekonało, a raczej uważam że gry nie są znów takie straszne, uważam że opłaca się w nie grać, może nie takim małym dzieciom ale młodzieży tak, ale popatrzmy na to z innej strony- takie dziecko może sobie grać dość długo w taką gierkę (powiedzmy Grand Theft Auto) i pewnego dnia pobije kolegę, skopie (jak to w Grand Theft Auto) a nawet może dojść do zabójstwa, no ale nie będę pesymistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bawią mnie te "rankingi". Osobiście podejrzewam, że pani prokurator nie odróżnia RTSa od gry turowej, ale uchodzi za "autorytet" w kwestiach gier komputerowych. Zresztą za brutalne można uznać (jeśli ktoś by się uparł) nawet gry o cechach edukacyjnych, jak seria Civilization czy Rome: Total War.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, nie wiedziałem o istnieniu czegoś takiego. i rzeczywiście trafna, choć jak dal mnie w paru przypadkach nieco przesadziła. chętnie bym sobie z tą panią na temat gier porozmawiał, zastanawia mnie czy ona taka obeznana jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"A na serio Hitman nie gloryfikuje zabijania bezmyśłnego, tylko zabijanie ciche dyskretne i w jak najmniejszej ilości."

A wytłumacz to rodzicom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm...

"300: The Video Game "Zaprasza graczy do "wycinania" sobie drogi przez perską armię"."

Niech mi ktoś wytłumaczy: Kto w XXI wieku widział "perską armię"? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Wiedźmin? :P A ja jak patrzę na wasze komentarze, to rzygać mi się chcę, ona się nie zna Hitman- Ave Satan, bardzo żałosne, dobrze, że takie rankingi są, ale powinny być publikowane regularnie np. co miesiąc i nowości, bo o tych grach to wszyscy wiedzą, że są brutalne, ale lepsze to niż nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd oni biorą takich ekspertów... Zabijanie setek, czy nawet setek tysięcy postaci jest nawet w Medievalu. Nagradzanie za zabijanie jest choćby w Gothic'' u, gdzie otrzymuje się doświadczenie... Skąd oni biorą akurat takie przykłady. Chyba z telewizji od ludzi pokroju Thompsona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 21:41, Beliar-13 napisał:

Wiele gier z tej listy mam albo chcę mieć. A te poglądy "pani specjalistki" są po prostu śmieszne.


Myślę, że kiedyś jeszcze zmienisz zdanie, a jak nie to szkoda. Gry wpływają na psychikę młodych, uzależniają i mogą mieć swój udział w wielu przestępstwach, szczególnie w kraju takim jak USA. Skoro tego nie zauważasz to trudno, może kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc jesteś skrzywiony psychicznie i na dodatek zagrożeniem dla społeczeństwa ;D. Po co ta publikacja? Chyba odpowiedzialny rodzic nie kupi dziecku gry ze znaczkiem 18+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 21:44, Budo napisał:

Myślę, że kiedyś jeszcze zmienisz zdanie, a jak nie to szkoda. Gry wpływają na psychikę młodych,
uzależniają i mogą mieć swój udział w wielu przestępstwach, szczególnie w kraju takim jak USA.
Skoro tego nie zauważasz to trudno, może kiedyś.


tego mało kto zaważa i chyba tego nie zmienimy. można tłumaczyć a i tak każdy swoje... heh :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować