Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

10 gier, których rodzic kupować dziecku nie powinien

226 postów w tym temacie

Według mnie to na pewno rodzic nie powinien kupować dziecku, które są przeznaczone dla osób powyżej 18 roku życia. No to na przykład Scarface: człowiek z blizną, Gta: san andreas (i w ogóle wszystkie części), painkiller, crysis (jeśli się nie mylę) i jeszcze inne, których nie wymieniłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahah może jeszcze trzeba było Wiedźmina na liste wrzucić? Od 18 roku życia, wulgarny język, sceny erotyczne... xDD Luuudzie bez jaj, to oczywiste że rodzic nie kupi 6 letniemu synkowi gry z motywem oderwanej głowy na pudełku ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zajmuję się recenzowaniem gier i gram dużo, we wszystko. Zgodnie z tym, co sądzi pani Worthy powinienem być już psychopatycznym, seryjnym mordercą na odsiadce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 07:39, Szperacz Robson napisał:

Ta, tylko czemu znowu śmierdzi mi amerykańską nagonką na gry? I czemu jest tam nawijanie o brutalności bez jej uzasadnienia?


Przecież zostało uzasadnione. Nie zgadzasz się z tym?

Dnia 06.12.2007 o 07:39, Szperacz Robson napisał:

Przecież w większości tych gier nie zabijamy osób, które na to nie zasługują.


Jeśli według ciebie ktoś zasługuje na śmierć np. bezbronni ludzie w GTA, Killerze, 50 groszy czy Hitmanie, to ja już rozumiem czemu te gry są robione dla ludzi w wieku powyżej 18 roku życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Przecież w większości tych gier nie zabijamy osób, które na to nie zasługują.

Z moralnego punktu widzenie nie ma ludzie którzy "zasługują" na śmierć to tak na offtopie
Był news że rodzice nie potrafią czytać PEGI i Amerykańskich odpowiedników nie?
No był, więc pani prokurator wymieniła gry o których wiedziała.
Średni wiek gracza coraz bardziej się podnosi i przemysł na to reaguje zaspokajając popyt na produkcje 18+.
Osobiście nie wierze w zły wpływ gier na dziecko w GTA I grałem jak miałem 14 lat na swoim pierwszym komputerze a jakoś moje obieranie ludzkiego cierpienia na tym nie ucierpiało...
Przynajmniej tak mi się wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najbrutalniejszą grą w jaką grałem był Manhunt - ale powiem szczerze, że po niej jakoś zabijać nie chciałem jak to twierdzą amerykanie, że po grach wszyscy chcą zabijać czy co tam chcą. Nastepnym razem niech sobie wode w mikrofalówce na herbate zagotują jak zawsze. Dla mnie w tym rankingu powinno być Guild Wars, czy WoW dlatego, że tam też zabijają i to więcej niż myślicie... z jedną posacia w GW, w którego gram od 2 lat zabiłem z kilkadziesiąt tysięcy stworów!!?@E$@ No sorry, amerykanie płaczą nad rozlanym mlekiem. Zamiast pisać jakieś gupie reporty niech się do roboty wezmą. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 08:51, greg_f napisał:

Jeśli według ciebie ktoś zasługuje na śmierć np. bezbronni ludzie w GTA, Killerze, 50 groszy
czy Hitmanie, to ja już rozumiem czemu te gry są robione dla ludzi w wieku powyżej 18 roku
życia...

Zaraz, zaraz. W GTA to policja strzela do wszystkich uciekających z obszaru, na którym wcześniej nastąpił wybuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale głupi ci "fachowcy" jakby to powiedział Obeliks :P Zapomniała, że wszystkie gry są dla dorosłych, a nie dla dzieci, więc niech się postara by takie gry w ich ręcę nie trafiały a nie pokazywać jakie one są brutalne. I tak wielu nie wpisała. A gdzie Punisher? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, trzeba dodać komentarz do oznaczeń wiekowych na opakowaniach gier... Tym samym, szanowna pani prokurator urosła jako super-autorytet w oczach zatroskanych rodziców. No bo oczywistym jest, że świadomy swoich czynów człowiek, nie rozróżnia świata wirtualnego i rzeczywistego - wobec czego zaraz pójdzie swoją właśnie rozładowaną agresję na setkach przeciwników dodatkowo wylać na biednych przechodniów.
Dlaczego, żeby się wyróżnić, trzeba posuwać się do takich żałosnych... oświadczeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lista to pomysł zdecydowanie lepszy niż zakazy sprzedaży i faktycznie jest dość odpowiednio dobrana, aczkolwiek umiejscowienie w tym rankingu Hitmana wydaje mi się lekkim nadużyciem. Owszem, gra o płatnym zabójcy z pewnością nie jest adresowana do dzieci, ale żeby zaraz nazywać ją jedną z dziesięciu najbrutalniejszych gier? Gloryfikuje zabijanie, lol, taka praca ;p Akurat w Hitmanie nie ma zbyt wiele brutalnej przemocy, raczej beznamiętne (dla numeru 47) eliminowanie kolejnych celów i jeśli to możliwe tylko ich. Przecież gra wręcz kara gracza za mordercze instynkty i jeśli chcemy zyskać rangę Silent Assassin nie może zginąć żadna postronna osoba, czyli wręcz gra uczy hamować agresję. A i pogłówkować w Cynglu trochę trzeba, czyli bezmyślną grą też nie jest :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy grający w tego typu gry będzie bronił swego ulubionego tytułu jak niepodległości ;) I nigdy nie da się przekonać, że jest on ''zbyt'' brutalny. No skadże...

@Bertolini99:
No widzisz, ciebie może ''ochota'' na zabijanie poza grą nie naszła, ale mało to jest ludzi z zachwianą psychiką, którzy treści tego typu gier wynoszą poza komputer? Nie mów, sam zgadnę - to kolejna propaganda...

BTW: Jeśli nie widzisz różnicy między grą MMORPG, a grą typu Hitman/etc, to współczuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac, zwykła telewizja potrafi w biały dzień pokazać taki film, że wszystkie gry wymiękają. Mam na myśli film z tragicznej akcji na kanadyjskim lotnisku, w której zginął nasz rodak. Coś sobie czytałem i jakieś Wiadomości leciały w tle. Nagle usłyszałem straszne (bo autentyczne - tego nikt nie podrobi) krzyki. Spojrzałem na ekran no i pewnie sami wiecie, co zobaczyłem.
Jeszcze kilka lat temu telewizje mówiły "Uwaga, zaraz pokażemy drastyczny materiał" i można było w spokoju zmienić kanał, gdy ktoś miał ochotę. A teraz? Nie trzeba szukać snuffu po mrocznych zakamarkach sieci, wystarczy TVP. Każde dziecko może zobaczyć, jak prawdziwy człowiek naprawdę umiera w męczarniach. Coś strasznego, z czym w ogóle nieporównywalne jest wirtualne strzelanie do ekranowych ludzików. Zamiast atakować gry, lepiej zabraliby się za tego typu telewizyjne praktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawostka, więc amerykańscy rodzice nie mają oczu, aby spojrzeć na pudełku gry w sklepie i zobaczyć oznaczenia ESRB? Po to była ta lista? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 12:43, Azuredragon napisał:

A to ciekawostka, więc amerykańscy rodzice nie mają oczu, aby spojrzeć na pudełku gry w sklepie
i zobaczyć oznaczenia ESRB? Po to była ta lista? :P


Rodzice często mają takie pojęcie o grach jak świnia o kosmosie, więc o czymś takim jak ESRB czy PEGI mogą nie wiedzieć (np. moi), a okładkom gier pewnie nie przyglądają sie na tyle, aby zobaczyć mały obrazek ( a o ile mi wiadomo ESRB stosuje piktogramy np. "M"- mature, zamiast normalnych, czytelnych znaków takich jak 16+) więc powstanie listy ma jednak jakiś sens. Inna sprawa, że pewnie większość rodziców tak, czy siak nie będzie miała pojęcia o istnieniu tego zestawienia :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować