Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

10 gier, których rodzic kupować dziecku nie powinien

226 postów w tym temacie

BRAWO BRAWO BRAWO tylko tyle mogę powiedzieć czy lepsze jest to że dziecko wyładuje swoją agresje na ludziach w grze czy ludziach na chodniku ?? nie wiem co jest lepsze granie w takie GTA czy granie w Tibie ktura robi dzieciom z mózgów psie odchody ?? nie wiem jak wy ale nikt kogo znam nie bije się na podwórku o to że ktoś go zabił w CS-ie lecz w tej przerytej na mózg Tibii wiem z doświadczenia że większość dzieci gra w gry typu Manhunt czy Hitman: Blood Money żeby tylko zobaczyć jak wygląda np. zabijanie za pieniądze albo co się stanie maltretując kogoś nie wiem jak wy ale ja wolał bym aby dziecko zobaczyło to w grze niż robiło to na prawdę !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałam tylko poinformować panią prokurator, gdyby o tym nie wiedziała, że na świecie były stada psychopatów, seryjnych morderców i innych zwyrodnialców w czasach, gdy o komputerach, a co za tym idzie grach komputerowych nikt nawet nie śnił. O maleńkiej ich cześci wiemy z historii, o wiekszości niewielu ludzi się dowiedziało. A że teraz z niewiarygodna szybkością dowiadujemy się o aktualnych takich przypadkach, to tylko nowoczesne technologie przepływu informacji. W dzisiejszych czasach u niektórych ludzi psychika może nie nadążać za zmianami cywilizacyjnymi, ale nie sadzę, ze ktoś zrobi badania porównawcze, czy taki psychicznie skrzywiony człowiek nie zrobiłby komuś krzywdy bez uprzedniej wielogodzinnej sesji gry na komputerze. Jak dla mnie to takie rankingi to modny temat zastępczy i robienie sobie reklamy. Zwalanie całego zła na brutalne gry jest śmieszne, niech pani prokurator włączy sobie telewizor w czasie nadawania informacji ze świata, to jest dopiero przerażajace, bo prawdziwe.
Oczywiście to moja opinia i można się z nią nie zgodzić, nie będę sie gniewać ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gry, które nie nadają się dla dzieci to np. seria GTA. Dużo tam brutalności, zabijania i innych zachowań nie odpowiednich dla dzieci. Takich gier rodzic nie powinien kupować dziecku na gwiazdkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w GTA i co? Nic. Tak samo jakbym nie grał. Nic złego się ze mną nie dzieje. Jak ktoś ma krzywo pod sufitem to i bez gry coś złego zrobi. Ci psychologowie i reszta niby tacy znawcy a nawet nie grali i nie potrafią zrozumieć, że normalny człowiek nic nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2007 o 08:51, greg_f napisał:

Przecież zostało uzasadnione. Nie zgadzasz się z tym?

No, może źle to ująłem. Nie jestem za bezsensowną rzeźnią. Po prostu chodzi mi o to, że nie podano DLACZEGO musimy zabijać.

Dnia 06.12.2007 o 08:51, greg_f napisał:

Jeśli według ciebie ktoś zasługuje na śmierć np. bezbronni ludzie w GTA, Killerze, 50 groszy
czy Hitmanie, to ja już rozumiem czemu te gry są robione dla ludzi w wieku powyżej 18 roku
życia...

W Hitmanie chodzi o to, aby zlikwidować cel bez osób postronnych, a w GTA zabijanie osób bezbronnych nie jest konieczne. A o 50 groszy nawet nie mów, ten syf nie ma prawa być nazywany grą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cwana kobitka. O tym że wszystkie wymienione gry mają kategorię 18+ i że NIE są dla dzieci, już nie wspomniała.
Swoją drogą to gada tak, jakby przed powstaniem gier i telewizji nie było psychopatów, oraz morderstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To 300: Video Game już wyszło? Nie wiedziałem...:P

No, to skoro nie ma Postala na liście, to dzieci mogą spokojnie grać - nic im się nie stanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taaa, no żeczywiście te gry dla 5 latków to to n ie są, chociaż jak byłem w pizzeri z bratem to bylo właśnnie taki małe dziecko które mówiło że dzisiaj zabijało sobie ludzi i kradło samochody, a jego rodzice nic na to.

I ja tę był bym za ty żeby tu jeszcze był postal bo raczej ucinanie komuś głowy i później granie nią w piłke nie jest dla małych dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja gralem kiedys w gta san andreas utkilem w misji na lotnisku ale jakos nie poszarpalo mi psychiki ale jak gralem w tibie i mama mi pozniej zakazala w nia grac to wogole nie komentowc nawet teraz gdy pisze mysle o tibi :/ dlatego mysle ze gorsze sa gry typu tibia ktore uzalezniaja a to mocno od takiego gta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Grand Theft Auto "Pozwala graczom popełniać przestępstwa i nagradza ich za to".

Według mnie gra komputerowa Wiedźmin również pozwala popełniać przestępstwa (kradzieże, bójki) i też coś się za to dostaje. Rzeczy materialne w końcu mają swoją wartość.

Moja siostra grała kiedyś w GTA i ona traktowała tą grę jak prawie SIMY.
Nie zależało jej na misjach szukała ładnych miejsc biegała po mieście cieszyła się grą. Udawała, że wszystko jest dobrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować