• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Marek06

Aktualizacja BIOS

Pytanie

Witam.

Mam płytę główną Gigabyte GA-8SQ800. Pobrałem ze strony producenta najnowszą aktualizację do BIOSu f8b. Moje pytanie brzmi w jaki sposób mam przeprowadzić aktualizację. Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

34 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 10.08.2008 o 09:33, sig. napisał:

> Czy warto aktualizować bios GPU?
zależy co on zmienia

To nie zawsze można aktualizować bez stacji dyskietek? Myslalem ze zawsze tez można z płyty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.08.2008 o 01:13, Nevrac napisał:

> > Czy warto aktualizować bios GPU?
> zależy co on zmienia
To nie zawsze można aktualizować bez stacji dyskietek? Myslalem ze zawsze tez można z
płyty...


Eh to chyba zawsze zależy jaką masz wersje biosa. To zawsze działa tak samo. Programik do flaszowania + bios ze strony producenta (chyba ale najlepiej) bo jeżeli weźmiesz biosa z stronki bliżej nieznanej to nie życze ci wirusa w pliku. Wrzucasz te dwa pliki na dyskietke i już odpalasz po restarcie (tak to działa chyba niezawodnie) ale niektórzy nie mają już stacji dyskietek i już ich problem :P ja na szczęście mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.08.2008 o 01:42, Piwomaniak napisał:

> > > Czy warto aktualizować bios GPU?
> > zależy co on zmienia
> To nie zawsze można aktualizować bez stacji dyskietek? Myslalem ze zawsze tez można
z
> płyty...

Eh to chyba zawsze zależy jaką masz wersje biosa. To zawsze działa tak samo. Programik
do flaszowania + bios ze strony producenta (chyba ale najlepiej) bo jeżeli weźmiesz biosa
z stronki bliżej nieznanej to nie życze ci wirusa w pliku. Wrzucasz te dwa pliki na dyskietke
i już odpalasz po restarcie (tak to działa chyba niezawodnie) ale niektórzy nie mają
już stacji dyskietek i już ich problem :P ja na szczęście mam.

Ja nie mam bo mi trochę szpeciła obudowę bo ona biała a obudowa nowa czarna ale mam w szafce więc jak by co to tylko w parę minut podłączyć i jest :) A mój kumplel się smiał że jeszcze ją mam hehe jak coś to ja się będe smiał i mu za darmo nie pożyczę xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 11.08.2008 o 01:46, Nevrac napisał:

Ja nie mam bo mi trochę szpeciła obudowę bo ona biała a obudowa nowa czarna ale mam w
szafce więc jak by co to tylko w parę minut podłączyć i jest :) A mój kumplel się smiał
że jeszcze ją mam hehe jak coś to ja się będe smiał i mu za darmo nie pożyczę xD


Chyba nie musze mówić że bios musi być odpowiedzi xD ale jak ci kolor nie pasuje to pomaluj markerem (stacja dyskietek to nie fortuna). Wygląd może nie będzie jak polerowany ale jakoś sie zjednoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.08.2008 o 01:50, Piwomaniak napisał:


> Ja nie mam bo mi trochę szpeciła obudowę bo ona biała a obudowa nowa czarna ale
mam w
> szafce więc jak by co to tylko w parę minut podłączyć i jest :) A mój kumplel się
smiał
> że jeszcze ją mam hehe jak coś to ja się będe smiał i mu za darmo nie pożyczę xD


Chyba nie musze mówić że bios musi być odpowiedzi xD ale jak ci kolor nie pasuje to pomaluj
markerem (stacja dyskietek to nie fortuna). Wygląd może nie będzie jak polerowany ale
jakoś sie zjednoczy.


A tak w ogóle to stację dystkietek można jeszcze kupić? Ja nie kupowałem jej ani się nigdy nie pytałem więc nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 11.08.2008 o 01:51, Nevrac napisał:

A tak w ogóle to stację dystkietek można jeszcze kupić? Ja nie kupowałem jej ani się
nigdy nie pytałem więc nie wiem.


www.icomp.pl pewnie nie najlepszy sklep ale go lubię. 20 zł za stacje. Albo allegro, albo najlepiej u sprawdzonego kumpla. Ewentualnie może ci ktoś pożyczy. Niektóre laptopy nie mają stacji dyskietek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.08.2008 o 01:57, Piwomaniak napisał:


> A tak w ogóle to stację dystkietek można jeszcze kupić? Ja nie kupowałem jej ani
się
> nigdy nie pytałem więc nie wiem.

www.icomp.pl pewnie nie najlepszy sklep ale go lubię. 20 zł za stacje. Albo allegro,
albo najlepiej u sprawdzonego kumpla. Ewentualnie może ci ktoś pożyczy. Niektóre laptopy
nie mają stacji dyskietek :D


Ja to w pożyczaniu sensu nie widzę bo przecież będę musiał oddać a sam mam tyle że inny kolor. A jak pomaluję markerem to chyba będzie raczej widać że to marker nie? no i nie będzie elegancki... nawet nie będzie ładny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 11.08.2008 o 02:00, Nevrac napisał:


Ja to w pożyczaniu sensu nie widzę bo przecież będę musiał oddać a sam mam tyle że inny
kolor. A jak pomaluję markerem to chyba będzie raczej widać że to marker nie? no i nie
będzie elegancki... nawet nie będzie ładny...


Ja miałem czarny plastikowy zegarek, i pewnego razu było kiepsko bo zdarłem farbe o ściane :((( wziołem mazaka i jakoś tego nie widać nawet z 10 cm :) możesz taśmą izolacyjną ale to chyba niezbyt gustownie wygląda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

czy jest ktoś w stanie doradzić mi czy warto zmienić biosa w routerze TP-LINKA TD-W8901G na nowszy? a jak będzie miało to pozytywny skutek proszę podajcie linka gdzie takiego BIOSA mogę znaleźć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Aktualizacja BIOSu ma sens praktycznie wtedy, gdy mamy problem z rozpoznawaniem danego urządzenia... Jeżeli mamy starą płytę i nowy procesor, którego nasza płyta obsuguje, ale potrzebuje nowego biosu. Reszta przypadków, ma praktycznie 0 wpływ. Kontynuując jak by zauważyć dzisiejszą tendencje (a nawet nie dzisiejszą) to komputery już dawno nie są wyposażone w stacje dyskietek, dlatego produceńci sprzetu komputerowego zapewniają oprogramowanie, które pracuje odrazu w windowsie i nie potrzeba ku temu jakiejś specjalistycznej wiedzy, bo jest ono uproszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Posiadam płytę ASRock K7S8X (zabytek...) z wersją BIOSu 1.90. I tutaj pojawia się problem, gdyż BIOS wykrywa klawiaturę tylko na ekranie startowym i w ustawieniach, ale w momencie próby bootwania z płyty / wybrania systemu operacyjnego / aktualizacji BIOSu już nie. Chodzi mi o klawiatury pod USB. Jest na to jakieś rozwiązanie, poza wyszukaniem klawiatury ze złączem PSX?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.12.2009 o 12:42, Wilkv napisał:

Posiadam płytę ASRock K7S8X (zabytek...) z wersją BIOSu 1.90. I tutaj pojawia się problem,
gdyż BIOS wykrywa klawiaturę tylko na ekranie startowym i w ustawieniach, ale w momencie
próby bootwania z płyty / wybrania systemu operacyjnego / aktualizacji BIOSu już nie.
Chodzi mi o klawiatury pod USB. Jest na to jakieś rozwiązanie, poza wyszukaniem klawiatury
ze złączem PSX?


Sprawdź czy w BIOS-ie nie masz opcji USB Keybord Support (bądź o podobnej nazwie). Po jej włączeniu powinna poprawnie działać.
PS Nie PSX, a PS/2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.12.2009 o 13:44, ziptofaf napisał:

Sprawdź czy w BIOS-ie nie masz opcji USB Keybord Support (bądź o podobnej nazwie). Po jej włączeniu powinna poprawnie działać.

Dzięki, poskutkowało. Chociaż pod nazwą ''Non-PS/2 External Device Drivers''... Za diabła bym na to nie wpadł, a grzebać w BIOSie nie lubię.

Dnia 20.12.2009 o 13:44, ziptofaf napisał:

PS Nie PSX, a PS/2 :)

Eh. Od lat popełniam ten sam błąd, myląc PlayStation z portem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować