Zaloguj się, aby obserwować  
radeon2

Na jakim sprzęcie gracie?

1486 postów w tym temacie

Dnia 27.02.2006 o 11:24, RobeN napisał:

Wg mnie OK. Tylko małe uwagi: RAM 2x512 (...)


Nie znam się co prawda na tym, ale nie lepiej zrobi, jak kupi 1x1GB? Zostanie więcej slotów wolnych. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 00:08, El Puno napisał:


> Wg mnie OK. Tylko małe uwagi: RAM 2x512 (...)

Nie znam się co prawda na tym, ale nie lepiej zrobi, jak kupi 1x1GB? Zostanie więcej slotów
wolnych. :>


Jeśli płyta będzie miała obsługę DualChannel, to przy prockach A64 s.939 (a już wcześniej przy Intelach) taki tryb obsługi pamięci jest dużo szybszy.
2 Pamięci jako moduły 64bitowe przy DualChannel działają jak 128bitowy.
To tak jakbyś dobudował po pasie autostrady - wcześniej wszystkie pamięci musiały i tak wchodzić do 1 kolejki odczytu i 1 kolejki zapisu a teraz każda ma swoją wolną drogę - czyli 2 drogi odczytu i 2 zapisu (po 1 na każdą kość).
Dlatego opłaca się mieć 2x512MB bardziej niż 1x1GB przy A64 s.939 i Intelach i płytach z DC.
Jeśli mowa o 32bitowych AMD to tylko chipset nForce2 (i chyba VIA KT880) posiadał DC, ale tam przyrost wydajności był na poziomie 2-5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 23:51, RobeN napisał:

Ciężarki dają G5 podobną wagę do G7.
Ślizgacze mają takie same.
G7 ma DPI 2000, nie ma opóźnień związanych z wcześniejszym bezruchem jak innym bezprzewodowym
myszkom się zdarza, a komunikacja jest naprawdę szybka. Przecież seria G jest tworzona z myślą
tylko i wyłącznie o graczach... G5 i G7 mają takie same parametry przekazu danych, taki sam
laser - różnicą jest bezprzewodowość G7.
Gdyby G7 miało być gorsze od G5 to Logitech nie marnowałby czasu tylko zmieniłby MX1000 jako
model do pracy na kolejną wersję np. MX1100 - taka jest moja opinia.
Jestem ciekaw profesjonalnego porównania myszek - Logitech G7 przygotował naprawdę nieźle,
jednak może faktycznie (pomimo oficjalnych identycznych parametrów) jest gorsza???


Wiesz - istnieja tez monitory LCD stworzone specjalnie dla graczy - ale nikt mi nie wmówi, ze maja obraz lepszy (lub nawet porownywalny) z CRT do grania. Wydaje mi sie, ze tutaj sytuacja jest podobna. G7 moze i jest najlepsza myszką bezprzewodową do grania, ale niekoniecznie musi byc lepsza od G5.

Dnia 27.02.2006 o 23:51, RobeN napisał:

Gdyby G7 miało być gorsze od G5 to Logitech nie marnowałby czasu tylko zmieniłby MX1000 jako
model do pracy na kolejną wersję np. MX1100 - taka jest moja opinia.


Logitech wprowadzil po prostu nowe nazewnictwo, w koncu przewodówka nie nazywa sie Mx528, tylko G5 ^^

I na koniec: Mx1000 i Mx518 to myszki z porownywalnego okresu czasu, gralem na obu (na tysiączce u kumpla, 518 mam w domu) i powiem jedno: bez porownania lepiej gra sie na przewodowej 518 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak G5 i G7 mają identyczne parametry oraz identyczne układy laserowe.
Całość jest taka sama poza - kablem.
Zatem nie wiem gdzie tu ma być różnica...

W skrócie chodzi mi o to: Skoro mają identyczne parametry, to w jaki sposób brak kabla może powodować pogorszenie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 18:44, RobeN napisał:

Jednak G5 i G7 mają identyczne parametry oraz identyczne układy laserowe.
Całość jest taka sama poza - kablem.
Zatem nie wiem gdzie tu ma być różnica...

jak w większości przypadków w numeże. Np niektóre radeony mają rożne numery ale takie same osiągi. Nowa wersja to najpopularniejszy "chłyt materkingowy" (ci co znają kabaret ani mru mru wiedzą o co biega) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 18:48, L33T napisał:

> Jednak G5 i G7 mają identyczne parametry oraz identyczne układy laserowe.
> Całość jest taka sama poza - kablem.
> Zatem nie wiem gdzie tu ma być różnica...
jak w większości przypadków w numeże. Np niektóre radeony mają rożne numery ale takie same
osiągi. Nowa wersja to najpopularniejszy "chłyt materkingowy" (ci co znają kabaret ani mru
mru wiedzą o co biega) :P


Ale chodzi o to, że kolega twierdzi iż G7 (bezkablowa) musi z zasady być gorsza od G5, gdyż G5 ma kabel a G7 go nie ma.
Także to nie całkiem "zupa chińska z Radomia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/art16521-1.html

Przeczytaj - jest test na akcelerację wsteczną - to chyba Ciebie najbardziej interesowało.
Jest też wzmianka o niewielkiej wadze myszy jak na bezprzewodową.

Po tym artykule chyba zmienisz zdanie co do G7. A jeśli nie, to też OK.
Ja jednak mam ją w domu i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 19:13, RobeN napisał:

http://pclab.pl/art16521-1.html

Przeczytaj - jest test na akcelerację wsteczną - to chyba Ciebie najbardziej interesowało.
Jest też wzmianka o niewielkiej wadze myszy jak na bezprzewodową.

Po tym artykule chyba zmienisz zdanie co do G7. A jeśli nie, to też OK.
Ja jednak mam ją w domu i jestem zadowolony.


To ja moze powiem co mi sie w niej nie podoba:
jeden przycisk mniej pod kciukiem, przyciski do zmiany czulosci pod rolką, wystajaca rolka, TRZY slizgacze (G5 i MX518 maja ich 5). To tyle. Nie mowie, ze jest to mysz zla - po prostu ja wole przewodowe. Kazdy ma wlasny gust :) I różną ilosc miejsca na biurku/za biurkiem a kabelki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 01:25, Quatre napisał:

To ja moze powiem co mi sie w niej nie podoba:
jeden przycisk mniej pod kciukiem, przyciski do zmiany czulosci pod rolką, wystajaca rolka,
TRZY slizgacze (G5 i MX518 maja ich 5). To tyle. Nie mowie, ze jest to mysz zla - po prostu
ja wole przewodowe. Kazdy ma wlasny gust :) I różną ilosc miejsca na biurku/za biurkiem a kabelki
^^


Teraz to trochę wywracasz kota ogonem, bo rozmwialiśmy o "szybkości" czy "przekazie" a nie o guzikach...

Akurat pod kciukiem 1 mniej jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że nie musisz się zastanawiać czy naciskasz początek czy koniec. Poza tym akurat dawniej Logitech dawał 1 guzik - teraz wrócił. Dla mnie o tyle łatwiej, że nie muszę się przestawiać z 1 guzika na 2 krótkie :)
Guziki do zmiany czułości mogą być dowolnymi innymi, tak samo zresztą jak każdy guzik (to chyba w każdym nowym Logitechu).
Co do ślizgaczy, to nie mówiłeś, że G7 ma mniej tylko, że ma gorsze => a ma z tego samego materiału :)
Rolka??? Rolka jest bardzo podobna jak w innych modelach, a gdyby nie wystawała ciut więcej niż normalna, to nie wiem jak można byłoby dać jej funkcję uchylności (mojej starej MouseMan Wheel na pewno by się nie dało...)

Ale tu faktycznie każdemu podoba się co innego.

I jeszcze raz na koniec przypomne - nie mówiłeś, że jest brzydsza tylko na 100% gorsza, bo ukradli jej kabel ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 06:18, RobeN napisał:

I jeszcze raz na koniec przypomne - nie mówiłeś, że jest brzydsza tylko na 100% gorsza, bo
ukradli jej kabel ;)


W sumie zdania nie zmienilem, bo caly czas uwazam, ze jest gorsza :D Taki uraz do myszek bezprzewodowych mam ^^ I obawiam sie, ze nic tego nie zmieni - wole kablówki i juz :) Ale jak juz mowilem wczesniej, kazdy ma swojego faworyta i ja to szanuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 01.03.2006 o 11:44, Quatre napisał:

W sumie zdania nie zmienilem, bo caly czas uwazam, ze jest gorsza :D Taki uraz do myszek bezprzewodowych
mam ^^ I obawiam sie, ze nic tego nie zmieni - wole kablówki i juz :) Ale jak juz mowilem wczesniej,
kazdy ma swojego faworyta i ja to szanuje.


Mam podobne zdanie - zamieżam qpić G5 właśnie dlatego że ma kabel i jest tańsza. Kabel załatwia mi sprawe ze stacją doqjącą/qpowaniem baterii lub innymi ograniczeniami. Wiem że nie zgubi mi na 100% sygnału. Mam też zamiar qpić GF7800GT Gigabyte. A mój sprzęt jest tu gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 00:08, El Puno napisał:


> Wg mnie OK. Tylko małe uwagi: RAM 2x512 (...)

Nie znam się co prawda na tym, ale nie lepiej zrobi, jak kupi 1x1GB? Zostanie więcej slotów
wolnych. :>

JA gram na
3gb ramu]
3ghz
800gb dysku
Ati Radeon 9900+Pro
Creative X-fi Elite Pro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś ma na początku 2 inne ramy : Kingston 512 ddr 400 mhz cl 2.5, drugi jakiś 256 słaba prędkość i wogle, i jeżeli wywalę te 256 a dokupię Kingston 512 DDR 400 mhz Cl 2.5 , to czym to się będzie róźniło od dual channel .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 13:13, WorldWar3PL napisał:

A jak ktoś ma na początku 2 inne ramy : Kingston 512 ddr 400 mhz cl 2.5, drugi jakiś 256 słaba
prędkość i wogle, i jeżeli wywalę te 256 a dokupię Kingston 512 DDR 400 mhz Cl 2.5 , to czym
to się będzie róźniło od dual channel .


2 różnej pojemności kości w Dualu nie chodzą.
Owszem jeżeli będziesz miał 2 takie same, to jeśli tylko płyta obsługuje DualChannel to będzie OK.
Jeśli natomiast płytanie jest DualChannel, to będziesz po prostu miał 2x512 w trybie 64bitowym czyli nie będziesz miał żadnych profitów poza większą ilością RAM (i ewentualnie większą prędkością, bo obydwie kości będą mogły chodzić na 2x200MHz=>400MHz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 11:45, Quatre napisał:

Zapomnialem jeszze o jednej wadzie G7, najwazniejszej - C E N A !!! Chyba na glowe pochorowali
w Logitechu!


Razory też są drogie...
A wracając do gorszości => chyba testy wykazały jednoznacznie, że gorsza NIE JEST - wręcz przeciwnie...
Całą resztą (wygląd, guziki, rolkę) pomijam, gdyż tu każdy rzeczywiście ma swoje upodobania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować