gregorik

Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

27071 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2011 o 21:10, Sigu napisał:

Nie jednostronnie kochać, tylko obustronnie. Ale jeśli się nie da mogę być "tylko" przyjacielem.


Żeby być "tylko" przyjacielem musisz się odkochać (względnie sprawiać wrażenie odkochanego). Life is brutal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 19:36, Sigu napisał:

Ależ ja to wiem, akceptuję to, że ona nie chce, dlatego nie naciskam.

No nie do końca - bo sam piszesz że:
>Ona nie chce ze mną być, ale ja nadal chcę dla niej jak najlepiej, bo nadal ją kocham.
Ergo skoro chcesz jak najlepiej to posłuchaj nas, odpuść i nie myśl o niej jak o tej jednej, łatwo nie będzie - owszem ale to w zasadzie jedyne logiczne wyjście z tej sytuacji.

Dnia 14.09.2011 o 19:36, Sigu napisał:

Jak można się odkochać? Nie za bardzo to rozumiem, jak można nie kochać osoby, którą
kochało się minutę wcześniej?

Proste - powiedziała ci "nie" - ergo starasz się zapomnieć o niej w ogóle / jako potencjalnej lubej. Jak to zrobisz to już twoja brocha - czy zajmiesz się hobby, czy szukaniem innej lubej czy czymś innym. Najważniejsze to nie patrzeć na to co było i iść do przodu. Brutalne czasami ale skuteczne w dość dużym stopniu.

Dnia 14.09.2011 o 19:36, Sigu napisał:

Skoro 3 lata owocnej przyjaźni i współpracy to za krótko, to jak ludzie mogą wiązać się
po kilku dniach :D

Ludzie się nie wiążą w ciągu paru dni - wtedy działa ta cała chemia, feromony i inne motylki, cuda wianki. Wtedy wpadają sobie w oko itepe, wiązanie się to już grubsza sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja dziewczyna w wieku 17 lat ma urodziny. Ma ktoś pomysł na prezent? Cena nie gra dużej roli, ale raczej nie chciałbym wydać kilku stówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup coś czym się interesuje. Płytę ulubionego zespołu, jakiś seksowny ciuszek. Coś co będzie ciebie przypominało. A najlepiej zrobić własnoręczny prezent. To niesamowite, ale właśnie takie prezenty dają największą radość tej drugiej osobie. Jest młoda więc hmmm... mp3, bilet na koncert, flacha? ;) Powinieneś wiedzieć czym się interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2011 o 17:46, Phenom napisał:

Moja dziewczyna w wieku 17 lat ma urodziny. Ma ktoś pomysł na prezent? Cena nie gra dużej
roli, ale raczej nie chciałbym wydać kilku stówek.


Ja mam dużo pomysłów, ale żeby spróbować dobrać te pasujące, potrzeba byłoby nieco więcej danych :P
Ogólnie, osobiście unikałbym Absolutnie Przefantastycznych Rzeczy Które Stoją Na Półce I Się Kurzą. Lepiej wybrać coś mniej ładnego, a za to praktycznego, wtedy prezent sprawdzi się podwójnie, bo będzie i przyjemny do otrzymania, i przyjemny do używania. Z seksownymi ciuszkami i innymi podobnymi gadżetami ostrożnie, jeśli miałaby problem i czułaby dyskomfort oglądając z Tobą takie rzeczy w sklepie przez internet, broń Boże nie kupuj :P. Zresztą, urodzin to imho nie czas na coś takiego. Przyjemne są wszelkiego rodzaju praktyczne niezwykłości, typu torebki przypominające inne przedmioty, urocze a praktyczne portfele, czy chociażby kolczyki. http://www.alibaba.com/product-gs/481481435/New_plush_toy_bear_purses.html http://www.alibaba.com/product-gs/273822788/Crochet_toys_Teddy_Bears_JR_06.html http://www.alibaba.com/product-gs/494968748/plush_small_bird_wallet_purse.html tutaj masz trzy przykłady rzeczy które mogą ucieszyć i ją, i Ciebie potem, gdy będzie je używać :). Dobrym miejscem do szukania jest również http://www.etsy.com/ .
Dobrym wyborem są też książki, szczególnie jeśli jesteś w stanie zdobyć taką z podpisem ulubionego autora lubej :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mojej lubej (również 17 lat) dwa lata temu dałem subtelne perfumy które okazały się strzałem w dziesiątkę a w tym roku wiedząc że uwielbia słodkości dałem jej torbę słodyczy którą sam ledwo niosłem ;) a wszystko w ilości po 17 sztuk ;) Na rocznicę za to daję jej tyle róż ile jesteśmy razem w tym roku to będzie już 4 róże ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 20:59, Witcher1990 napisał:

Brawo 4róże daje się na pogrzeb

Może po prostu chciał jej dać coś do zrozumienia, posługując się tą subtelną aluzją? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2011 o 17:46, Phenom napisał:

Moja dziewczyna w wieku 17 lat ma urodziny. Ma ktoś pomysł na prezent? Cena nie gra dużej
roli, ale raczej nie chciałbym wydać kilku stówek.


Wisiorek na szyję z pierwszą literą twojego imienia. A dla siebie z jej pierwszą literą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 14:30, Galadin napisał:

Wisiorek na szyję z pierwszą literą twojego imienia. A dla siebie z jej pierwszą literą.
:)


Myślałem o tym i o wisiorku składającym się z dwóch części dla mnie i dla niej, ale w końcu zamówiłem takie coś: http://imageshack.us/photo/my-images/535/1690m.jpg/ Czy to się nadaje wg. was? Mam nadzieję, że jej się spodoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2011 o 20:20, Phenom napisał:

Myślałem o tym i o wisiorku składającym się z dwóch części dla mnie i dla niej, ale w
końcu zamówiłem takie coś: http://imageshack.us/photo/my-images/535/1690m.jpg/ Czy to
się nadaje wg. was? Mam nadzieję, że jej się spodoba...

Ładne i dosyć gustowne. O wiele lepsze, niż literki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 20:20, Phenom napisał:

Myślałem o tym i o wisiorku składającym się z dwóch części dla mnie i dla niej, ale w
końcu zamówiłem takie coś: http://imageshack.us/photo/my-images/535/1690m.jpg/ Czy to
się nadaje wg. was? Mam nadzieję, że jej się spodoba...


Jak dla mnie to strzał w 10tke ;) Wybrałeś idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. W zasadzie to nic nie stracę pisząc tu, bo wszędzie można odkryć jakieś drobinki mądrości, które mi pomogą. Psycholog, Kościół, przyjaciele nie pomagają, więc może nieznajomi. Kiedyś pisałem tutaj o swojej sprawie -

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=3100&pid=23187

Idąc dalej, dowiedziałem się w momencie, gdy byłem totalnie zakochany (bo oczywiście znajomości nie zerwałem) że sypia sobie z tym drugim kolesiem. W zasadzie to mnie dobiło i dopiero wtedy zerwałem kontakt z Nią, a skończyło się na tym, że jesteśmy teraz parą.

I wszystko byłoby idealnie już prawie 7 miesięcy gdyby nie jedno.

Przeszłość.

Boli mnie przeszłość. Nie wiem czy ktoś z Was czuł kiedyś taki ból psychiczny, który po pewnym czasie jest odczuwalny przez ciało. Nie potrafię zapomnieć tego co mi zrobiła. Moja wyobraźnia produkuje sobie obrazy ich upojnej nocy, często o tym śnię. Na tym cierpi głównie związek i Ona. Szukam rozwiązania, jakiegoś wytłumaczenia, które da mi spokój. Bo póki co, to parę dni jest dobrze, zobaczę np. status tego kolesia na FB i wszystko mi się przypomina. I cały ból powraca. Nie sądzę, aby zerwanie itp, miało coś pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 01:16, Siwiecik napisał:

Bo póki co, to parę dni jest dobrze, zobaczę np. status tego kolesia na FB i wszystko
mi się przypomina. I cały ból powraca. Nie sądzę, aby zerwanie itp, miało coś pomóc.

Pokaż tego posta swojej (?) dziewczynie. Albo jej to powiedz dokładnie tak jak to napisałeś. Nic lepszego nie wymyślisz bo taki problem jak Twój miał już jakiś miliard facetów w całej historii.
Postaw się w jej sytuacji - ale dla odmiany przyjmij, że znasz dwie świetne dziewczyny i nie wiesz dla której zaryzykować. Wybranie jednej spowoduje, iż druga przestanie istnieć.
Jeżeli chcesz to przetrwać, to powinieneś sobie przemyśleć czy ona wtedy była szczęśliwa, a następnie odpowiedzieć sobie lub ją zapytać - to w takim razie co sprawiło, że jest teraz z Tobą? I czy na pewno jest?

Druga sprawa, to w młodym wieku każda miłość jest zaborcza. Niektórzy nazywają to kompleksem pierwszej d...
Bardzo często skupia się na pocałunkach, seksie, całkowitym oddaniu, a dość rzadko na tym aby uszczęśliwiać sobą tę drugą osobę. Taka miłość to kochanie swojego wyobrażenia o drugiej osobie. A to często się rozmija z rzeczywistością.
Dlatego bardzo rzadko się zdarza, żeby pierwsza miłość przetrwała dłużej niż rok, przetrwała do małżeństwa, a jeszcze później przetrwała przez okres pojawienia się dzieci - kiedy dzieci tę miłość (i swoich rodziców) próbują nieświadomie zabić każdego kolejnego dnia.
Z drugiej strony im dłużej istnieje, tym jest trwalsza bo wspomagają ją wspomnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 10:11, stysia263 napisał:

Natrafiłam ostatnio na bardzo interesującą stronę, która skłania do pewnych refleksji.

Co w tym dziwnego? Na podstawie pytań oraz statystyki porównawczej uprawdopodobnia się czas pozostałego życia. Im większa ilość osób odpowiadających na pytania, tym trafniejsze oceny. To działa podobnie jak wyszukiwarka google. Ta metoda nigdy nie da 100% trafień, ale jeżeli data zawęzi się do np. roku dla więcej niż połowy osób odwiedzających serwis, to w pewnym procencie przypadków trafienia pokryją się co do dnia. Cała sprawa bazuje na psychologii i efekcie śnieżnej kuli. Poza tym gdyby to było tak dobre jak powinni sądzić twórcy tej metody, to nigdy nie uznaliby że warto sprzedać to do czego doszli - za tak śmieszne pieniądze. Sami przecież mogliby czerpać zyski z interesu, który potencjalnie nigdy się nie skończy (rodzą się przecież nowi ludzie). Zapewne jednak sądzą, że udało im się trochę trafień, a teraz na fali mody zarobią trochę kasy. Zapewne są też przekonani, ich pięć minut zaraz minie bo jak wiadomo moda się zmienia. Wystarczy, żeby pojawił się rozbudowany artykuł kogoś, kto ją poznał, że to wszystko bujda na resorach i zwykła statystyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się