Zaloguj się, aby obserwować  
czaja24

Alkohole dla poszukujących nowych smaków i aromatów - temat ogólny [M]

217 postów w tym temacie

Dnia 20.06.2008 o 01:42, lama123 napisał:

Ja wam polecam narąbać się absolutem/finlandią i żadne inne alko wam nie będzie potrzebne

Widzę, że odnalazłem bratnią duszę ;P Absolut gruszkowy ~~ najlepsza wódka smakowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 01:50, Firaxo napisał:

> Ja wam polecam narąbać się absolutem/finlandią i żadne inne alko wam nie będzie
potrzebne
Widzę, że odnalazłem bratnią duszę ;P Absolut gruszkowy ~~ najlepsza wódka smakowa :)

grejfrutowy też jest niezły;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 01:50, Firaxo napisał:

Widzę, że odnalazłem bratnią duszę ;P Absolut gruszkowy ~~ najlepsza wódka smakowa :)

Wolę jednak Absolut cytrynowy ;)
A finlandia do strawberry of kuz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 11:20, lama123 napisał:

> Widzę, że odnalazłem bratnią duszę ;P Absolut gruszkowy ~~ najlepsza wódka smakowa
:)
>
Wolę jednak Absolut cytrynowy ;)
A finlandia do strawberry of kuz :P

a ja finlandia cranberry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest najodpowiedniejszy temat ale zapytam tutaj ;). Czy ktoś z was pił coś co zwało się bodaj "mazowieckie piwo miodowe" ( lub coś podobnego ;D ) ? Ja akurat miałem okazję spróbować takowego specyfiku i muszę przyznać że było to całkiem niezłe. Może nie jakieś ekstra ale zawsze to jakieś nowe doświadczenie smakowe :). Jak ktoś będzie miał okazję wypróbować to polecam a nuż przypadnie mu to do gustu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 13:02, KŁEJK napisał:

Nie wiem czy to jest najodpowiedniejszy temat ale zapytam tutaj ;). Czy ktoś z was pił
coś co zwało się bodaj "mazowieckie piwo miodowe" ( lub coś podobnego ;D ) ? Ja akurat
miałem okazję spróbować takowego specyfiku i muszę przyznać że było to całkiem niezłe.
Może nie jakieś ekstra ale zawsze to jakieś nowe doświadczenie smakowe :). Jak ktoś będzie
miał okazję wypróbować to polecam a nuż przypadnie mu to do gustu ...

poszukam i nie omieszkam spróbować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 13:02, KŁEJK napisał:

Nie wiem czy to jest najodpowiedniejszy temat ale zapytam tutaj ;). Czy ktoś z was pił
coś co zwało się bodaj "mazowieckie piwo miodowe" ( lub coś podobnego ;D ) ? Ja akurat
miałem okazję spróbować takowego specyfiku i muszę przyznać że było to całkiem niezłe.
Może nie jakieś ekstra ale zawsze to jakieś nowe doświadczenie smakowe :). Jak ktoś będzie
miał okazję wypróbować to polecam a nuż przypadnie mu to do gustu ...

Piwo miodowe piłem, nie wiem czy mazowieckie i było to takie sobie, ale sam miód pitny jest pyszny. Piłem trójniaka kasztelańskiego i trójniaka klasztornego oraz kilka innych których nazw nie pamiętam... ( a o ile kogoś to interesuje, to mogę podstawową technologię wytwórstwa tego specyfiku przedstawić- choć lepiej skorzystać z forum winiarzy i miodosytników). O ile za rok z akcji wyżej wymienionego forum będę mógł dostać tani miód na szczecin, to mogę komuś 1 butelkę dać na próbę(tylko okres dojrzewania miodu to będzie ponad 1 rok -czyli dojrzały dopiero za 2 lata).
A teraz na dniach będę moje wina zlewał, ewentualnie wg.inf na GSie będę mógł dać komuś na próbę :) tylko w najbliższych dniach- dojrzewanie wina we własnym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piwo FAUSTUS
Polskie piwo przeniczne, mętne. Całkiem niezłe w smaku i dość oryginalne, sam płyn ma bardzo przyjemną fakturę, a osad dodaje to co w piwie najlepsze - zapaszek:) w piwie nie czuje się alkoholu w odróżnieniu od piw masowych. Goryczka bardzo lekka choć piwo nie należy do słodkich:)
Wynik dobre piwo pszeniczne są jednak lepsze choćby ukraiński OBOLON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o taki trunek co Desperado się nazywa...w reklamie telewizyjnej mówią, że smakuję jak browar z nutką tequili. Jak to jest naprawdę i ile to mniej więcej kosztuje? W ogóle warto to kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 12:43, Sarturias napisał:

A ja mam pytanie o taki trunek co Desperado się nazywa...w reklamie telewizyjnej mówią,
że smakuję jak browar z nutką tequili. Jak to jest naprawdę i ile to mniej więcej kosztuje?
W ogóle warto to kupić?


W sklepie w którym pracuje kosztuje od 4 zł - 4,90 i z tego co widze to ładnie schodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 12:43, Sarturias napisał:

A ja mam pytanie o taki trunek co Desperado się nazywa...w reklamie telewizyjnej mówią,
że smakuję jak browar z nutką tequili. Jak to jest naprawdę i ile to mniej więcej kosztuje?
W ogóle warto to kupić?

Pić mocno schłodzone i jest całkiem niezłe... tylko te butelki dla dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 12:42, PJ MW napisał:

Ja ostatnio dużo spożywam Red Label Whisky (40%).

najweselszy z jaśków, niestety przy nich zabawa się zaczyna dopiero przy green label, choć black label też jest w miarę choć to ciągle blend niesłodowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio będąc na urlopie w odległym kraju miałem okazję spróbować kilku trunków jakich niestety w naszej części globu się nie uwidzi... Pierwszy z nich to tzw. wino wężowe (w butli zalany alkoholem znajdował się najprawdziwszy wąż) ponoć medykament - smakował jak owocowa nalewka, a i moc miał nie największą (wedle słów polewającego około 30%)... Drugim zasię była wódka ryżowa, smakująca podobnie aczkolwiek bez rewelacji...
Innym razem popróbowaliśmy czegoś co wyglądało na miejscową śliwowicę (nazwy nie podam bo nie rozróżniam ich krzaczków) ale pachniało jak lakier do paznokci i smakowało tak obrzydliwie, że do niczego nie jestem w stanie porównać... Dość powiedzieć, że po pierwszej kolejce chętnych na dalszą degustację nie było...

PS Absolut cytrynowy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 12:58, czaja24 napisał:

Tajlandia?


Chiny...

Dnia 02.07.2008 o 12:58, czaja24 napisał:

PS całkiem niezły, mnie zachwyca grejfrutowy


Jakoś z wódek smakowych przekonuje mnie tylko Żubrówka...:) Względnie Krupnik albo Żołądkowa Gorzka (nazwa nieco myląca)... Do tych wszystkich wynalazków bananowych, landrynkowych etc. jakoś nie potrafię się przekonać... Najdziwniejszy smak jaki zdarzyło mi się próbować to była jakaś ukraińska brzozówka - i przyznam, że niczego sobie...:)

Wspomniałeś zdaje się o browarach Obołoń - przyznam, że zacne warzą piwa, ichni Magnat bardzo mi smakował... Jeśli bym miał jednak podać mój numer jeden w dziedzinie napoju bogów to będzie to zawsze Guiness....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


A ja polecam tradycyjną hiszpańską Sangrię ;]
Można w naszych warunkach też zrobić całkiem niezły odpowiednik
1 wino czerwone
1 likier brzoskwiniowy
1 fanta pomarańczowa
1 fanta cytrynowa
lód i cytryna skrojona w plasterki

mieszamy wg upodobań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować