Zaloguj się, aby obserwować  
czaja24

Alkohole dla poszukujących nowych smaków i aromatów - temat ogólny [M]

217 postów w tym temacie

A to w czym w takim razie siedzisz, może na przyszłość będę wiedział. ;-D A to nie ty przypadkiem wypowiadałeś się w sprawie Ballantinesa? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Whisky piję baaardzo rzadko, głównie z tatą podczas jakichś okazji (urodziny, imieniny etc.), ale i to nie zawsze. Zwykle piję czystą albo wódkę smakową, ewentualnie wermuty (Martini itp.), likiery (Malibu, Sheridans itp.), Porto i wina i niestety bardzo rzadko Tequile (te ceny ;<). No i oczywiście nalewki maminej roboty (ratafia rlz!!!) :D To raczej tata pije brandy, koniaki i whisky.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tak poczytałem trochę w necie i chyba jednak się nie zdecyduję na tę whisky, opinie z tego co widzę są sprzeczne chyba jednak z przewagą tych negatywnych, jeżeli coś kupię w najbliższym czasie to chyba coś właśnie z win albo likierów, wermuty są bardzo spoko ale Martini chyba ostatnio nieźle podrożało, z tego co pamiętam to chyba było tańsze. Szarpnąłbym się właśnie na jakąś tequile albo coś w tym guście, Metaxa za mną chodzi od baaardzo dawna. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 19:26, Tyler_D napisał:

Martini chyba ostatnio nieźle podrożało


To polecam coś podobnego: schłodzony Cin Cin cytrynowy ze "szprajtem" jest bardzo dobry ;) Cena ? 1L Cin Cin w Tesco 16zł.

Dnia 04.07.2012 o 19:26, Tyler_D napisał:

Szarpnąłbym się właśnie na jakąś tequile


No niestety dość drogawa przyjemność ;/ Lepsze tequile zaczynają się od ok 80zł za 0.7l chociaż chyba najpopularniejsza Sierra ostatnio gdzieś była w promocji za ok 60-65zł.

Dnia 04.07.2012 o 19:26, Tyler_D napisał:

Metaxa za mną chodzi od baaardzo dawna. :>


Tata ją uwielbia, ja próbowałem chyba wszystkich rodzajów i tylko 12* w miarę mi smakowała ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Lepsze tequile zaczynają się od ok 80zł za 0.7l

Dnia 04.07.2012 o 19:43, Bambadil napisał:

chociaż chyba najpopularniejsza Sierra ostatnio gdzieś była w promocji za ok 60-65zł.

W Biedronce masz tańsze gdzieś tak ze 2x. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jakie [ ale może zaraz wyguglam ] ale jakieś tam były. :-P Nie wiem, na nich się zbytnio nie znam ale, może to ''no-name'', może coś lepsiejszego ale coś było na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta tequilla to jakaś Josera. Kiedyś, kiedyś chyba była jeszcze Silver i chyba Gold ale bardzo rzadko, widać nie cieszyła się powodzeniem. ;-D W ogóle zauważyłem że całkiem sporo osób ją bierze [ Josere ] i te dziwne nieznane mi [ bądź co bądź nie jestem specjalistą ] brandy czy koniaki w podobnej cenie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie pochwalić się drinkiem jaki zrobiłem :)
Do kufla wypełnionego lodem dolewamy gorący mus zrobiony z karmelizowanych jabłek z dodatkiem suszonego imbiru zalanych Somersby. Następnie dodajemy 10cl Bacardi Oakheart, zalewamy wszystko Schweppes Ginger Ale i mieszamy. Można udekorować kawałkiem karmelizowanego jabłka :)

20130518161904

20130518161907

20130518161910

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UUuu ohh...na gram.pl jest wątek o alkoholach.

Poszukuję wina takiego pół wytrawnego w dobrym, przyjemnym smaku stosowane po obiedzie, które można kupić w sklepach. Budżet ? Takie do 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2014 o 22:36, Kardithron napisał:

Jak długo i w jakich warunkach mogę przechowywać otwarty miód pitny (Kurpiowski dwójniak)?

Pytanie jest raczej z rzędu teoretycznych, bo przecież po to się otwiera kamionkę z miodem, żeby go wypić. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie - inaczej będzie, jeśli go ponownie zakorkujesz i inaczej, jak pozostawisz otwarty. Miodu w roztworze jest dużo i tenże miód konserwuje zawartość, ale jeśli otwarty, to zaraz, nie wiadomo skąd zjawią się muszki owocowe i nawet jak zawartość nie ulegnie zmianie, to czy będziesz pił miód z muszkami w środku? Jeśli po otwarciu włożysz do lodówki, to spokojnie może stać otwarty tydzień, czy nawet dwa. A jeśli ponownie zakorkujesz, to miesiąc czy dwa. Do tego czasu nie skwaśnieje, a jak znam życie, to zawartość żadnej otwartej butelki nie uchowa się tak długo, żeby zawartość zdążyła skwaśnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2014 o 13:51, KrzysztofMarek napisał:

Pytanie jest raczej z rzędu teoretycznych, bo przecież po to się otwiera kamionkę z miodem,
żeby go wypić.

Oczywiście, przy czym ciężko obalić 750 ml miodu w pojedynkę w ciągu jednego dnia. Inaczej: nie tyle ciężko, co po prostu szkoda napoju.

Dnia 30.11.2014 o 13:51, KrzysztofMarek napisał:

jeśli ponownie zakorkujesz, to miesiąc czy dwa. Do tego czasu
nie skwaśnieje, a jak znam życie, to zawartość żadnej otwartej butelki nie uchowa się
tak długo, żeby zawartość zdążyła skwaśnieć.

Mogłem sprecyzować swoją wypowiedź pisząc "otwarty". Napój trzymałem wtórnie zakorkowany w szafie przez ok. 1,5 tygodnia. Smak się nie zmienił.

Czy podobnej trwałości mogę się spodziewać w przypadku nalewek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 13:35, Kardithron napisał:

>/.../ > Czy podobnej trwałości mogę się spodziewać w przypadku nalewek?

Nie. Otwarte i zamknięte ponownie nalewki możesz trzymać jakieś 2-10 lat, w zależności od szczelności zamknięcia (alkohol paruje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2014 o 22:36, Kardithron napisał:

Jak długo i w jakich warunkach mogę przechowywać otwarty miód pitny (Kurpiowski dwójniak)?

Sam miód to ewenement wśród produktów spożywczych, który w ogóle się nie psuje i nie ulega terminowi spożycia.
Jak wspomniał Krzysztof - to tylko kwestia parowania alkoholu. Dwójniak będzie dobry, ale może być ciut słabszy.
Ochoty mi narobiłeś, choć jestem po imieninach matki i na razie chęci na alkohol nie mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2014 o 10:15, Transylvanian_Hunger napisał:

Sam miód to ewenement wśród produktów spożywczych, który w ogóle się nie psuje i nie
ulega terminowi spożycia.

W takim razie powinienem się chyba cieszyć, że obok nalewek jest to mój ulubiony rodzaj alkoholu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2015 o 17:43, Tyler_D napisał:

Gdzie najtaniej dorwać 0,7 albo litrowego Danielsa?

Z tego co pamiętam sieć sklepów Biedronka ma częste promocje na whisky, w tym na Jack Daniel''s.
Ostatnio jednak rozmawiałem z przedstawicielką handlową jednej z hurtowni alkoholi (z racji wykonywanego zawodu) i oznajmiła mi, że wszystkie te markowe alkohole ulegające gwałtownym obniżkom cen w sieciach sklepów i marketów w jakiś sposób są niższej jakości. To jakoś nie przekłada się na stopień zawartości alkoholu w danym produkcie - a jego walory smakowe.
Osobiście polecam Tullamore Dew, Captian Morgan czy The Famous Goose.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować