Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Podążając śladami Białego Wilka - wyniki konkursu

63 postów w tym temacie

Sama brałam udział w tym konkursie, więc oczywiście można zarzucić mi, że zazdrość przeze mnie przemawia itd...
Ale wydaje mi się, że komiks miał "oddawać klimat" - nawet w konwencji żartu, którą najłatwiej zastosować w takim krótkim komiksie, nie można chyba dostrzec związku między klimatem "Wiedźmina" a:
- muminkami, pszczółką Mają i ... czarnym króliczkiem Playboya? O.o
- graniem w tenisa na kompie
- Yodą....

Wydaje mi się, że na początku zapewniliście, że technika wykonania jest nieważna, ale potem zrobiło Wam się przykro że ktoś ładnie ręcznie narysował a miałby nie dostać nagrody. I z miejsca prace zrobione ze screenów czy inaczej montowane miały gorszy start....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarówno dialogi, kreska jak i scenariusz stoją na zatrważająco niskim poziomie. Naprawdę nie było tam lepszych prac? Czy też osoby, które wybierały zwycięzców mają aż tak słaby gust?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zadanie, mimo że w teorii wydaje się proste, wcale do najłatwiejszych nie należy. Otóż, aby wziąć udział w zabawie i jednocześnie rywalizacji o bardzo atrakcyjne nagrody (o czym za chwilę), należy przygotować kilkuklatkowy komiks, którego akcja toczyć się będzie w świecie wiedźminów (Geralt wcale nie musi być kluczową postacią). Technika nie jest odgórnie narzucona - możecie rysować, robić screeny z gry, tworzyć fotomontaże - ważne, by wszystko zamknęło się w konwencji komiksu i trafnie ujęło klimat sagi Andrzeja Sapkowskiego."

Nie sądze, żeby mój komiks (kilka komentarzy wcześniej - publikacja) był bardzo klimatyczny, ale jakąś tam przewrotność i namiastkę humoru Andrzej Sapkowskiego posiadał.
Mówiąc, że nie zazdroszczę zwycięzcom skłamałbym - bardzi chciałem zdybyć jedną z nagród, dlatego brałem pod uwagę zalecenia organizatora konkursu...

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od kiedy waszym zdaniem "Zadanie, mimo że w teorii wydaje się proste, wcale do najłatwiejszych nie należy. Otóż, aby wziąć udział w zabawie i jednocześnie rywalizacji o bardzo atrakcyjne nagrody (o czym za chwilę), należy przygotować kilkuklatkowy komiks, którego akcja toczyć się będzie w świecie wiedźminów (Geralt wcale nie musi być kluczową postacią). Technika nie jest odgórnie narzucona - możecie rysować, robić screeny z gry, tworzyć fotomontaże - ważne, by wszystko zamknęło się w konwencji komiksu i trafnie ujęło klimat sagi Andrzeja Sapkowskiego.", od kiedy UJELO KLIMAT SAGI ANDRZEJA SAPKOWSKIEGO. GDZIE TAM SA YODY, MUMINKI, czy inne tenisy ? :\ cyrk... brawa dla jurorów :| panowie, zenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może dałoby radę (w ramach takiej nagrody pocieszenia) pokazać co ciekawsze prace? Fajnie byłoby chociaż zobaczyć na stronie swoje obrazki :)
Ogólnie pomysł na konkurs był przedni i mam nadzieję, że będzie takich więcej.
Gratuluję zwycięzcom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ufff... ależ ostra krytyka. Gratulacje dla zwycięzcy, na usprawiedliwienie mogę powiedziec tylko że miałem tylko jeden dzień na przygotowanie czegoś, bo co można zrobić w trzech klatkach "komiks-haiku" ? Pierwszy raz brałem udział w takim konkursie,( w zasadzie to w żadnym do tej pory nie brałem udziału) i chyba to jest ruletka.
A chciałem rozwinąć historyjkę i jakoś opublikować, ale mimo wyróżnienia forumowicze postawili mi pałe.
Nadmienię tylko że nie mam jeszcze gry, bo składam zestaw żeby sobie pogiercować (monitor był częścią tego zestawu:), ale gdybym miał też poskładałbym komiks ze screenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piekne prace , ta pierwsza naprawde daje czadu , sam nigdy bym takiego czegoś nie narysował :D
Wielkie GRATZ dla wszystkich którzy brali udział i zostali wyróżnieni bądz zdobyli jedno z 3 miejsc :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetne prace i gratuluję zwycięzcom, taki monitor dostać za darmo :D Praca II miejsca po prostu zwaliła mnie z nóg...świetny pomysł z tym Wii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łoo! Generalnie, o wiele, wiele lepsze od prac, które otrzymał wyróżnienia. Tej, która otrzymała II miejsce zresztą też. :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 17:12, Tomm90 napisał:

Ja postawiłem raczej na oddanie klimatu Wiedzmina, postanowiłem się tego trzymac, widać niesłusznie.

Moja praca:

http://img129.imageshack.us/img129/1559/wiezminkomaz4.jpg

Po prostu SUPER! Aż mnie dziwi ze nie zająłeś 1-ego miejsca:D Super kreska, niezły klimat, nie to co te muminki i Yody (ekhm... "Jak jakiś czarownik")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że przynajmniej paru osobom się mój komiks podoba. Ja wzięłam pierwszy pomysł jaki mi przyszedł do głowy bo nie było czasu -miałam 1 dzień - i zaryzykowałam - może się do końca nie zgadzał z konwencją ale nigdy nie wiadomo co się spodoba jury...widać było warto przesłać cokolwiek niż nie wysyłać nic. A tak jak widać tutaj ile osób, tyle opinii - każdy lubi co innego. Dla jednego ważny humor, dla drugiego wygląd, dla trzeciego całkowita zgodność z zasadami konkursu...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mojej pracy nikt nie skomentuje ;)

A tak na poważnie następnym razem gdy .gram ogłosi konkurs np. "na opowiadanie o Czerwonym Kapturku - w świecie Tomb Raidera", ja żeby było śmieszniej i ciekawiej napisze o Kopciuszku o imieniu Lara, jednak z małą różnicą nie w świecie TL tylko Star Wars. Bo dla organizatorów konkursu regulamin chyba się nie liczy...

Tomm90 - świetna praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzis zajrzalem na strone, a tu taka mila wiadomosc :)

Dziekuje wszystkim za mile slowa. Ze swej strony dodam tylko, ze jestem jedynie pomyslodawca komiksu, natomiast oprawa graficzna jest autorstwa Jacka Michalskiego, ktory ma na swoim koncie juz kilkadziesiat komiksow.

Obecnie Jacek pracuje nad tym komiksem:
http://komiks.nast.pl/nowosci/2165/Verbi-Divini/

A wiecej informacji o autorze ilustracji znajdziecie tutaj:
http://www.komiks.gildia.pl/tworcy/jacek_michalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie że nie dostałam maila informującego o wygranej,a w regulaminie napisano że trzeba na niego odpowiedzieć aby potwierdzić chęć odebrania nagrody i podać dane. Moje dane są na gram.pl więc mam nadzieję że nagroda nie przepadnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 11:20, nuala napisał:

Martwi mnie że nie dostałam maila informującego o wygranej,a w regulaminie napisano że trzeba
na niego odpowiedzieć aby potwierdzić chęć odebrania nagrody i podać dane. Moje dane są na
gram.pl więc mam nadzieję że nagroda nie przepadnie?


Ja tez nie dostalem potwierdzenia. Wyslalem wlasnie maila w tej sprawie do dzialu obslugi klienta gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować