Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin bije wszelkie rekordy sprzedaży!

221 postów w tym temacie

No wszystkie to jest rzeczywiście przegięcie. Myślę, że chodzi głównie o rekord otwarcia, gdy sprzedało się bardzo dużo egzemplarzy w ciągu kilku dni. A więc nie można tu dawać konkurencji w postaci The Sims 2, która jest sporo dłużej na rynku i wyszło też sporo dodatków, ale taki wynik osiągnęły po długim czasie. Co do Skoków Narciarskich to jest to trochę nie fair, bo gra ma w sumie darmową reklamę, jest do kupienia w każdym kisosku, a poza tym co najważniejsze ich cena jest bardzo niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie jestem specem od wydawania gier, ale wydaje mi się, że na to wszystko naprawdę była bardzo prosta rada: wydać grę w wersji oryginalnej w listopadzie (tak, jak miało to miejsce na całym świecie), a następnie, w ciszy i spokoju, bez niecierpliwych graczy narzekających na brak gry, na którą czekali od paru tygodni, wydać patch polonizujący. W ten sposób i wilk syty, i owca cała. Uniknęlibyście zgrzytów z ustawicznym przesuwaniem premiery, gracze mieliby GoWa na początku listopada, potem ci, którzy są na bakier z angielskim dostaliby patcha i po problemie.

A tak co? Jedni sobie ściągnęli grę z zagranicy, a inni... cóż, też z zagranicy, tylko już mniej legalnie. Ot, taka malutka ironia losu - chcieliście graczom "zrobić dobrze", a wyszło jak wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 10:20, archeus napisał:

I nic mnie nie dziwi poza wystąpieniem ..........moderatora.Czy
dyskusja nie powinna być bezstronna?Ponieważ inaczej staję się nonsensowna.
"/.../"
Jeśli coś jest dobre nie potrzebuje obrony.I po co była ta wypowiedź.Skoro jest rewelacyjna
sprzedaż to po co a ja mam i se zagram.Jakieś dziecinne takie ale co kraj to obyczaj.


Moderator to nie ktos z CDP. To user taki jak ja czy ty. Ma prawo do swoich opinii i (podobnie jak ja i wielu ludzi) uwaza Wiedzmina za dobra gre.

PS. Z moich tajnych zrodel wiem, ze i Wojmana jak i Robena spotkaly nieprzyjemnosci zwiazane z wersja EK, wiec nawet przy zamowieniach sa traktowani jak zwykli userzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 22:48, Mike napisał:

A jesli nie, to ze DOK jest w stalym kontakcie z tymi osobami.


W kontakcie? Bardzo ciekawe w sytuacji gdzie na moje ostatnie 5 formularzy nie dostałem żadnej odpowiedzi, a na 6 (wysłany w dniu pojawienia sie na gram.pl rozmowy z toba) odpowiedz dostalem po 2 tygodniach. Więc jak widać DOK raczej sobie nie radzi dobrze, ba, dogorywa w przedśmiernych drgawkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 22:44, Mike napisał:

Powodow dla ktorych na razie nie planujemy dodrukow mamy kilka. Przede wszystkim jednak wierzymy,
ze jesli ktos bardzo bedzie chcial kupic gre. To mimo, ze moze jej zabraknac np. w najwiekszych
Empikach, czy MMach, to jednak ja dostanie.


Nie jestem ekonomista, ale brak dodruku to bardzo dziwne zachowanie (zwlaszcza przed swietami). Wiedzmin (zwlaszcza po wydaniu dema w gazecie dla ''casuali'') jest jedna z pierwszych gier, ktora jako grupe docelowa ma nie tylko hardcorowych graczy, ale takze zwylych ludzi. Tacy zwykli ludzie nie beda chodzisz po sklepach i szukac, tylko beda wybierac prezent z tego co jest.
Taki Kowalski idzie do sklepu z mysla "Kupie synowi Wiedzmina". Wchodzi do sklepu i nie ma.. "no coz, nie bede chodzil po sklepach bo tlok straszny. Co moze by kupic? O prosze Call of Duty 4 i Crysis. Sprzedawaca mowi ze fajne to kupuje!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 01:04, Mistic napisał:

W kontakcie? Bardzo ciekawe w sytuacji gdzie na moje ostatnie 5 formularzy nie dostałem żadnej
odpowiedzi, a na 6 (wysłany w dniu pojawienia sie na gram.pl rozmowy z toba) odpowiedz dostalem
po 2 tygodniach. Więc jak widać DOK raczej sobie nie radzi dobrze, ba, dogorywa w przedśmiernych
drgawkach.


Niestety to jest taka troszke smutna gramowa rzeczywistosc, dlatego co bardziej doswiadczeni wiedza, ze jedyny kontakt z DOK to telefon (tu oczywiscie bedziesz musiala miec sporo cierpliwosci zeby sie dodzwonic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 22:48, Mike napisał:

> Taaa... 8 tygodni na rynku a są jeszcze osoby które nie dostały dodatków do EK... Powód
do
> dumy. Jak dla mnie to najpierw powinny się wywiązać ze wszystkich obietnic a potem chwalić

> się statystykami... :/

Fakt nie powinno byc takich osob. Nie wiem nawet czy sa. Slyszalem tylko (jakies 2 tyg temu),
ze rzeczywiscie kilkanascie osob nie dostalo wszystkiego gdyz zaginalo kilkanascie medalionow
i nie mozna bylo doslac tym pechowcom dodatkowych elementow. Mam nadzieje, ze sprawa juz sie
zakonczyla. A jesli nie, to ze DOK jest w stalym kontakcie z tymi osobami.

Pozdr
M.


Osób które nie dostały dodatków jeszcze trochę jest (np. ja). Sam DOK napewno nie jest w stałym kontakcie z nami, zresztą tam nikt nic nie wie (jak zwykle).

Z Twojej wypowiedzi można wywnioskować ,że CDP zamknął już sprawę EK Wiedźmina.
Jeśli jednak się mylę to czy mogę uzyskać informację kiedy Ci "pechowcy" jak to nas ładnie nazwałeś otrzymają swoje dodatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 01:45, Xantus napisał:

Niestety to jest taka troszke smutna gramowa rzeczywistosc, dlatego co bardziej doswiadczeni
wiedza, ze jedyny kontakt z DOK to telefon (tu oczywiscie bedziesz musiala miec sporo cierpliwosci
zeby sie dodzwonic ;)


I nie mam zamiaru dzwonić, skoro obiecan oodpowiedź po 48 godzinach od wysłania formularza, a już parokrotnie moje zgłoszenia olano to teraz ja oczekuję, że DOK skontaktuje się ze mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 22:28, Lord Joker napisał:

> Zgadzam sie z tym ze Kryku nie ma racji Halo 3 jest raz ze mocno przereklamowane( aż kipie

> marketingiem), dwa ze to jest całkiem inna gra, i nie ma co porównywać sprzedaży.
> Wiedzmin jest reklamowany ale kto zagrał wie ze tego produktu nie trzeba reklamować,gra
jest
> po prostu super i widać w niej kawał dobrej roboty oraz zaangażowania całej ekipy twórców.

> Ja osobiście jestem bardzo zadowolony że nasz rodzimy produkt odnosi sukcesy sprzedaży
i że
> mamy wreszcie czym pochwalić na zachodzie.
> Uważam że trzeba swoje chwalić a nie jakieś tam Halo, Kryku powinien kibicować Witcherowi
nawet
> jak mu nie przypadł do gustu bo od niego zależy nasz dalej rozwijający sie rynek growy

>
> Osobiście gratuluję całej ekipie twórców oby tak dalej chłopaki


Ad1. Jedyna różnica pomiędzy Halo 3 a Wiedźminem jest taka, że pierwsza gra została póki co
wydana tylko na Xbox''a 360 (na PC też będzie za rok albo dwa), a druga została wydana na PC.
I to jest cała różnica bo jeśli porównuje się wyniki sprzedaży to gatunek gry nie ma znaczenia.
Halo 3 podobnie jak Wiedźminem nie jest grą ani przełomową ani świetną, po prostu ma gęste
zastępy fanów, które wystarczająco mocno "krzyczą" i dobre zaplecze finansowe gwarantujące
silną kampanię promocyjną.

Ad2. Idąc dalej tokiem Twojego myślenia, jeśli dajmy na to polska firma będzie produkować samochody,
które nie będą mi się podobały wizualnie i w których nie będzie mi się przyjemnie poruszać
to mimo wszystko mam taki sobie kupić i głosić wszem i wobec, że to jest dobre bo to jest z
Polski? Niezbyt logiczne podejście do sprawy.

Co do Ad1 zgadzam się są to różne gry które mają swoich wielbicieli oraz odpowiednią machinę reklamową, ale chodzi mi o to ze nie ma co porównywać wyników sprzedaży Wiedzmina do Halo 3, a dlatego że zaplecze finansowe Microsoftu jest miażdżące, i zrobi wszystko żeby gra sie dobrze sprzedała. Wiec wyniki sprzedaży nie powinny nikogo dziwić.( ponad 5 mln, moim prywatnym zdaniem są odwrotnie proporcjonalne co do jakości gry ale jeszcze raz podkreślam jest to moje prywatne zdanie)

Ad2 Jeżeli Wiedzmin okazał by się niewypałem, a ja mimo tego zachwalał bym go na siłę, to byś mógł zarzucić taki typ myślenia, ale ja stwierdzam że gra naprawdę wyszła naszym co widać po recenzjach w zachodniej prasie oraz po wynikach sprzedaży i z tego właśnie jestem dumny, że w końcu zauważono ten produkt mimo że polski .
a twój typ myślenia jest taki: obrzuć wszystko błotem bo polskie nawet jak dobre, jeżeli chodzi ci o porównywania
do samochodów to może Włosi tez nie powinni cieszyć się z tego że Ferrari jest tak pożądaną i dobrą marką tylko dlatego że włoska

Pozdrawiam


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Zakliniać ) :D:D ( to ful wypasiona gierka:D
Chociaż nie wszystkie elementy grafiki sa tak dobre to fabuła bije wszystkie gry w które dotyhczas na głowę:D!!!!!
system walki - nie nie
no to to już lekka przesada
jest COOLERSKI!! Hardcoreowy czy jak to nazwać:D
Super hehe
jeszcez jak sie ma dobre skille ]:-> hehe

A co do sprzedaży to ciekaw jestem co będzie można powiedzieć powiedzmy za rok:D
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem przez jakiś czas o tej możliwości "wyczerpania zapasów".

Fakt że na początku taka wiadomość może sprowokować wiele zakupów wiedźmina. Ale czy nie sprowokuje także "masowego piracenia"? Gra tak pożądana, ale gra której nie można dostać w sklepach. Przecież to jak zapalnik bomby piractwa. Albo CDP zrobi "dokładkę" lub sprzeda licencje jakiejś tańszej serii (takiej "sześćdziesięciozłotówki")- choć na to chyba za wcześnie- albo jak ktoś będzie chciał mieć wiedźmina to pójdzie na giełdę i kupi go za dwie dyszki. Nie mówiąc już o tym że jak trafi się ktoś porządniejszy to po prostu -jak już ktoś pisał- kupi inną grę. (wszak na święta doskonałych tytułów nie brakuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 09:35, Solmath napisał:

Jeśli jednak się mylę to czy mogę uzyskać informację kiedy Ci "pechowcy" jak to nas ładnie
nazwałeś otrzymają swoje dodatki?


Witam,

Wysyłkę ostatnich dodatków powinniśmy zamknąć do końca przyszłego tygodnia, czyli wszystkie osoby, które jeszcze nie otrzymały swoich dodatków powinny je otrzymać przed końcem roku.

Pozdrawiam,
Igor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wam mogę pogratulować przede wszystkim nie dobrej gry, ale świetnego PR''u, który pokazujecie na prawie każdym kroku - w każdym razie sukces tego newsa to pewnie 99% :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekstra wyniki, nie ma to jak nasze polskie. Ale bardziej cieszyłaby nie wiadomość że TW bije rekordy sprzedaży za granicą. A co wyczerpania materiałów, ja mam już swojego wiedźmina którego mikołaj przyniesie pod choinke więc nie musze sie martwić xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 00:24, Ringno5 napisał:

Cóż, nie jestem specem od wydawania gier, ale wydaje mi się, że na to wszystko naprawdę była
bardzo prosta rada: wydać grę w wersji oryginalnej w listopadzie (tak, jak miało to miejsce
na całym świecie), a następnie, w ciszy i spokoju, bez niecierpliwych graczy narzekających
na brak gry, na którą czekali od paru tygodni, wydać patch polonizujący. W ten sposób i wilk
syty, i owca cała. Uniknęlibyście zgrzytów z ustawicznym przesuwaniem premiery, gracze mieliby
GoWa na początku listopada, potem ci, którzy są na bakier z angielskim dostaliby patcha i po
problemie.


Jest to niestety niewykonalne, ze względu na różnice w cenach gier w Polsce i reszcie unii i większość wydawców zgadza się na specjalną cenę pod warunkiem wydania gry po polsku.

Myślę, że gra za prawie 200 plnów (tyle by kosztowała po europejskiej cenie z polskim VATem) spowodowała by jeszcze większe niezadowolenie.

Pozdr.
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 01:04, Mistic napisał:

> A jesli nie, to ze DOK jest w stalym kontakcie z tymi osobami.

W kontakcie? Bardzo ciekawe w sytuacji gdzie na moje ostatnie 5 formularzy nie dostałem żadnej
odpowiedzi, a na 6 (wysłany w dniu pojawienia sie na gram.pl rozmowy z toba) odpowiedz dostalem
po 2 tygodniach. Więc jak widać DOK raczej sobie nie radzi dobrze, ba, dogorywa w przedśmiernych
drgawkach.


Poproszę o sprawdzenie tego. Zapytania wysyłane były z Twojego konta?
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować