Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Age of Empires 3: The Asian Dynasties - okiem Bambuska

47 postów w tym temacie

Lucas the Great

Zastanawialiśmy się, czy umieścić tę recenzję dzień przed premierą, w dniu premiery, czy dzień po premierze. Zastanawialiśmy się, aż czas podjął za nas decyzję... Tak więc właśnie dziś zapraszamy Was do zapoznania się z recenzją najnowszego rozszerzenia do najnowszej odsłony nie najnowszej serii Age of Empires.

Przeczytaj cały tekst "Age of Empires 3: The Asian Dynasties - okiem Bambuska" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asian Empires to chyba pierwsze tak głębokie spojrzenie na kulturę azjatycką w serii Age of Empires. Nowe nacje są, tak samo jak ich rzeczywiste odpowiedniki, powiewem egzotyki, który urozmaicają grę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo kilku błędów merytorycznych (każda faktoria handlowa może produkować inny rodzaj surowca, Azjaci mają po 4 sprzymierzeńców w konsulacie do wyboru), tekst oceniam bardzo pozytywnie. W końcu ktoś powiedział coś dobrego o Age''u. Chciałbym, żeby polska scena się trochę poprawiła, bo leżymy, ale to wszystko przez brak turniejów. Skutek - m.in. brak reprezentacji na WCG. Balans nie jest taki świetny, jak to zostało ujęte (Chińczycy przy pomocy Disciplów koszą wszystkich szybko i bez problemów), ale jest i tak lepiej niż było w przypadku The Warchiefs, bo Indianie są wyjątkowo przepakowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 17:00, Drizzt_Master napisał:

Mimo kilku błędów merytorycznych (każda faktoria handlowa może produkować inny rodzaj surowca,
Azjaci mają po 4 sprzymierzeńców w konsulacie do wyboru), tekst oceniam bardzo pozytywnie.
W końcu ktoś powiedział coś dobrego o Age''u. Chciałbym, żeby polska scena się trochę poprawiła,
bo leżymy, ale to wszystko przez brak turniejów. Skutek - m.in. brak reprezentacji na WCG.
Balans nie jest taki świetny, jak to zostało ujęte (Chińczycy przy pomocy Disciplów koszą wszystkich
szybko i bez problemów), ale jest i tak lepiej niż było w przypadku The Warchiefs, bo Indianie
są wyjątkowo przepakowani.


Hmmm, grałem, grałem i byłem przekonany, że jak w jednej placówce handlowej zmieniałem generowany surowiec to automatycznie przestawiało mi wszystkie na ten sam. Ale też niewiele z nich korzystałem (rzadko kiedy są potrzebne, chyba że w multi), to możliwe, że tylko mi się to wydawało.

Hm, Chińczykami grałem i nie widziałem, aby tak wymiatali wszystko. Podobnie jak grając przeciwko nim nie zanotowałem olbrzymiej przewagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 16:42, gothix13 napisał:

NA koniec napisane cena: Cena: 5990zł trochę dużo xD


Hyhy, to coś w systemie i przy pobieraniu z bazy danych pożera kropkę, stąd takie kosmiczne ceny wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2007 o 17:47, Bambusek napisał:

Hmmm, grałem, grałem i byłem przekonany, że jak w jednej placówce handlowej zmieniałem generowany
surowiec to automatycznie przestawiało mi wszystkie na ten sam. Ale też niewiele z nich korzystałem
(rzadko kiedy są potrzebne, chyba że w multi), to możliwe, że tylko mi się to wydawało.

Hm, Chińczykami grałem i nie widziałem, aby tak wymiatali wszystko. Podobnie jak grając przeciwko
nim nie zanotowałem olbrzymiej przewagi.


Też tak sądziłem, ale większość czołówki gra Chińczykami właśnie => elorating.com :) , a to coś znaczy. Szybka III era (wonder z upem na disciple) i mass discipli ładnie potrafi załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co ma bonus na lekką piechote jest kontrą, ale wszystkie te jednostki z łatwością padną na arquebuiserach, więc nawet nie trzeba dużo micro, a z kartą 3x na piechotę cała kontra disciplów pada jak muchy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm, czyli trzeba się wysilić. To zabawnei musi wyglądać walka Chińczycy na Chińczyków. Ja bym wolała pograć Hindusami - słonia są fajne, chociaż drogie i nie jakieś super niszczycielskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest problem z kartami dającymi dodatkowych robotników, jednak każda nacja radzi sobie z tym w inny sposób.

Tak, Japończycy mają np. w I erze jedną kartę 2xRobotnik :).


drugiej strony - lepiej, że nie silono się na nowe jednostki, byle tylko mieć się czym na pudełku chwalić, a potem wydawać 50 patchy balansujących.

Trochę dziwne myślenie... jesteś graczem, a nie wydawcą gry :). Sprawa patchy jest całkiem nieważna, bo to wszystko sprawa twórców i oni powinni "zrobić tak, żeby było dobrze".

Mi osobiście nie podoba się to, że stare nacje nic nie dostały - to takie trochę odcinanie kuponów. Fakt, że to znana metoda i nic tego nie zmieni, ale nie widzę powodu czemu tego nie krytykować :).


Wydaje mi się, że nie napisałeś nic o nowych trybach rozgrywki - w sumie dobrze, bo są całkiem nieciekawe :].


edit

Świetnie przemyślane kampanie

0_o bez żartów. To Twój pierwszy rts w życiu :)? Kampania dobrze przemyślana, ale krótka = zła. Dla mnie przechodzenie ich było średnią przyjemnością, bo nawet nie zdążyłem bardziej poczuć ich klimatu. Zwłaszcza, żę były na Moderate piekielnie łatwe.


Microsoft powinien pomyśleć, czy aby Age of Empires 4 nie powinno być robione wspólnymi siłami Ensemble Studios i Big Huge Games.

To sprawa już całkiem subiektywna, ale ja wolę żeby robiło to zdecydowanie ES. Bo tak naprawdę poza nacjami i mapami dzieło BHG nie ma za wiele do powiedzenia - przypominam, że TWC wprowadziło tryb monopolu handlowego i rewolucji, które są zmianami ważnymi i wpływającymi na rozgrywkę bardziej niż dodanie konfrontacji z samurajami.
Dlatego obawiam się, że BGH zrobiłoby grę czysto wojenną, pozbawioną ciekawych rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawkę i WarChiefs mam już od jakiegoś czasu, a Dynasties właśnie do mnie jedzie :) Nawet cieszy mnie fakt, że grafika nie uległa zmianie. Przynajmniej będę mógł komfortowo pograć na wysokich detalach ;o (szok).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować