Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World of Warcraft pa ruski

63 postów w tym temacie

Hmmm.... dziwne, bardziej bym się po nich spodziewał chińskiego serwera niż rosyjskiego, ale cóż, też nie wiem po co ten serwer robią, chcą namówić rosyjskich graczy na legalne serwery? Oni mają już swój serwer, piracki, IMO to wyrzucanie pieniędzy w błoto, bardziej im by się opłacało przetłumaczyć na polski, bo niektórzy grają w GW tylko dlatego, że jest po polsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 00:43, Belmundo napisał:

Hmmm.... dziwne, bardziej bym się po nich spodziewał chińskiego serwera niż rosyjskiego,


Przepraszam, a czy chiny leżą w europie? Tu jest mowa o Europejskich serwerach, a nie azjatyckich:) Tam mają własne serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 00:43, Belmundo napisał:

Hmmm.... dziwne, bardziej bym się po nich spodziewał chińskiego serwera niż rosyjskiego, ale
cóż, też nie wiem po co ten serwer robią, chcą namówić rosyjskich graczy na legalne serwery?

Z prostej przyczyny - rosyjscy gracze to bardzo ważna grupa. Mają świetne pomysły, doskonale działają w grupie i są z nimi właściwie tylko dwa problemu: wielu nie mówi po angielsku oraz trzymają się w swoich zamkniętych grupkach. Biorąc jeszcze pod uwagę jak wielu ich jest, łatwo jest się domyśleć dlaczego język rosyjski zostanie dodany do WoW''a.
Btw, wypowiadam się tu z doświadczenia gry w EVE, gdzie widząc w lowsecu, że ktoś ma cyrylicę w bio lub należy do ''Russian only'' corpa lepiej już wzywać wsparcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rosjanie podchodzą bardzo serio do wielu rzeczy w MMO i chwała im za to. Wole ich od polaków. I to zdecydowanie! Zawsze to nasi słowiańscy bracia ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby za drobną zapłatą (około 20-30 zł) można byłoby uruchomić polską wersję WoW to byłoby coś.
Wtedy Blizz jakby to zrobił to by się zwróciło a polacy byliby happy (ja i tak umiem angielski).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 01:33, Plagueis napisał:

Gdyby za drobną zapłatą (około 20-30 zł) można byłoby uruchomić polską wersję WoW to byłoby
coś.
Wtedy Blizz jakby to zrobił to by się zwróciło a polacy byliby happy (ja i tak umiem angielski).


Ale pleciesz bzdury... Na cenę abonamentu tak na prawdę w 99% narzekają ludzie, którym nawet nie w głowie aby sobie na pieniądze zapracować, a obniżenie jej i tak nic nie da - nadal będą ludzie psioczyć, dopóki całkowicie abonamentu nie zlikwidują (a wtedy z kolei rozpocznie się narzekanie na to, że gra mnóstwo trolli i oszustów i że serwery padają jak śnieg w zimie, bo nie ma za co ich utrzymać). No chyba, że chodziło tobie o dopłacanie do abonamentu za polską wersję - jeśli tak, to ja lepiej nic więcej nie pisze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy narzekają na opłaty w WoWie, ale tak naprawdę to tylko na tym oszczędzamy, ponieważ grając cały czas w WoW nie mamy czasu na nic innego = nie kupujemy kilku innych gier po 50-100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh... gdyby ogłosili nabór do zespołu lokalizacyjnego do POLSKIEJ wersji... to bym się zgłosił :), mój brat się puka w czoło kiedy widzi, ze zamiast grać spędzę cały dzień na tłumaczeniu czegoś z eng... co za baton :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie którzy pisza o kulturze Polaków nie powinni tego pisać, gdyż nie ma człowieka bez winy. Pisząc tak to sami identeyfikujecie się z nimi labo siedzicie za granica i uważacie z tak pisać można. Robicie z obcokrajowców nie wiadomo kogo. A to Poalcy sa najlepiej wykształconym narodem w europie i przynajmniej mają pojęcie o świecie. Jeżeli uważacie, że graczy z inncyh krajów są kulturalni i elokwentni to jesteście w ielkim błędzie. Po prostu nawet znając dobrze jezyk angielski nigdy nie bedzie mysleć się po angielsku i nie jest się wstanie zrozumieć tego wszystkeigo co się miezy nimi dziej. Traktuja sie jeszcze gorzej niż wam się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie nie ma co sie rozwodzic o kulturze Polakowi i reszty bo wszedzie jest podobnie gram w GW i na Pol dystrkcie jest tak jak wszedzie sa normalni ludzi i normalne teksty a czasami zjawia sie jakis czubek najczesciej malolat i pisze jakies brednie a wlasiwie to dotyczy glownych osrodkow handlu miedzy graczami. . Na angieslkim nawet nie ma sensu pisac bo nikt nie zdaży przeczytac tych glupot bo wszyscy tylko zamieszczaja swoje oferty handlowe wlasciwie to 1 wielki bazar :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

imo niema sensu lokalizować gier tego typu bowiem tak ja w GW większosć graczy będzie grało po angielsku a po polsku czy jak w tym przypadku rosyjsku tylko nooby (bez obrazy oczywiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie narody sie ciesza z lokalizacji i im to nie przeszkadz wrecz bym powiedzial ze to jest wyroznienie tylko jak zwykle polakom cos nie pasuje . A noob to jest ta osoba ktora innych tak nazwala (bez obrazy oczywiscie) Po to kazdy
dostaje wybor i moze grac na jakim chce dystrykcie wiec po co innych wyzywac od noobow i twierdzic ze lokalizacji nie nalezy robic , kupe osob zna angielski ale jeszcze wiecej nie w takim stopniu zeby sie tak swobodnie komunikowac jak w swoim ojczystym jezyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, gdyby tak chętnie były tłumaczone gry na nasz język... w końcu stajemy się dużym narodem, za granicą ludzie nas bardzo cenią i chętnie przyjmują do pracy :) Cóż, ja tam tego rosyjskiego to w ogóle nie rozumiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 00:34, Sth`Devilish napisał:

W dużej mierze to niestety prawda, ale to już taka mentalność Polaków, która z czasem na pewno
zacznie się zmieniać (właściwie to już się zmienia, bo powoli poprawia się standard życia,
a to główny czynnik to powodujący) na lepsze :)


Jeśli rzeczywiście się poprawia, to mi bynajmniej nie było dane tej poprawy doczekać. ;-)

Dnia 12.12.2007 o 00:34, Sth`Devilish napisał:

Ja akurat w World of Warcraft mam mieszane
odczucia co do Polaków, ale nie mogę o nich powiedzieć, że nie potrafią się zorganizować, bo
swego czasu sam założyłem i prowadziłem przez jakiś czas dużą polską gildię i atmosfera w niej
była do prawdy genialna ..


Ja sam żadnej gildii nie przewodziłem, ale miałem nieprzyjemność być niejako naocznym świadkiem upadku kilku z nich, oczywiście z założenia polskojęzycznych. Polacy na ogół są niecierpliwi, bo przecież po co np. rozwijać powołaną własnoręcznie gildię, która zaczyna przejawiać jako takie nadzieje na przyszłość, skoro można zwyczajnie przejść do takiej Enigmy (fuj ...) , po drodze namawiając do tego samego większość znajomych. Takie akcje oraz wiele jeszcze bardziej finezyjnych , to tylko w Polsce. :-/

Dnia 12.12.2007 o 00:34, Sth`Devilish napisał:

>/gquit

*poprawione;)*


Right ...

Dnia 12.12.2007 o 00:34, Sth`Devilish napisał:

To zależy wyłącznie od człowieka, a także od tego czego oczekuje po danej gildii. Ja to jestem
w stanie zrozumieć - jak ktoś dołącza się do polskiej raidującej gildii, w której praktycznie
nie ma progressu, albo ciągle coś jest nie tak, to jak najbardziej ma prawo ją zmienić i nikt
nie powinien mieć do takiej osoby pretensji.


No dobra, ale jeśli jest to jej założyciel, to za przeproszeniem gdzie tu logika ? Poza tym takie ruchy zwykle wywołują dość spontaniczną reakcję łańcuchową, której efektem końcowym jest najczęściej rozpad gildii.
Byłem członkiem wielu zagranicznych gildii, w których również nie zawsze wszystko szło po jak po maśle. Ale zwykle ludzie potrafili powstrzymać się od emocji, dać sobie "na luz", nawet obrócić to w śmiech ... przecież to tylko gra, a gildia to kolektyw, a nie schemat udanych instancji.
Ale niestety nie wśród polaków. Tam zwykle kończyło się na tym , co wyżej poprawiłeś. :-/

Dnia 12.12.2007 o 00:34, Sth`Devilish napisał:

Eee tam, wychowankowie Tibii i polskich dystryktów w GW na pewno poczuliby się jak w siódmym
niebie =)


Teoretycznie jeśli gra jest tego warta (a dla mnie WoW był wart przez dość długi czas), to w opłacie abonamentowej można nawet dostrzec pewne zalety. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 18:51, Dann napisał:

No dobra, ale jeśli jest to jej założyciel, to za przeproszeniem gdzie tu logika ? Poza tym
takie ruchy zwykle wywołują dość spontaniczną reakcję łańcuchową, której efektem końcowym jest
najczęściej rozpad gildii.


Jeśli lider porzuca swoją gildię, uznając że nic z niej nie wyjdzie, po czym bezczelnie dołącza się do jednej z najlepszych gildii na serwerze (chyba z oczywistego powodu), to według mnie ponosi on wielką klęske i jako gracz w WoW osiąga dno. Tymbardziej, że to właśnie lider gildii ma i powinien zawsze mieć największy wpływ na jej prawidłowy rozwój i selekcję rekrutów do tejże gildii, więc jeśli coś takiego ma miejsce, to tylko i wyłącznie z jego winy i z powodu braku ambicji. Inna sprawa jeżeli lider gildii rezygnuje z niej uznając, że ludzi w niej więcej dzieli niż łączy - to jestem w stanie zrozumieć (w takim przypadku oczywiście powinno się to zakończyć w stylu /gdisband).

Dnia 12.12.2007 o 18:51, Dann napisał:

Teoretycznie jeśli gra jest tego warta (a dla mnie WoW był wart przez dość długi czas), to
w opłacie abonamentowej można nawet dostrzec pewne zalety. :-)


No ba, pokaż mi darmową grę MMO, do której wychodzi tyle tak ogromnych update''ów, grę z tak dużymi możliwościami i otwartością świata oraz tak wspaniałą społecznością graczy :) Jak dla mnie to wystarczająco dużo powodów, dla których można płacić abonament.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować