Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows Vista - co poszło nie tak

169 postów w tym temacie

zorza

Zbliża się koniec roku, a więc czas podsumowań. Serwis Microsoft Watch zaprezentował listę powodów, dla których systemowi Windows Vista - przez niemal rok od premiery - nie udało się zwojować rynku komputerów biznesowych, ani osobistych.

Przeczytaj cały tekst "Windows Vista - co poszło nie tak" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no niestety nawet głośna kampania reklamowa nie pomogła. Może to i dobrze może microsoft w końcu nauczy się robić dobre systemy a nie ciągle wypuszczać service packi i wciskać ludziom kit i wymuszać wymianę systemu na graczach patrz DX10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja się zastanawiam czy do XP do łączą pakiet Dx10 było by fajnie

A co do visty zostawiłbym go z mniejszą pomocą techniczną i skupiłbym sie ("dalej") na
udoskonalaniu windy xp i przedłurzenia sprzedarzy powiedmy do 2012 r lub do windy 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GŁÓWNYM powodem dlaczego Vista ma tylko a moze az 6% udzialu w rynku jest sprzedac laptopow w wersji OEM razem ze sprzetem. BARDZO duzo osob gdyby miala taka mozliwosc brala by OEM Windows XP...ale MS ma taka polityke cenowa i lobbing ze promuje Viste jak sie da. Cohcby ceny XP i Visty sa prawie identyczne. Dlatego ludzie biora nowszy system za ta sama cene.

Gdyby nie laptopy z preinstalowana Vista to bylo by jeszcze mniej. To samo w sumie tyczy sie stacjonarek sprzedawanych w salonach typu Vobis itp. Sprzet NTT itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to fakt - na te 6 % w duzej mierze skalada sie preinstalowanie tego gówna na laptopach - - sam padlem ofiara Microsyf Vioski w najbardziej gownianej z mozliwych odmian --> Basic...nie mialem wyjscia - zakup laptopa bez tej paści jest juz dzis sporym wyzwaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przyznam sie-mialem viste (tak wiem moje wina itp ;) i co? MIAłEM ja niecałe 3mies. dluzej nie wytrzymalem i wrocilem do starego,dobrego xp. Według mnie vista to najwieksza wtopa microsoftu od bardzo dawna (jesli nie najwieksza wogóle, "system do gier" na ktorym gry chodzą 30% wolniej......)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vista? Fajny bajer i nic ponad to, niewiele rzeczy ułatwia, więcej utrudnia. Gdyby nie "wymuszone" sprzedawanie z laptopami ni wiem czy byłoby chociaż 2-3%.
Różnice pomiędzy Win98 a XP były duże i wychodziło to na+, Różnica między XP a Vistą jest ale wychodzi na minusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 17:04, crypto.crk napisał:

Gdyby nie laptopy z preinstalowana Vista to bylo by jeszcze mniej. To samo w sumie tyczy sie
stacjonarek sprzedawanych w salonach typu Vobis itp. Sprzet NTT itd.

zapomniałeś dodać że na wskutek stosownych umów do części laptopowego sprzętu nie ma sterowników pod xp (a jest tak np z którąś mobilną (laptopową) grafiką ati), co też znacznie podbija sprzedaż (bo jak ktoś potrzebuje windowsa, to musi to być viśta-prrrrrr, bo xp nie wyciągnie z niego pełnych możliwości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować