Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows Vista - co poszło nie tak

169 postów w tym temacie

Cóż Microsoft popełniło tak naprawdę jeden fundamentalny błąd przy Viście.
Próbowali zrobić system operacyjny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 20:25, Net.com napisał:

przede wszystkim chcieli zrobic ladny system ale nie pomysleli o bezawaryjnosci :)

pomyśleli i to chyba za bardzo vista 64bity bez zwisów od 28 stycznia, Vista 32bity bez zwisow od czerwca- dodam że obie są orginalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sig.

Własnie mandriva
Karta PCMCIA WiFi wygladało to tak:

Wkładam do lapca kartę:
Windows mówi ej stary znowu coś mi wsadziłeś w pupcię, czekaj czekaj jakaś karta PCMCIA uuu cardbus, wiesz nie mma sterów masz jakąś płytkę??
Linux
...
...
...
No co?!?!
Jak sam włożyłeś to sam zainstaluj
jak kobieta normalnie ;P

I do tego support techniczny open sourca zawsze sobie cenię "u mnie działa" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zresztą co się dziwić XP SP3 jest uważany za najlepszy system operacyjny M$ więc nie widzę potrzeby przechodzenia na Vistę która nawet po wydaniu SP1 nie stała się szybsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem było to, że producenci bardzo późno się ocknęli, że nowy system wyszedł i trzebaby zrobić dopasowane sterwoniki. Sama vista od początku raczej nie sprawiała większych problemów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

system bdb jak ktos ma dobry komputer ja nie narzekam mam juz wszystkie stery wszystko chodzi ok do tego testuje SP1 (RC1) i nie ma żadnych problemów jest do pobrania na stronie http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/4127,Service_Pack_1_RC1_dla_Windows.aspx
Oczywiście RTM bedzie w nowym roku ale warto zainstalować RC i zobaczyć różnice a wiecej poprawek zawsze sie przyda... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakty i mity:
"Produkcja Windowsa Visty trwała zbyt długo i sprzętowy ekosystem był już mocno skupiony wokół XP" - i co z tego?
"Windows XP jest w dalszym ciągu wystarczająco dobry, nie ma zbyt wielu powodów do przejścia na Vistę" - tu akurat się zgodzę
"Interfejs użytkownika jest zbyt skomplikowany" - że co???!
"Złe wyczucie czasu - ominięty sezon świąteczny 2006
Zbyt wielu ludzi było zaangażowanych w proces projektowania Visty
Komputery w czasie wydania systemu nie były nań gotowe (zbyt duże wymagania)" - płaczcie m$owcy i płaccie
"Kampania reklamowa nie była wystarczająco dobra" - zwalanie winy na dział reklamy
"Zbyt małe powiązania między Officem 2007 a Vistą" - to już przegięcie. Ja, np. nie korzystam z Office''a, OpenOffice jest za darmo, wystarczy się zarejestrować, po cholerę mi następny drogi produkt M$?
"Ograniczenia prawne, które przeszkodziły firmie Microsoft w dołączeniu do systemu Windows Media Playera i Windows Live" - to już Wasz problem a nie prawnych ograniczeń.
"Zbyt wiele różnych wersji" - kolejna bzdura, no i co z tego?

Reasumując, goście tłumaczą się z klapy przy wciskaniu ludziom ZBĘDNEGO nowego systemu. Sama Vista nie jest zła. Mam V 64 Home Premium od maja 07. Na początku brakowało co prawda sterowników, ale teraz wszystko chodzi bez problemów, no może czasem jakaś starsza gra nie odpali. W porównaniu z XP nie wiesza się tak często. Za jedyną wadę uważam za dużą ilość zabezpieczeń których po prostu nie da się wyłączyć a są kompletnie niepotrzebne. Używając XP na laptopie do pracy i Visty na PC do grania uważam, że Vista jest lepsza ale ZBĘDNA. Jej produkcja i sprzedaż to po prostu kolejny chłyt małketingowy, tak samo jak lipny i napompowany efekt dx.10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm ja to tam niezauwazylem powazniejszych klopotów z Vista podoba mi sie i trzyma sie dobrze napewno wiecej wytrzymóje jak XP . XP juz by sie dawno sypnol bo dlugo walczylem z XP zanim przesiadlem sie na Viste.Teraz walczą by usprawnic Viste SP1 sie twozy i juz mozna sciagac ver do instalacji nawet juz jest PL he i pododbo duzo sie zmienilo pod wzgledem wydajnosci i tym podobnych i tak jest wydajna robie wszystko bez zadnych problemów Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 11:22, DanGien napisał:

17 lat pirackich systemow, a teraz viste kupiłem oryginał... vista jest bad blah blah blah....
;p

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale nie wolno na tym forum propagować piractwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 12:48, Everial napisał:

M$ jak zwykle wszystko zmaścił :P. Na Win 98 skończyły się dobre systemy tej firmy :P

:))
Prawie sie uśmiałem, ale udam, ze to była ironia.

Ile razy widzę komentarze szarych użytkowników, to nie dziwie się czemu IE jest najbardziej popularną przeglądarką - od zawsze. MS idealnie celuje w rynek swoimi produktami.
Dlaczego Vista jest fajna? - `bo mi działa mi wszystko` - mój ulubiony argument użytkownika. Nie ma określeń jak działa, szybciej/wolniej - ważne, że działa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 22:40, Legioner napisał:

o czym tu mówić .... na jednym komputerze postawiliśmy po kolei 2 systemy i obejrzeliśmy ile
klatek na sekundę ma FEAR

XP - 42

vista - 12

pozdrawiam

powaznie??????? nie mozliwe!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Luuuuudzie.... To ja wam powiem postawiłem sobie 98 i XP na takim kompie. Obejrzyłem jak działa i oto werdykt: 98 chodzi świetnie, a XP nie chciał się zainstalować. Moja ocena 98 jest lepszy od XP, bo mi chodzi na kompie -.-.
A teraz czy się z tym zgadzasz? Crysis to kiepska gra, bo też ledwo chodzi NfS Prostreet to jest też super kiepska gra, bo mi nie chodzi na 98. Jakby wszyscy tak mówili to, by się nie opłacało niczego robić, ani kupować. Vista to bardzo dobry system, według mnie lepszy od XP, bo sam go posiadam, a dla tych co mówią, że stare gry nie chodzą, to mi poszły wszystkie oprócz Settlers 2, które również na XP wujka nie chciały chodzić. chodzi Moto Racer, NfS 2...
Srry, że długa, ale mnie denerwuje takie gadanie, że coś jest złe, bo jest nowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować