Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Procesor 3D taktowany zegarem 50 GHz

56 postów w tym temacie

Pewnie wprowadzą takie prędkość do normalnego stanu użytkowania za 10 lat. ;P

Ale z takimi prockami, to będzie można normalnie wyświetlać foto-realistyczną grafikę. ;}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm. Kurde... teraz to naprawdę widać niewiarygodny postęp... Mam tylko nadzieję, że tranzystor 3D będzie zgodny z technologią IBMu, bo to da niewiarygodne wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 17:59, gnysek napisał:

1. stanieją...


to by było miło ; )

Dnia 13.12.2007 o 17:59, gnysek napisał:

Wątpię, że od razu na rynku pojawią się procki 50GHz...


jakby od razu takie wypuścili, to by było samobójstwo. okazało by się, że szybciej taktowanych nie będzie i były by tylko 50-tki na rynku, w dodatku tanie, co nie dawało by możliwości istnienia niżej taktowanych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NASA jak widzę załatwia sobie nowy automat do kawy:P Ciekawe, gdzie indziej taki proc się przyda. No ale zawsze to jest pewien prestiż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągle jakieś przełomy w tych newsach tutaj aż miło sie czyta ale co z tego jak nie można na razie tego zastosowac ...
Bardziej bym sie cieszył jak bym przeczytał że na pierwszy kwartał 2009 r. AMD na podstawie tej technologi wydaje procesor 15 GHz żeby nie przesadzac ;] NO to bym sie cieszył :)
A tak to puste zapowiedzi ..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crysis 2 Wymagania zalecane:
Okto-Quad_core 50GHz
4*4* 32 GB ram 5 GHz
120Gb Przestrzeni na dysku...
16 Kart Graficznych 2Gb każda z obsługą nie wiadomo czego i na co...

Doskonale że dokonuje się postęp. ale jeśli Nasa Pentagon itp używają komputerów sprzed 5- 10 lat, A programiści są w stanie zrobić kkrieger''a na 16 mb ramu i procku 133 mhz...

To może warto by zmotywować programistów do pisania ciaśniejszych kodów, a nie dawać im do ręki nowy procek i mówić...
Panowie od dziś niczym sie nie przejmujcie, piszcie jak chcecie gracze najwyzej kupią nowe procesory po 2kUSD..

Ja się tego boję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no kurde zajebioza :D net po 2.5 giga procek 50GHz no tylko żyć nie umierać ciekawe jak gry by wyglądały :D chyba grafa była by lepsza niż w realu :DDD ale tak poważnie to ogromne możliwości to otwiera tylko czekać na przełom w napędzie albo komunikacji bo w końcu skoro takie rzeczy się dzieją to za 5-10 lat teleporter nam zbudują :D albo samochód anty grawitacyjny :D kurde szkoda że nie urodziłem się w 2100 roku co by w tedy było :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że moc wręcz kosmiczna, to jeszcze koszty produkcji nie będą wysokie... Brzmi rewelacyjnie. Co powiecie na komputer z procesorem 45Ghz na Gwiazdkę 2009 za jedyne 4,500zł? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No 50 GHZ to jest coś :) Na rnek wejdzie pewnie za kilka lat i będzie kosztować kilka tysięcy. A temu panu w środku dziękuję za mp3 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 20:05, BrawleRpl napisał:

no kurde zajebioza :D

Ano... :)

Dnia 13.12.2007 o 20:05, BrawleRpl napisał:

net po 2.5 giga procek 50GHz no tylko żyć nie umierać ciekawe jak gry
by wyglądały :D

No, też się zastanawiam. W końcu już dziś większość nowych gier jest dopracowana graficznie jak się tylko da, więc ciekawy jestem jak gry będą wyglądać np. za cztery lata. Chyba podobnie, ponieważ lepszej grafiki niż w Crysisie się zrobić nie da, a jeżeli już się da, to wyjdzie to nienaturalnie, kosmicznie... IMO. :]

Dnia 13.12.2007 o 20:05, BrawleRpl napisał:

chyba grafa była by lepsza niż w realu :DDD ale tak poważnie

To jest bardzo poważne. Chyba do tego dojdzie, że po całej nocy spędzonej przy GTA VI wyjdziesz do sklepu po bułki i powiesz: "Kurde, ale grafika słaba. A jakie tekstury słabej jakości.. I te refleksy światła niedopracowane.." :P

Dnia 13.12.2007 o 20:05, BrawleRpl napisał:

to ogromne możliwości
to otwiera tylko czekać na przełom w napędzie albo komunikacji bo w końcu skoro takie rzeczy
się dzieją to za 5-10 lat teleporter nam zbudują :D albo samochód anty grawitacyjny :D

Jestem bardziej za tym drugim, wydaje się być bardziej prawdopodobne. Chociaż fakt, obecnie nauka i technika idzie w takim tępię, że aż szok. Wyobraź sobie, że żyłeś w czasach premiery pierwszej Amigi, zasnąłeś i obudziłeś się w powiedzmy 2020 roku... Minęłoby trochę czasu, zanim byś się otrząsnął z szoku. :)

Dnia 13.12.2007 o 20:05, BrawleRpl napisał:

kurde
szkoda że nie urodziłem się w 2100 roku co by w tedy było :]

Strach myśleć. :D. Może byłaby pierwsza maszyna do podróży w czasie? :] Brzmi niewiarygodnie, ale przeczytalem ostatnio ciekawą książkę i myślę, że wbrew pozorom wkrótce stanie się to możliwe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... wszystko ładnie, pięknie. Tylko najpierw trzeba się będzie nauczyć programować takie procesory 3D, bo nie sądzę, aby było to takie same jak zwykłych procesorów. Myślę więc, że dopiero za kilka-kilkanaście lat będziemy mogli uświadczyć tego typu procesorów w maszynkach przeciętnego śmiertelnika. Choć muszę przyznać, że rozwój elektroniki niejednokrotnie mnie zaskakiwał, wyprzedzając moje marzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 21:05, Luk Zombi napisał:

Haha a pamiętacie wypowiedź Bila G. sprzed paru miechów że procesory zatrzymają się na 10 Mhz
???

hoho to rzeczywiście wtopa zważywszy na to że 10 MHz przekroczono już daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...awno temu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować