Zaloguj się, aby obserwować  
natkasuper1

Problem z klawiaturą

14 postów w tym temacie

Mam problem z klawiaturą. Otoz nie wiem czemu od 2 dni po pewnzm czasie pisania w necie cos mi sie robi z klawiszami i np. zamiast z pisze mi sie z , zamiast ynaku zapytania mam _ .
Nic nie zmienialam w parametrach, pojawilo mi sie to nagle.
Pomozcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2005 o 11:20, natkasuper1 napisał:

Mam problem z klawiaturą. Otoz nie wiem czemu od 2 dni po pewnzm czasie pisania w necie cos
mi sie robi z klawiszami i np. zamiast z pisze mi sie z , zamiast ynaku zapytania mam _ .
Nic nie zmienialam w parametrach, pojawilo mi sie to nagle.
Pomozcie.


miałem to samo. odłącz i podłącz znów klawiature. jak nie pomoże to kup nową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nadaje się do tematu o Problemach z Kompem - następnym razem użyj szukajki.
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&u=1278#end

A co do problemu??? Być może zmieniasz układ klawiatury na inny (dla przykładu z Polskiego Programisty na Polski 214???)
Sprawdź to. Jesli masz tam Polski 214 to proponuje go po prostu usunąć i pozostawić tylko Polski Programisty.

Drugą sprawą może być kończenie żywota klawiatury. Wówczas nie poradzisz nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2005 o 11:23, RobeN napisał:


Wiem do czego służy opcja "szukaj" .W szukajce wpisywałam hasło : klawiatura. :P
Nie wpadło do glowy zeby wpisać się na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2005 o 11:29, natkasuper1 napisał:

Wiem do czego służy opcja "szukaj" .W szukajce wpisywałam hasło : klawiatura. :P
Nie wpadło do glowy zeby wpisać się na ten temat


A ja mimo wszystko odpowiem tutaj. Pewnie, jak napisał RobeN, zmieniasz sobie przypadkiem układ klawiatury. Standardowo robi się to przez jakiś odjechany skrót, który czasem się człowiekowi naciśnie, a wcale mu do szczęścia niepotrzebny, dlatego jedną z pierwszych rzeczy jakie robię po zainstalowaniu Windowsa jest wywalenie tego skrótu:
Panel Sterowania -> Opcje regionalne i językowe -> zakładka Języki -> przycisk Szczegóły -> na dole Ustawienia klawiszy. Wybierasz "Przełącz pomiędzy językami", klikasz "Zmień sekwencję klawiszy" i odznaczasz oba pola (bo zakładam, że pomiędzy językami też się nie przełączasz). I tyle. Albo rzeczywiście usuń ten chory układ, tak jak proponuje RobeN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo kliknij skrót Ctrl+Shift
Jak zmienisz i wszystko będzie dobrze (zmień na Polski programisty, bo ten jest najpopularniejszy) to usuń tą błędną konfigurację.

Jeżeli masz windowsa xp, to koło zegara masz pasek z ustawieniami języka (o ile go nie usunęłaś). Klikasz na ikonkę klawiatury i wybierasz drugą tą niezaznaczoną opcję.

Jak usuniesz w ustawieniach Polski 214 (albo Polski programisty, jeżeli masz jakąś inną klawiaturę) to pasek zniknie, bo nie będzie już potrzebny.

Usunięte ustawienia możesz zainstalow z powrotem z płytki windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2005 o 12:51, lampak napisał:

Albo kliknij skrót Ctrl+Shift
Jak zmienisz i wszystko będzie dobrze (zmień na Polski programisty, bo ten jest najpopularniejszy)
to usuń tą błędną konfigurację.

Jeżeli masz windowsa xp, to koło zegara masz pasek z ustawieniami języka (o ile go nie usunęłaś).
Klikasz na ikonkę klawiatury i wybierasz drugą tą niezaznaczoną opcję.

Jak usuniesz w ustawieniach Polski 214 (albo Polski programisty, jeżeli masz jakąś inną klawiaturę)
to pasek zniknie, bo nie będzie już potrzebny.

Usunięte ustawienia możesz zainstalow z powrotem z płytki windowsa.



zrob tak jak mowi lampak a jesli masz win XP to mozesz zmienic to na pasku ciut na lewo do godz. albo w panelu sterowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2005 o 12:53, Norbi.7 napisał:

zrob tak jak mowi lampak a jesli masz win XP to mozesz zmienic to na pasku ciut na lewo do
godz. albo w panelu sterowania


To właśnie mówił lampak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2005 o 11:20, natkasuper1 napisał:

Mam problem z klawiaturą. Otoz nie wiem czemu od 2 dni po pewnzm czasie pisania w necie cos
mi sie robi z klawiszami i np. zamiast z pisze mi sie z , zamiast ynaku zapytania mam _ .
Nic nie zmienialam w parametrach, pojawilo mi sie to nagle.
Pomozcie.


U mnie czasem jest podobnie, ale pomga zwykłe włączenie i ponowne włączenie komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować