Zaloguj się, aby obserwować  
PRINCE_JANEK

Tomb Raider Underworld - temat ogólny

195 postów w tym temacie

Dnia 09.12.2008 o 15:36, xbit71 napisał:

One more thing (przepraszam za dwa posty pod rząd, jednak przy edycji dodawanie obrazków
nie jest możliwe)...
Zobaczcie, ile ikonek pojawiło się wraz z instalacją tego dema. Troszkę dużo. :P

Po prostu wypakował ci tymczasowy folder instalacyjny na pulpit, zamiast do Tempa.
A chyba zaraz znowu sobie włączę demo, bo na razie z pełnych wersji męczę Far Cry 2, a Lara sobie czeka w EMPiKu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Na moim sprzęcie produkcja ta prezentuje się świetnie

Dnia 09.12.2008 o 15:29, xbit71 napisał:

- szkoda tylko, że nadal mam problemy z wyświetlaniem grafiki, bo zielone paski przelatujące przez statek


Pokombinuj trochę ze sterownikami od karty graficznej, gdyż Twój komputer spełnia wymagania gry i wydaje mi się że ten problem powinno się dać rozwiązać. Swoją drogą to nie ma jak karty Nvidii, może ostatnio Radeony są w kategorii "cena - wydajność" bardziej opłacalne, ale tam raczej do takich sytuacji nie dochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro błędy występują także w kilku innych grach to mi ewidentnie wygląda na jakąś usterkę karty graficznej. Jeśli karta jest jeszcze na gwarancji to postaraj sie dogadać ze sklepem aby udostępnili Ci ja kilka dni jakąś inna kartę (najlepiej ATI) w celu potwierdzenia owej tezy. Jeśli wówczas żadnych błędów nie będzie to masz już 100% pewność gdzie leży przyczyna. Natomiast jeśli nie masz już gwarancji to pożycz kartę od jakiegoś kolegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 16:26, GringoG3 napisał:

Kupiłem nowego Tomb Raider Underworld i jestem zadawolony z zakupu.


Już nam to oznajmiłeś - oczekujesz klepania po plecach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jestem zły - rozwiązałem zagadkę z kalendarzem w Meksyku, pojawił się filmik jak wszystko się otwiera i ... nic. Zaraz po filmiku znów jest zamknięte, przestawić na nowo nie można, dojechać też nie [ponoć jest na to 40 sek.], a save wykonał się po fakcie. Co, klnę się na Boga, co robić!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 22:44, szypek26 napisał:

Spoiler

Przestawić ten drugi kalendarz... Ten, co go jako pierwszy przestawiałeś i gazem na
motorku do wnętrza świątyni.



Na szczęście jestem już po, ale dzięki za ewentualną pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 23:30, GringoG3 napisał:

Ja właśnie ukończyłem najnowszego Tomb Raider-a. I mogę powiedzieć że możemy się spodziewać
następnej części...


Fabularnie żadnych podstaw do tego nie daje, ale kury co złote jaja znosi się nie zabija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 00:38, Sth`Devilish napisał:

Przyznam, że demko sprawiło, że zagrałbym w pełną wersję :) Ahh, te śliczne widoki


ja mam podobne odczucia, demo mnie oczarowało do tego stopnia, że Lara zagościła na moim sajcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest dobra, ale niestety brakuje jej nieco takiego ostatecznego szlifu. Często się zdarza że Lara do pasa zatapia się w tekstury co wygląda komicznie. Druga sprawa że przy podnoszeniu z ziemi jakiś przedmiotów (typu drążki) Lara potrafi się "zamotać" i zaczyna sie kręcić w kółko (w tym momencie tracimy nad nią kontrolę) a dopiero po dłuższej chwili podnosi przedmiot i sytuacja wraca do normy. Zdarzyło mi się też tak że nie mogłem z ziemi tego nieszczęsnego drążka podnieść przez co byłem zmuszony do wczytywania poprzedniego zapisu gry i powtarzania sporego fragmentu planszy raz jeszcze, na szczęście wtedy już wszystko poszło tak jak powinno. Po premierze gry liczyłem na to, że Crystal Dynamics szybko wyda patcha i te błędy zostaną wyeliminowane (tym bardziej, że są to rzeczy kosmetyczne i możliwe do poprawienia), tymczasem czas mija, a patcha jak nie było tak nie ma i zaczynam już wątpić w to, że kiedykolwiek się pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co mam troszkę mieszane uczucia co do gry (jestem po pierwszej misji). Na razie więcej zagadek, aniżeli akcji, ale myślę, że jakieś rozwałki jeszcze przede mną. Sterowanie jest ok, momentami miałem drobne problemy z kamerą, ale zbytnio to nie przeszkadzało. Grafika bardzo ładna, podobnie jak Lara. Liczę, że kolejne misje będą lepsze, a i zarzucę pewnym screenem. ;D

20081219183426

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 18:34, Arthizo napisał:

Póki co mam troszkę mieszane uczucia co do gry (jestem po pierwszej misji). Na razie
więcej zagadek, aniżeli akcji, ale myślę, że jakieś rozwałki jeszcze przede mną.


Psik, psik.

Akcji winno w ogóle NIE BYĆ ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 18:34, Arthizo napisał:

Póki co mam troszkę mieszane uczucia co do gry (jestem po pierwszej misji). Na razie
więcej zagadek, aniżeli akcji, ale myślę, że jakieś rozwałki jeszcze przede mną. Sterowanie
jest ok, momentami miałem drobne problemy z kamerą, ale zbytnio to nie przeszkadzało.
Grafika bardzo ładna, podobnie jak Lara. Liczę, że kolejne misje będą lepsze, a i zarzucę
pewnym screenem. ;D


mi wlasnie to nastawienie w tej czesci na zagadki skakanie i wspinanie sie podoba - to jest esencja TR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 18:34, Arthizo napisał:

Póki co mam troszkę mieszane uczucia co do gry (jestem po pierwszej misji). Na razie
więcej zagadek, aniżeli akcji, ale myślę, że jakieś rozwałki jeszcze przede mną


Jeśli chcesz mieć więcej akcji to proponuje zagrać w Tomb Raider - Legend, choć akurat mnie w tej grze to się niezbyt podoba, bo przecież Tomb Raider zwykle bazował za zagadkach, a nie strzelaniu. Jak będę chciał sobie postrzelać to zagram w Call of Duty.

Dnia 19.12.2008 o 18:34, Arthizo napisał:

Sterowanie jest ok, momentami miałem drobne problemy z kamerą, ale zbytnio to nie przeszkadzało.


Kamera to niestety jedna z największych bolączek tej gry.

Dnia 19.12.2008 o 18:34, Arthizo napisał:

Grafika bardzo ładna, podobnie jak Lara. Liczę, że kolejne misje będą lepsze,


Ja bym powiedział, że Lara wygląda przeciętnie. W Legendzie i Anniversary wyglądała znacznie lepiej.

Dnia 19.12.2008 o 18:34, Arthizo napisał:

a i zarzucę pewnym screenem. ;D


Ty świntuchu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety praca kamery psuje mi całą radość z gry, a tak duża ilość błędów w detekcji kolizji, to po prostu wstyd. Na najwyższym poziomie trudności inteligencja przeciwników, zaraz zaraz, jaka inteligencja?? stoją i czekają na wystrzelanie. No i gra nie należy do trudnych. Jestem na początku etapu w posiadłości Croftów, więc może jeszcze zmienię zdanie, ale póki co, to najwyżej średnia gra do szybkiego przejścia, choć po prawdzie, to nie chce mi się jej nawet kończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 20:06, MateoKiszlo napisał:


Psik, psik.

Akcji winno w ogóle NIE BYĆ ;]


Trochę przesadziłeś. Oczywiście sięgając do korzeni TR faktycznie pierwsze skrzypce odgrywały zagadki, skakanie, itp. jednak trochę strzelania musi być! Co to za gra TPP/akcji bez... akcji?! Chyba, że skakanie jest takie emocjonujące, hm.

Dnia 19.12.2008 o 20:06, MateoKiszlo napisał:


mi wlasnie to nastawienie w tej czesci na zagadki skakanie i wspinanie sie podoba - to
jest esencja TR


Poniekąd to fakt, ale akcji też troszkę musi być, co ja akurat bardzo lubię (tak mi zostało po TR Legend ;) ).

Dnia 19.12.2008 o 20:06, MateoKiszlo napisał:


Jeśli chcesz mieć więcej akcji to proponuje zagrać w Tomb Raider - Legend, choć akurat
mnie w tej grze to się niezbyt podoba, bo przecież Tomb Raider zwykle bazował za zagadkach,
a nie strzelaniu. Jak będę chciał sobie postrzelać to zagram w Call of Duty.


Blah, Legend przeszedłem kilka razy, więc wiesz ocb. Jednak Tomb Raider nie mógłby być tylko i wyłącznie zbiorem zagadek, strzelaniny też muszą być, tyle tylko, by oba te elementy dobrze się uzupełnialy w jednej całości. A jak jak bym sobie chciał postrzelać to poszedłbym na strzelnicę, o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 13:49, Arthizo napisał:

>
> Psik, psik.
>
> Akcji winno w ogóle NIE BYĆ ;]
>

Trochę przesadziłeś. Oczywiście sięgając do korzeni TR faktycznie pierwsze skrzypce odgrywały
zagadki, skakanie, itp. jednak trochę strzelania musi być! Co to za gra TPP/akcji bez...
akcji?! Chyba, że skakanie jest takie emocjonujące, hm.


Starcia traktowałem zawsze jako zbędny dodatek i nic mojego podejścia nie zmieni. Btw; TPP/Akcji wynika z faktu wprowadzenia tego niechlubnego elementu. W innym wypadku byłoby TPP/Zręcznościowa. A skakanie JEST emocjonujące, szczególnie w lokacjach, gdzie wciąż obsuwa nam się pod nogami grunt ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować