Zaloguj się, aby obserwować  
Radeon1992

Co jest lepsze Guild Wars czy World of WarCraft a może coś innego?

217 postów w tym temacie

czy wy umiecie czytać???/ w Topicu jest "Co jest lepsze Guild Wars czy World Of Warcraft a może coś innego?"
A częśc was wyjerzdza ze to inne gry ,dobrze ale takie gry TEZ SIE DA PORÓWNAĆ dajmy na to wiele osób porównuje hl2 do gta:sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 20:32, radeon2 napisał:

czy wy umiecie czytać???/ w Topicu jest "Co jest lepsze Guild Wars czy World Of Warcraft a może coś innego?"
A częśc was
wyjerzdza ze to inne gry ,dobrze ale takie gry TEZ SIE DA PORÓWNAĆ dajmy na to wiele osób porównuje hl2 do gta:sa


E... A więc jak chcesz je porównywać :?. Dobra... spróbowac nie zaszkodzi:

GRAFIKA:
W World of Warcraft grafika jest bardziej "bajkowa" i bardzo cieszy oko. Szczególnie widok gryfa lecącego nad głową ^_^. Guild Wars ma bardziej fotorealistyczną grafikę - Moim skromnym zdaniem GW tutaj odrobinę wyprzedza WoW''a.

PvE
Jest to jedna z głównych zalet WoW''a. Wiele klas - oraz ras. Ogromne krainy. Wiele wspaniałych questów. Żyć nie umierać :) Questy polegają na: BRING XXX - GO XXX - KILL XXX - TALK XXX Co bawi - niestety mnie to długo nie zabawiło ;p . GW opiera się na ZUPEŁNIE innym założeniu. Albowiem tutaj możemy spotykać graczy tylko w miastach. A gdy chcemy zrobić jakiś "quest" poza murami miasta (a questów jest multum) idziemy sami albo bierzemy hechów (komputerowi pomocnicy) albo innych ludzi. Maksymanly Rozmiar Party to 8. Są także misję "Cooperative" - w których mamy najróżniejsze zadania. m.in Obrona Twierdzy Thunder keep ^_^.

PvP
Tutaj moim skromnym zdaniem wygrywa Guild Wars - ale to skromym zdaniem zależy od "gustów". To może zaczniemy od GW. Mamy Następujące tryby "pvp" - Team Arena - Competive Arena (Competive aren jest wiele) Tombs of Primeval King oraz głowna atrakcja: Guild vs Guild. W World of Warcraft sytuacja wygląda odrobinę inaczej.Mamy wspaniałe rajdy (ah te podróże pod Stormwind ;D.) Pojedynki (duele) Battlegroundy... Także jest bardzo ciekawie :).

Napisałem wcześniej ",że zależy to od gustów" tak - bo to prawda. Mi na przykład - nie spodobało się łażeniw w kółko po tych samych instances (po wiele h ;D) i szukanie przedmiotów. A niektórym może się to podobać. Spotkałem się nawet z myślą - Guild Wars jest strasznie mało przedmiotów - to musi być strasznie nudna ;p. Otóż nie. Guild Wars opiera się na trochę innych "celach" zamiast lvl i sprzętu - liczy się zgranie dobór skilli oraz build teamu :). Jak wspomniałem wczesniej - zależy co kto lubi ;D.

Minusy Gier

Największym minusem (w moim mniemaniu) jest "brak otwartego świata" Nie możemy spotkać kogoś np: w drodze do Ruins of Surima ^_^. Przydało by się także coś co by polazło w strone RPG (karczma or something).
A w World of Warcraft? No cóż... Jak wspomniałem wczesniej Questy - I w pewnym stopniu PvP który bazuję głównie na ekwipunku.

Słowo na Koniec

Jest to tylko i wyłącznie moje zdanie i zapewne część z was się z tym nie zgodzi. Dla kogoś Questy w WoWie mogą być wciągające i porwać na długie godziny. A "niski mxymalny lvl postaci w GW (20)" może się wydawać karygodny :P. Dlatego powiedziałem ,że tych gier się nie porównuje. Bo te 2 gry są dla zupełnie innego grona odbiorców :)

I słówko dla Ludzi szukających tańszej alternatywy World of Warcraft Dont buy Guild Wars ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 21:30, Valed napisał:

I słówko dla Ludzi szukających tańszej alternatywy World of Warcraft Dont buy Guild Wars ;D.


Dobrze gada! Ludzie, przestańcie podchodzić do GW jak do MMORPG-a bez abonamentu. Guild Wars oferuje zupełnie inny wymiar rozrywki. Ja nie wiem skąd sie bierze takie, a nie inne podejście do GW. Może stąd że obie gry są w polsce bardzo popularne (oczywiście jak na online''ówki ;p).

A co do pytania w temacie - dosyć obiektywną oceną jest ranking na www.mmorpg.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 22:09, Darros napisał:

A co do pytania w temacie - dosyć obiektywną oceną jest ranking na www.mmorpg.com.



Skoro GW nie jest MMORPG-iem to dlaczego znajduje sie w rankingu na stronie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 12:35, lop3pop napisał:

> A co do pytania w temacie - dosyć obiektywną oceną jest ranking na www.mmorpg.com.


Skoro GW nie jest MMORPG-iem
to dlaczego znajduje sie w rankingu na stronie ?

hihi, dokładnie

Chociaż ja również stwierdzam, że GW to nie jest MMORPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 12:35, lop3pop napisał:

Skoro GW nie jest MMORPG-iem
to dlaczego znajduje sie w rankingu na stronie ?


Bo jest to RPG. Bo trzeba posiadać dostęp do Internetu, aby grać. Nazwa sajtu nie ma tu nic do rzeczy. Taki np. RTS Arena jako temat numeru wział HoMM V. Czy to oznacza, ze HOMM V będzie RTS-em?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 20:00, Sth`Devilish napisał:

Ehh, kolejny topic z półki "gra pt xxx rulez!"... Żenada. A zamiast brać jakikolwiek komentarz, zastanówcie się co piszecie,
pomyślcie nad podaniem jakichś sensownych, popartych doświadczeniem argumentów oraz zadajcie sobie podstawowe pytanie: "czy
grałem w daną grę wystarczająco długo aby móc stwierdzić co jest lepsze?".



Do sprawy podchodzę dokładnie tak samo i podpisuję się pod powyższą wypowiedzią. Oczywiście można dyskutować, podając sensowne argumenty i nie odwołując się wyłącznie do własnych gustów ("bo tak mi się podoba"). Dyskutować o tym, które rozwiązania w danej grze są ciekawsze. Generalnie twierdzę, że pytanie w temacie zostało źle postawione i z przekomarzania się co jest lepsze wynikną tylko kłótnie. W ten sposób porównywać warto tytuły, które reprezentują chociażby wspólny gatunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W skrócie GW:

PvE nie jest aż tak bardzo rozbudowane. Maksymalny poziom osiąga się dość szybko, więc jeśli jesteś zwolennikiem ciągłego rozwijania swojej postaci przez levele i coraz to lepszy sprzęt - zapomnij. Różnice między najlepszymi broniami są minimalne, nie staniesz się bogiem po znalezieniu jakieś super broni.
Oparte na instancjach = nie spotkasz nikogo poza miastem, liczy się tylko drużyna. Jednakże, ma to też dobrą strone - potrzeba dobrej, zgranej drużyny by sobie poradzić w niektórych misjach/questach. Słabe ogniwo potrafi zabić całą grupę.
Rozwój postaci po 20 levelu ogranicza się właściwie do zdobywania skilli elitarnych i, być może, zbierania kasy na pancerz FoW - który nie różni się od innych statystykami, tylko wyglądem, więc również nie zmieni cię w pół-boga. Niezależnie od tego jakie przedmioty i czary masz, gra pozostaje wyzwaniem - dla niektórych może to być minus, dla mnie plus.
PvP - podstawowa sprawa = GW to gra drużynowa. Tu nie ma "JA". Bez dobrego zgrania i przemyślanej taktyki nie ma co nawet próbować PvP. Tu nie wygrywa się lepszymi przedmiotami czy czarami, zwycięstwo jest efektem pracy całej drużyny. Jeśli lubisz wybijać się z tłumu poprzez posiadanie najsilniejszej postaci - zapomnij o GW. Samo PvP jest dobrze zbalansowane, nie ma przepakowanych ani za słabych klas, każdy ma swoją role i miejsce w drużynie. Jeśli twoja postać wydaje ci się "słaba", wystarczy pozmieniać trochę skile i już będzie lepiej.

Czego brakuje w GW? Po osiągnieciu 20lvl i zdobyciu skili elitarnych oraz pancerza 15k/FoW, w PvE nie ma tak naprawde co robić. Bicie kolejnych mobów da nam tylko więcej skill pointów, za które możemy kupić kolejne skille, ale nic więcej. PvP to tylko 4vs4 lub 8vs8(maksymalnie 6 drużyn po 8), więc jeśli interesują cię wielkie bitwy, to nie jest gra dla ciebie.
Co jest zaletą? Nie trzeba pakować postaci miesiącami by mieć jakiekolwiek szanse w PvP/zobaczyć najmocniejsze mobki PvE. Rozwój jest szybki i liczą się umiejętności gracza, a nie spędzony czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 20:03, radeon2 napisał:

A czy ty nie masz gry która
twoim zdaniem jest lepsza od innych ,a część osób twierdzi że jest odwrotnie?????


A jakie to ma znaczenie? I tak o wszystkim rostrzyga przede wszystkim gust, wymagania postawione grom oraz wiedza na ich temat (np kiedy ktos nazywa GW MMORPGiem...). Równie dobrze możesz założyć topic "Co lepsze: kolor żółty czy kwadrat?" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, przeczytalem juz chyba wszystkie tematy na forum o GW, jedni mowia tak, inni tak, jeszcze inni calkiem inaczej. Mam teraz nieziemski metlik w glowie jesli chodzi o zdecydowanie sie czy kupic ta gre.Do tej pory smigalem w WoW, niestety powoli dochodze do wniosku ze gra jest zbyt czasochlonna i funduszochlonna (:P).Nie wiem co ze soba zrobic, przeciez nie zostane przy Tetrisie, jestem stworzony do wyzszych celow ;).Widze tylko jedno wyjscie z sytuacji- przetestowac GW, ale niestety nie ma jak, a jak napisalem to juz w innym temacie-nie chce kupowac kota w worku bo mnie nie stac na rzucanie kasa na lewo i prawo i jak gra mi sie nie spodoba zeby mi na polce stala zakurzona.Ludzie, pomozcie. Co zrobic? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, jak bardzo cenisz sobie fakt, że w WoWie, jak w każdym MMORPG, masz obok siebie tysiące ludzi z którymi w każdej chwili możesz wejśc w interakcję. Mnie osobiście brak tego wirtualnego świata i społeczeństwa bardzo by przeszkadzał.
Cóż, jeśli tak naprawdę uwielbiasz walkę i głównie walkę, to na GW nie powinieneś się zawieść. Tyle, że każda gra jest na tyle czasochłonna, na ile jej się pozwoli - odejście od WoWa Cię nie wyleczy. ;) Pozwoli za to oszczędzić trochę pieniędzy... Choć osobiście płacenie za to, o czym była mowa na początku uważam za uczciwy układ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heey all !

Nie chcąc sie chwalic bo z ogółu skromny jestem :P ! Gram w WoWa od 6 miesięcy jak ktos sie zna to powiem ze od wersji 1.2.0 ! Szczerze powiedzisawszy ta gra nudzi i to bardzo ! Ilez mozna siedziec na tych BG ;/ ileż odwiedzać Onyxie czy Ragnarosa w Molten Core ! Questy sa tępe ;/ Grafika Cud miód , strasznie lubilem ta gre ale po dłuzszym zastanowieniu stracilem tylko mase godzin przy niej ! Po miesiacy znalem ta gre na pamiec ! Po dwoch mailem juz wszystkie itemy jakie mozna bylo miec (oprocz legendarnych i artefaktow) te qr** te rangi Grand Marshal ciegle PvP i gowno wiecej ! zamierzam teraz kupic GW czy moze mi ktos wymienic najwieksze zalety tej gry kto gral oczywiscie ? Dziekuje za wypowiedz po przeczytaniu prosze sie skonsultowac z lekarzem lub farmacelta

P.S pewno ładnie dostane po łbie ze napisałem ze WoW jest nudny ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, byłem posiadaczem obu gier (teraz mam tylko GW). WoW mnie wciągnął, ale w mniejszych dawkach. Jak dla mnie ma za denne questy, no i te opłaty! Grałem kiedy mnie najdzie ochota, a było to niestety zbyt rzadko, by nie żałować kaski na abonament. Co innego GW. Jedyne co MI w niej nie pasuje, to podzielenie misji na oddzielne części serwera. Reszta jest bardzo dobra, ale też w rzadszych (czyt. kiedy mam ochotę) dawkach. A że nie wymaga opłat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepszy jest wg. mnie WoW - mialem szanse uczestniczyc w USA beta testach i powiem tak - TA GRA JEST WIELKA. Wspanialy swiat, wspaniala grafika, ale najwaznieszy jest ten klimat Azeroth''u, to trza pokochoac.

A co do GW, to powiem tak = 20lvl w 2 tygodnie a potem arena, arena, arena... mnie nie bawi PvP (nie samo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowilemgralem w WoWa 6 miechow (czy ile tam :P) musze przyznac ze wciagnela mnie ta gra qmple sie po glowie pukali po co ja w to gram skoro znam to na pamiec i mailem juz wszystkie itemy ! questy sa tępe bez dwóch zdań , grafika rzeczywiście doskonała w przybliżeniu nie widać zadnych niedociągłości , gierka z roz 1024x768 z detalami medium nie potrzebuje smoka tylko zwyklego blaszaka na 128 kb/s gra sie spox ale ta gra to jest tylko PvP nic więcej ! A Guild Wars giteS grafika , Questy naprawde na poziomie , ludzi tez multum ! A jeszcze jedno ostatnio czyatle ze GW jest po 109 zeta ale jak bylem w Empiku czy gdzies indziej to nadal 129 ? Moze w grudniu na swieta beda jakies promocje ? :D

P.S Wypowiedz VALEDa z 9 paździocha chłop ma racje całkowitą !! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 18:19, oOreVenOo napisał:

P.S pewno ładnie dostane po łbie ze napisałem ze WoW jest nudny ;P


Nie no co ty każdy ma prawo do własnego zdania:) mi sie nie nudzi gra mimo że osiągnołem w niej bardzo dużo...hmm po 2 miechach miałeś wszystko to co można sobie wymarzyć..musisz być niezły:) ja od 5 miesięcy gram i nie mam wszystkiego co bym chciał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że miałem wszysko oprocz arte i legen jest kwestia szczęscia poprostu łapałem sie na wszystkie eventy i raidy ! Jednak najbardziej sie jarałem jak zdobyłem Hakkar Dystroyer of Worlds ten 2h miecz wymiata ;P POzdro 4 all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Guild Wars ma lepszą grafe niż Wow a mimo to potrzebuje mniej ramu ..........
To się nazywa dobry silnik gry.

Jeżeli:
- lubisz bardziej PvE niż PvP
- nie lubisz główkować
- opierać swoje umiejętnośći na poziomie doświadczenia
- bajkową, cukierkowatą grafikę
- masz 1GBram i lubisz lagi

... na większość odpowiedziałeś TAK, kup World of Warcraft

Jeżeli:
- preferujesz tryb PvP
- nie będą Cię przerażać początkowe porażki na arenach
- znajdziesz czas na doskonaleniu builda
- tryb PvE to dla Ciebie tylko smaczek, na który warto poświęcić nie więcej niż kilkadziesiąt godzin
- lubisz grać w drużynie

... na większość odpowiedziałeś TAK, kup Guild Wars

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście lepszy jest World of Warcraft, nie licząc tego cholernie drogiego abonamentu. GW ma lepszą grafę i mniejsze wymagania, ale pod względem całokształtu lepszy jest WOW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować