Zaloguj się, aby obserwować  
Radeon1992

Co jest lepsze Guild Wars czy World of WarCraft a może coś innego?

217 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2005 o 11:22, bunio38 napisał:

Oczywiście lepszy jest World of Warcraft, nie licząc tego cholernie drogiego abonamentu. GW ma lepszą grafę i mniejsze wymagania,
ale pod względem całokształtu lepszy jest WOW.


A może jakieś przykłady zamiast ogółu?
Ja powiem, że jestem mądrzejszy od Ciebie - czy to Cię satyfakcjonuje?

Jak już coś pisać, to z przykładami. Nie jest to trudne - wystarczy odrobinę pomyśleć.
Suchy spam napisz w notatniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 11:25, Allanon napisał:

A może jakieś przykłady zamiast ogółu?


Przecież napisał "pod względem całokształtu"... Ogólna charakterystyka WoW''a znajduje się na stronie http://www.worldofwarcraft.com :> .

Dnia 31.10.2005 o 11:25, Allanon napisał:

Ja powiem, że jestem
mądrzejszy od Ciebie - czy to Cię satyfakcjonuje?


Nikt tu się nie wypowiada po to, żeby sprawiać satysfakcję innym :> (chyba, że jednak :P).

Dnia 31.10.2005 o 11:25, Allanon napisał:

Suchy spam napisz w notatniku.


Hmm... Definicja spamu według wikipedia.pl:
Spam to elektroniczne wiadomości masowo rozsyłane do osób, które ich nie oczekują. Najbardziej rozpowszechniony jest spam za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz w Usenecie (...)
Wypowiedź bunio38 była absolutnie zgodna z tematem, wobec czego nie kwalifikuje się pod to pojęcie.
No chyba, że interpretujemy to w następujący sposób: nie ''oczekiwałem'' takiej odpowiedzi, wobec czego jest to spam. W ten sposób można się pozbyć wszystkich postów z tego forum :P ...
W sumie wychodzi na to, że ten post to także spam - ciekawe :>.

Allanon - wrzuć na luz / daj se siana czy co tam jeszcze :>. Od pilnowania porządku są tu moderatorzy... A z tego, co zauważyłem, to naskakujesz na ludzi, którzy mają cokolwiek przeciwko GW :) .
---------------

Zgadzam się z Valed''em ( http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=314&pid=22 )! Nie powinno się porównywać GW do WoW''a. Ranking na mmorpg.com to tylko potwierdza - obie gry mimo tak dużych różnic mają tę samą ocenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 18:19, oOreVenOo napisał:

Szczerze powiedzisawszy ta gra nudzi i to bardzo ! Ilez mozna siedziec na tych BG ;/ ileż odwiedzać Onyxie
czy Ragnarosa w Molten Core ! Questy sa tępe ;/ Grafika Cud miód , strasznie lubilem ta gre ale po dłuzszym zastanowieniu
stracilem tylko mase godzin przy niej ! Po miesiacy znalem ta gre na pamiec ! Po dwoch mailem juz wszystkie itemy jakie
mozna bylo miec (oprocz legendarnych i artefaktow) te qr** te rangi Grand Marshal ciegle PvP i gowno wiecej !


Mylę się, czy może siedzenie na arenach w GW zasadniczo da się porównać do siedzenia na BG w WoWie? Tamto Cię nudzi, znudzi i to. Niektóre questy w grze Blizza są nawet "ostre". :P Wiesz, w Twoje zapewnienia o znaniu gry na pamięć po miesiącu wkładam między bajki. Tak może twierdzić osoba, która *dokładnie* zwiedziła wszystkie tereny (nie tylko na nich przebywała przez krótki czas), zrobiła większość zadań dostępnych w grze, osiągnęła mistrzostwo w profesjach, itp. A skoro sam przynzajesz, że nie miałeś najlepszych przedmiotów, to jak można powiedzieć, iż posiadało się wszystko co dostępne? :P Ciągle PvP? Przecież fani GW mówią coś zupełnie odwrotnego. Podobno w WoWie to głównie PvE... Zdecydujcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek powtórzę to, czego uparci "porównywacze" zdają się nie zauważać. Jedna, bardzo ważna rzecz w grach online już na samym początku wpływa na to, który tytuł jest bardziej odpowiedni dla danego gracza, zależnie od preferencji. Mianowicie kwestia istnienia pełnego środowiska, tętniącego życiem świata. Świata, w którym niezależnie od czasu i miejsca możemy natknąć się na wiele osób, przyjacielskich lub wrogich. Świata, który dzięki tym ludziom wciąga i oczarowywuje. Dla mnie to bardzo istotne. WoW zapewnia to w pełni, GW jako niepełnoprawny MMORPG tylko częściowo. Z tego powodu ten drugi tytuł mnie nie przyciąga - czułbym sztuczność mogąc natknąć się na ludzi tylko w określonych miejsach. Ale osobom szukającym nieco innych wrażeń może to nie przeszkadzać.
Sprawa druga - nie wiem jak GW, ale WoW dzięki odpowiednim osobom na odpowiednich serwerach potrafi znacznie się zmienić, upodabniając się do pełnego RPG. Klimat jest wtedy niepowtarzany, a to jedna z największych zalet. Oczywiście jeżeli nie cenicie wyżej zwykłego H&S.

Dnia 31.10.2005 o 11:17, Allanon napisał:

Jeżeli:


... wypowiadasz się na jakiś temat, to staraj się aby Twoje uwagi miały jakieś pokrycie w rzeczywistości. Niektóre poniższe zdania to oczywiste bzdury. I jeszcze - przyczepiłeś się do bunia38, zarzucając mu operowanie ogólnikami zamiast konkretnymi przykładami. Sęk w tym, że sam robisz to samo.

Dnia 31.10.2005 o 11:17, Allanon napisał:

lubisz bardziej PvE niż PvP


Akurat obie rzeczy lubię tak samo, być może z drobną przewagą w stronę PvP. I co? Rozbudowane PvE w WoWie jakoś nikomu nie ogranicza możliwości walki PvP. Tego nie da się tak łatwo rozdzielić. Brakuje tylko czegoś w stylu aren, dla czystej walki, szczególnie 1v1. Uznaję to za wadę.
Poza tym nie wiem do czego zaliczyć kwestię RPG. Właśnie to preferuję najbardziej.

Dnia 31.10.2005 o 11:17, Allanon napisał:

- nie lubisz główkować


Taaa, tylko chodzić i klikać bezmyślnie przyciskami myszy, prawda? A GW potrafi zmusić do wysiłku najtęższe głowy? Zdanie niejasne i bez pokrycia. Jeśli ktoś nie zastanawia się nad tym co robi, nie przemyśli użycia danej umiejętności, nie wybierze odpowiedniej taktyki, to z dobrym graczem nie wygra nigdy. To samo tyczy się wypraw na najmocniejsze potwory - byle jaka grupa zwyczajnie polegnie.

Dnia 31.10.2005 o 11:17, Allanon napisał:

- opierać swoje umiejętnośći na poziomie doświadczenia


Jak to rozumieć? W każdej grze umiejętności zależą od poziomu doświadczenia. I wiadomo, im wyższy level, tym jest się silniejszym. Tylko nie każdy potrafi to wykorzystać. W WoWie dosyć często zdarza mi się wygrywać przy różnicy poziomów 6-7 na moją niekorzyść. Czy w GW tak łatwo pokonać, dajmy na to gracza na 18 lvl, gdy samemu jest się na 12? Grać to mimo wszystko trzeba umieć... Doświadczenie swoje robi, ale to umiejętności gracza są w pewnych granicach czynnikiem decydującym.

Dnia 31.10.2005 o 11:17, Allanon napisał:

- bajkową, cukierkowatą grafikę


Za dużo cukierków się najadłeś i wszystko widzisz na słodko. Grafika jest rzeczywiście baśniowa, pasuje do przedstawionego świata i osobiście całkiem mi się podoba. Akurat to jest kwestią gustu - w grze bynajmniej nie przeszkadza. W moim osobistym systemie ocenania gier tą część i tak uznaje za najmniej znaczącą.

Dnia 31.10.2005 o 11:17, Allanon napisał:

... na większość odpowiedziałeś TAK, kup World of Warcraft


Lepiej nic nie kupuj, bo po takiej "ankiecie" można wyrobić sobie fałszywy obraz.

Dnia 31.10.2005 o 11:17, Allanon napisał:

Jeżeli:


... preferujesz bardziej dany tytuł, to staraj się jak najbardziej ograniczać własną subiektywność. W innym wypadku wszysto będzie "naciągane".

Dnia 31.10.2005 o 11:17, Allanon napisał:

- preferujesz tryb PvP


Dodajmy: określony tryb PvP i bądź co bądź, ograniczony do pewnych miejsc. Pewnie, areny sprawdzają się świetnie, ale czasem miło natknąć się na przeciwnika w najmniej spodziewanym momencie. Natomiast trudno powiedzieć, czy PvP w GW jakoś szczególnie "rządzi". Kilka ciekawych rozwiązań pojawia się i w WoWie, a jak dotąd nikt nie potrafił udowodnić, co sprawuje się lepiej i czemu.

Dnia 31.10.2005 o 11:17, Allanon napisał:

- nie będą Cię przerażać początkowe porażki na arenach


A to dosyć dziwne. To znaczy czemu akurat ma to się odnosić do GW? Pokaż mi tytuł w którym od razu da się wszystko opanować i pokonywać innych. Moje pierwsze walki w WoWie były śmieszne - zdenerwowanie, nieumięjetne używanie zdolności, nieznajomość zalet i wad przeciwnika... Jeśli ktoś się zniechęca porażkami, zamiast wyciągać wnioski i rzetelnie doskonalić swoje umiejętności, to znaczy, że nie nadaje się do żadnych gier w których współzawodnictwo jest ważne.

Dnia 31.10.2005 o 11:17, Allanon napisał:

- znajdziesz czas na doskonaleniu builda


Hm, patrz wyżej. Czas jest zawsze potrzebny aby nauczyć się dobrze grać. Swoją drogą, w GW dziwnie zniechęca mnie to ograniczenie umiejętności, które w danym czasie mamy do dyspozycji.

Dnia 31.10.2005 o 11:17, Allanon napisał:

- tryb PvE to dla Ciebie
tylko smaczek, na który warto poświęcić nie więcej niż kilkadziesiąt godzin


Kiepsko, jeśli całe PvE wymaga tak mało czasu. Aczkolwiek rozumiem, że ktoś może być nastawiony głównie lub wyłącznie na PvP, a wtedy GW daje spore możliwości. W WoWie mimo wszystko te tryby wzajemnie się przeplatają, co niektórym może przeszkadzać. Dla jednego zaleta, dla drugiego wada.

Dnia 31.10.2005 o 11:17, Allanon napisał:

- lubisz grać w drużynie


Lubię grać samotnie, ale cenię sobie też pracę w dobrym zespole. I znowu, nie uważam aby GW miało tu jakiś monopol. Jakkolwiek by nie było, w WoWie zwyczajnie nie da się zrobić wielu rzeczy bez pomocy innych. Drużyna to konieczność aby osiągać ważne cele.

Dnia 31.10.2005 o 11:17, Allanon napisał:

... na większość odpowiedziałeś
TAK, kup Guild Wars


Podanie cech GW z jakiegoś "dziwnego" (taaaak) powodu wyszło Ci lepiej, niż podanie cech WoWa. Szkoda, bo wyszedł z tego zafałszowany obraz. Rozumiem, że w pewnym sensie miało to służyć do uwznioślenia czy zachęcenia do tytułu, który jest bliższy Twemu sercu.

Osobiście widzę kilka zasadniczych różnic między tymi dwoma grami. I jeśli ktoś naprawdę wie, czego szuka, to nie powinien mieć problemu z wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem. Ach, ta skleroza. A więc gwoli ścisłości brakujące zdanie:

Dnia 31.10.2005 o 11:17, Allanon napisał:

- masz 1GBram i lubisz lagi


Złośliwie i nieprawdziwie. 1 GB RAM jest oczywiście do WoWa zalecany - chodziło będzie płynniej (jak zresztą w każdym tytule). Natomiast jeśli ktoś nie rozumie czemu GW ma mniejsze wymagania i rzuca głupotami o lepszym silniku, to pragnę zwrócić jego uwagę na pewną "drobną kwestię" - w tytule Blizza wraz z nami w tym samym czasie gra bez mała kilka tysięcy graczy. W pewnych lokacjach osób jest naprawdę dużo. I właśnie do tego przydaje się dobry sprzęt - aby to wszystko udźwignąć. Wynika to z typu gry - MMORPG, pamiętasz?

Lagi każdy z nas wprost kocha. Zdarzają się, a jakże, choć twierdznie, że są jakąś integralną częścią gry jest totalnym nieporozumieniem. Lagi, przyjacielu, to sprawa, że się tak wyrażę, pozagrowa, na którą składa się wypadkowa kilku czynników. Lagi to nie żadna część gry i z tego powodu nie można oceniać pod tym kątem jakości danego tytułu. Tak samo jest z abonamentem, choć nie wszyscy zdają się to zauważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 19:27, Seaven napisał:

(...) Brakuje tylko czegoś w stylu aren, dla czystej walki, szczególnie 1v1. Uznaję to za wadę.


No tak - aren nie ma. No chyba, że Gurubashi Arena w Stranglethorn Vale. Ale to walka w stylu ''wszyscy na wszystkich'' (czy raczej: ''kto pierwszy dobierze się do skrzyni na środku areny'' ;)). Oprócz tego mamy duel''e...

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Blizzard w patchu (zamiast tradycyjnych instances) dodał jakąś porządną arenę do walk 1v1 (do tego widownia i gnomy w fartuchach sprzedające popcorn) =) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 19:55, MiPek napisał:

No tak - aren nie
ma. No chyba, że Gurubashi Arena w Stranglethorn Vale. Ale to walka w stylu ''wszyscy na wszystkich'' (czy raczej: ''kto
pierwszy dobierze się do skrzyni na środku areny'' ;)). Oprócz tego mamy duel''e...


Jak sam powiedziałeś - na Gurubashi o określonych porach mamy jeden wielki chaos. Co prawda między kolejnymi pojawieniami się skrzynki jest tam zazwyczaj pusto, i kilka razy udało mi się stoczyć w tym miejscu pojedynki na śmierć i życie. Ale to jednak nie to.
Duele są przydatne, aby polepszyć swoje umiejętności. Dzięki nim sporo się nauczyłem. Jednak nie każdy daje z siebie wszystko w takiej walce, brakuje też adrenaliny.

Dnia 01.11.2005 o 19:55, MiPek napisał:

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie,
żeby Blizzard w patchu (zamiast tradycyjnych instances) dodał jakąś porządną arenę do walk 1v1 (do tego widownia i gnomy
w fartuchach sprzedające popcorn) =) .


To jest moje marzenie i propozycja od dawien dawna. Widownia oglądająca walkę, a naprzeciwko siebie dwóch przeciwników... niczym gladiatorzy na starożytnych arenach. Takie turnieje można by organizować co jakiś czas, za każdym razem drogą eliminacji wyłaniając zwycięzcę. Bądź co bądź w walce 1v1, najbardziej uczciwej, można pokazać co tak naprawdę się potrafi, bez zawracania sobie glowy innymi rzeczami. W grupie ma się już inne zadania. Czy Blizzard kiedyś na to wpadnie? Chciałbym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 20:17, Arkadiusz napisał:

płacąc abonament tylko za WoW można grać w GW i WoW jednocześnie :P


Pewnie, gdyby tylko doba miała więcej niź 24h... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 12:59, Seaven napisał:

> płacąc abonament tylko za WoW można grać w GW i WoW jednocześnie :P
Pewnie, gdyby tylko doba miała więcej niź 24h... ;P


Nie polecam - Chińczycy padają od tego jak muchy ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze... dla mnie zdecydowanie GW, ale tak jak juz ktos wspomnial, te dwie gry raczej nie powinny byc porownywane, jedna to CORPG, a WoW MMORPG...
A dlaczego to wlasnie GW mnie przyciagnela na tak dlugo ?
Hmm.... tryb PvP jest rewelacyjny, liczy sie tu myslenie, gra druzynowa, pomysly, ukladanie buildow nie tylko dla jednej postaci, ale pod cala 8 osobowa druzyne na walki GvG czy w Tombach, liczy sie spryt, umiejetnosc znalezienia sie w kazdej sytuacj, refelks itp. PvE jak wiadomo ma mniej rozbudowane niz WoW, ale questy nie sa az tak zalosnie banalne, jak to sie spotyka w innych grach mmorpg.
Dla mnie WoW nie jest zla gra, ma ogromny swiat, gdzie spotyka sie mnostwo ludzi.... ale jest nudna ( no i grafika nie przypadla mi do gustu ;p).... nie ma tam tego *czegos* co by mnie zatrzymalo na stale, nabijanie doswiadczenia jakos niespecjalnie mnie interesuje ;).
Niektorzy zarzucaja GW ze nie mozna spotkac ludzi poza miastem, tylko ze dla mnie to jest wlasnie plusem :). Wyskocze ze znajomymi na misje i bedziemy sie czuli jak odkrywcy tego swiata :D, nie bedzie tej nienaturalnosci ze ten sam quest wykonuje ktos obok itp. ;).
W GW teraz nie gram praktycznie PvE, fabule przeszlam i wystarczy ;), a od poczatku najwieksza frajde dawalo mi PvP i wlasna gildia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 15:17, Faile napisał:

Co lepsze... dla mnie zdecydowanie GW, ale tak jak juz ktos wspomnial, te dwie gry raczej nie powinny byc porownywane, jedna
to CORPG, a WoW MMORPG...


I głównie z tego powodu, jak i kilku innych różnic wolę zostawić to pytanie bez odpowiedzi...

Dnia 13.11.2005 o 15:17, Faile napisał:

Hmm.... tryb PvP jest rewelacyjny, liczy
sie tu myslenie, gra druzynowa, pomysly, ukladanie buildow nie tylko dla jednej postaci, ale pod cala 8 osobowa druzyne
na walki GvG czy w Tombach, liczy sie spryt, umiejetnosc znalezienia sie w kazdej sytuacj, refelks itp.


Wszystkie te cechy można odnieść do wielu gier online i jakoś nie sądzę, aby WoW przegrywał konkurencję na tym polu. Kto nie myśli podczas walki i nie wykazuje się umiejętnością działania w zespole w określonych sytuacjach, ten nigdy nic nie osiągnie.

Dnia 13.11.2005 o 15:17, Faile napisał:

PvE jak wiadomo
ma mniej rozbudowane niz WoW, ale questy nie sa az tak zalosnie banalne, jak to sie spotyka w innych grach mmorpg.


Słyszałem ten argument kilka razy, ale mimo moich próśb *żaden* zwolennik GW nie podał ani jednego przykładu niebanalnego zadania na poparcie swojej tezy. Co do większości zadań w WoW i innych grach online - osobiście dużą uwagę zwracam na to, w jaki sposób podany jest quest. Jeśli towarzyszy mu interesująca historia, to już coś. Sam cel może być mniej skomplikowany - mimo wszystko nikt nie zdoła wymyślić setek oryginalnych i niepowtarzalnych zadań.

Dnia 13.11.2005 o 15:17, Faile napisał:

Dla
mnie WoW nie jest zla gra, ma ogromny swiat, gdzie spotyka sie mnostwo ludzi.... ale jest nudna ( no i grafika nie przypadla
mi do gustu ;p).... nie ma tam tego *czegos* co by mnie zatrzymalo na stale, nabijanie doswiadczenia jakos niespecjalnie
mnie interesuje ;).


Mnie z kolei to *coś* trzyma w WoWie już dobre 8 miesięcy. Nabijanie doświadczenia uważam za rzecz zupełnie niepociągającą i najzwyczajniej tego nie robię. Widzisz, wybrałem serwer RP z określonych powodów i nie żałuje.

Dnia 13.11.2005 o 15:17, Faile napisał:

Niektorzy zarzucaja GW ze nie mozna spotkac ludzi poza miastem, tylko ze dla mnie to jest wlasnie plusem
:). Wyskocze ze znajomymi na misje i bedziemy sie czuli jak odkrywcy tego swiata :D, nie bedzie tej nienaturalnosci ze ten
sam quest wykonuje ktos obok itp. ;).


Chyba bardziej nienaturalny jest fakt, że nikt obok was się nie znajdzie, nikt nie będzie się starał wam przeszkodzić, itp. Puste przestrzenie wyglądają dosyć sztucznie. :)

Dnia 13.11.2005 o 15:17, Faile napisał:

W GW teraz nie gram praktycznie PvE, fabule przeszlam i wystarczy ;), a od poczatku
najwieksza frajde dawalo mi PvP i wlasna gildia.


Czasem przydaje się złapać oddech od ciągłej walki w PvP. Albo wybrać ze znajomymi na wspólną wyprawę. Dobrze wykonane PvE jest przydatnym elementem rozgrywki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No... Teraz nowi gracze na rynku :) L2, CoH, CoV :).

CoH i CoV nie zodbyli "zbytniej" popularności (narazie) u nas... Ale L2 zapowiada się znakomicie :) I ,że będzie się sprzedawał jak świeże bułeczki :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem ilu "geniuszow" gralo w WoW i w GW jednoczesnie, ale ja gralem i powiem cos co pewnie wiecie. W GW gralem ciut ponad miesiac i jakos mi sie znudzilo. Na poczatku wrazenie bylo lepsze niz sie spodziewalem.. Gra byla sliczna :) Przeszedlem, zostalo PvP,GvG i.. jakos mi sie odechcialo. Od razu wszystkim fanom GW mowie zeby mnie nie mieszali z blotem.. po prostu gra jest IMO 9/10 i podobala mi sie. Za to w WoW gram jakies 3tygodnie wiec trudno mi tu dobrze cos ocenic. Na razie musze powiedziec, ze PvP podoba mi sie bardziej niz w GW.. takie bardziej naturalne, moze temu tak sadze bo bylem fanem Warcraftow. Nie tylko obszary bitewne, ale (na serwerach PvP) naturalnie mozemy w normalnym (ogromnym) swiecie spotkac czlonka hordy badz przymierza i zginac tak ot. :) Nie wiem ile bede gral w WoWa ale jesli dluzej niz w Enemy Territory (1,5 roku) to jest to nie tylko najlepsza mmorpg, ale tez najlepsza gra online ;] no... powiedzialem co wiedzialem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie grałem ani w WoWa ani w GW. Ale gdybym miał dość kasy, to wybrałbym WoWa, poniważ raczej nie jestem za dobry we wpółpracy, poza tym GW się kończy (fubuła), a WoW wydaje mi się być bogatszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>wybrałbym WoWa, poniważ raczej nie jestem za dobry

Dnia 30.11.2005 o 18:27, lampak napisał:

we wpółpracy


Każda gra MMO tego wymaga :P A WoW nawet bardziej niż GW, bo tam nie uświadczysz robienia ultra ciężkich i ogromnych dungeonów w 40 osób... Obowiązkowo kooperacja & Teamspeak/inny program. Ale WoW to dla każdego coś miłego, każdy znajdzie sobie tam zajęcie, które polubi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować