Zaloguj się, aby obserwować  
Radeon1992

Co jest lepsze Guild Wars czy World of WarCraft a może coś innego?

217 postów w tym temacie

SwenG: a obcykan ten brat był w inne gry?
Ja znam wiele osób które siadając pierwszy raz do wowa, czyniły tam spustoszenie (co im się spodobało zreszta ale nie o to chodzi ;))
Jesli posadzimy delikatnie mowiąc ciote to połozy byle co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 15:34, Selv napisał:

SwenG: a obcykan ten brat był w inne gry?
Ja znam wiele osób które siadając pierwszy raz do wowa, czyniły tam spustoszenie (co im się
spodobało zreszta ale nie o to chodzi ;))
Jesli posadzimy delikatnie mowiąc ciote to połozy byle co :)


Chciałeś powiedzieć raczej spustoszenie w swoich szeregach. Ja jestem "obcykany" w grach i ponad rok gram w WoW praktycznie jedną postacią a nie zawsze jestem pewien tego co robię. Nikt kto nie grał wogóle w WoW nie będzie w stanie od razu zastąpić kogoś w Molten Core, BWL, ZG itp. To jest poprostu niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poza tym stwierdzenie o "dwoch kroplach wody" to wierutna bzdura... jestem w duzej gildii i widze jak walcza ludzie i do czego daza - nawet majac ten sam build postaci maja inne priorytety.

a instancje nigdy nie sa takie same, bo to jak sie je robi zalezy od ludzi. od skladu z ktorym idziesz, od tego jaki pull pojdzie, co dropnie a nawet czy komus wejda 3 crity pod rzad czy tez moze nie. nawet male rzeczy potrafia sporo zmienic.

a kilkugodzinne bicie onyxii? owszem, na poczatku jak sie uczysz jak pokonac bossa, pozniej idzie szybciej. sporo szybciej.
i jesli twierdzisz, ze nie ma taktyki w zarzadzaniu 40-osobowa grupa ludzi tak, aby wiekszosc przezyla i do tego zrobila swoje to ja sie nie zgadzam i tyle :)

a w inne MMORPG gralam. i nie ma co tu wyskakiwac z nimi bo to tak samo jak porownywanie gw z wow - to dwie rozne gry.
co z tego ze mag ma pol ekranu przyciskow, moze tak lubi grac. nikt mu nie zabroni miec ich mniejszej ilosci, a i tak moze wymiatac. zalezy od gracza, doswiadczenia i tego, czy dana klasa komus ''lezy'' (bo z tym tez roznie bywa).

mnie osobiscie 8 skilli na krzyz dostepnych poza miastem w GW przeszkadza, lubie miec wybor i dostosowywac to co robie do sytuacji. i to bez koniecznosci wracania do miasta. po to mam rowniez rozne zestawy sprzetu - inny do zadawania damage, inny z fire resistance. ale tak sie idzie rozwodzic na kilometry tekstu.
jak juz niejednokrotnie pisalam - zyj i daj zyc innym, kazdemu sie podoba co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie obydwie gry są bardzo fajne jak i na prawdę są godne polecenia :)
Osobiście gram w Guild Wars... lepsza grafika, muzyka i jeszcze tam kilka szczegółów :)
Guild Wars bardzo mi się podoba. Jest to jedna z najlepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem (obok Gothic''a).
Teraz czekam na GW Factions... bede wymiatał ile sie bedzie szło :P


POZDRO "Khalid"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIewiecie czy istnieje demo GW bo w WOW grałem (PIRACKIEGO) i mi sie spodobał chciałbym zobaczyć GW i podjac decyzje która gre wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W GW gralem u kumpla a WOW mam u siebie i miom zdaniem wow jest lepszy bardziej rozbudowany i wogule tam wszystko zyje.Minusem jest płacenie aby grać,ale i tak bardziej polecam wow''a.powiem tak : dla tej gry warto płacic 109 zł co 2 miechy.Gra zajebiscie wciaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie coś trafi. Po jakiego ten topic??
Macie czasem dzieciaki pretensje garbatego że ma proste dzieci. Rany GW to PvP choc i tak nie umywa się do L ][ w którym siege to troche więcej niż te wasze napażanki 4vs4, 8vs8, 6x8vs6x8 bo tylko hmm 1 klan 20+ luda, ally przynajmniej dwa klany, Siege masakra z udziałem od 4 ally naraz. I to się nazywa bitwa. Tryp pve w GW leży i kwiczy, przechodzisz tylko dla skilli (choc przyznaje fabuła jest fajna). Co do "myślenie nad buildem" to sry Winetu ale GW odpada przy Ragnaroku Online. Tam nie liczy się sprzęt ale pomysł na postac i to od początku. na samego typowego woja są przynajmniej 4 sposoby budowy statsów!! jeśli doliczyc że mamy w sumie całe gałęzie klas to wychodzi z tego o wiele ciekawszy koktajl niż GW.
WoW to czyste PvE nie nudzi mnie wałkowanie tej samej instancji bo chodzi się tam dla zabawy. I hmm zauważam podobieństwo w GW tak jak i WoW-ie zabawa zaczyna się pomaksymalnym lv. Dyskusje o grafie są nudne jak flaki z olejem Ro ma grafe 2d/3d i to jest fajne, WoW ma grafe bajkową która wpisuje się w klimat, GW ma momentami zbyt jaskrawą grafe ale generalnie modele są ładnie dopracowane a lokacje momentami użekają, L ][ grafa jak dla mnie ciutek plastikowa ale kapke ładniejsza niż w GW (szczególnie modele broni, pancerzy).
Reasumując GW to nie WoW, GW to nie Ro, WoW to nie Ro, L ][ to ani nie Ro ani GW ani WoW. Skończcie te dyskusje bo są żałosne i służą tylko do nabijania postów "inteligentom" któży je zkaładają.
Peace!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako gra lepszy WoW!Jeśli komuś oprucz tych 100 zeta che się wydawać jeszcze 50 za mecha to psze bardzo...ja kupiłem GW głównie ze względu na abonament,chociaż ogólnie też jest mocne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sciagnełem trialaa wowa i jakos mnie nie zauroczył:< gw od pierwszej chwili mnie wciagnełeo i wsiąknełem a wowa gram bo tril tylko 10dnii wolalem wykorzystac a po 2 doszedłem ze zamiast grac w wowa kupie sobie nowa karte graficzna i moze pozniej z dodatkowy 1gb ramu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gw to wg mnie swiat zamkniety ... nic sie praktycznie nie dzieje poza miastem :P taki single player :]
ale jak kto woli ...
WoW mi sie bardziej podoba bo to jest gra dla ludzi z wyobraźnia :P "bajkowa"/"cukierkowa" grafika jest trafiona w 10 wg mnie :)

Nie mam nic do GW ...tylko do fanów tej gry :] bardzo atakują WoW-a jakby było o co... WoW był i jest najleprzy ( nie wiadomo jak bedzie w przyszlosci:)
gdyby byl gorszy od GW na pewno bylby tanszy i nie mialby abonamentu :P:P - podstawowy argument :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od gustu WoW i GW mają swoje minusy jak i plusy .
Cokolwiek wybierzecie to nie pożałujecie te dwie gry mają taką grywalność że bedą was wciągać na długie godzinki.Jeśli ktoś się waha niech zagra przynajmniej w triala GW (Trial znajduje/znajdowal się w 13 nr Cd-Actiona)
W moim przypadku zbyt bardzo się wciągnąłem w GW i teraz wcale nie myśle o WoWie chociaż byłem w 99% na niego nakręcony...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 19:39, MC-MaCsi napisał:

Gw to wg mnie swiat zamkniety ... nic sie praktycznie nie dzieje poza miastem :P taki single
player :]
ale jak kto woli ...
WoW mi sie bardziej podoba bo to jest gra dla ludzi z wyobraźnia :P "bajkowa"/"cukierkowa"
grafika jest trafiona w 10 wg mnie :)

Nie mam nic do GW ...tylko do fanów tej gry :] bardzo atakują WoW-a jakby było o co... WoW
był i jest najleprzy ( nie wiadomo jak bedzie w przyszlosci:)
gdyby byl gorszy od GW na pewno bylby tanszy i nie mialby abonamentu :P:P - podstawowy argument
:]

"Najleprzy" moze i jest, najlepszy niezbyt... Co dla kogo jest dobre to jego sprawa, a nie przypominam sobie, zebys ty, wielki mozgu, sila sprawczo, mial prawo decydowac co sie komu podoba- dla mnie Ultima Online jest o wielsze lepsza od WoWa :<
Btw skad wiesz jaki jest WoW skoro jak sam napisales dopiero w niego zaczynasz porzadnie grac od 13 grudnia? Prorok?
/spluwa
tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche popolemizuję. Widzisz wszystko tylko z jednej perspektywy. Czemu piszesz, ze gracze GW atakują WoW''a? Myślisz, ze nie ma tego w odwrotności?
Co do abonamentu to twój argument jest chybiony. Wiele gier jest gorszych od GW a jakoś maja abonamet lub jakies inne opłaty.

Poza tym porównywanie dwóch tych gier nie ma sensu. To tak jakby porównywać PES''a z NFS. Bez sensu. Niby obie oscylują wokół gier zrećznościowo-sportowych, ale nie są takie same. Tak samo w przypadku GW vs. WoW. Nie można powiedzieć - WoW jest lepszy, bo sprzedano więcej egzemplarzy - bo może po prostu więcej osób woli rozgrywkę jaką on proponuje. Jeśli lubię piłkę to nie kupię NFS, proste.

Według mnie WoW jest grą swietną. GW tez jest grą świetną. Jakby mnie było stać i miałbym czas to grałbym w obie. Wadą jest dla mnie to, że WoW wymaga znacznie więcej czasu niż GW. W GW zrobienie jakiegoś zadania czy misji to góra 2 godziny spokojnej gry a w WoW-ie dotarcie do odległej lokacji to już pół godziny.
Wybrałem GW kierując się nie tylko zasobem portfela, ale i zasobem czasu. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi i tak najbardziej podoba się l2. Potem GW i na 3 miejscu WOW. Jak dla mnie WOW jest MOCNO przereklamowany... wiem bo grałem... poza tym jest zbyt... cukierkowaty. W każdym razie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować