Zaloguj się, aby obserwować  
Falconer

Jak postępować w razie ataku nuklearnego?

82 postów w tym temacie

Witajcie. Mam do was takie pytanie... Co zrobić w razie ataku nuklearnego? To pytanie jest jak najbardziej poważne. Rosja straszy nas atakiem nuklearnym, jeśli zainstalujemy Tarczę Antyrakietową, więc - co robić, jeśli dowiemy się że głowica Nuklearna uderzy w nasz kraj? Chować się do piwnicy, uciekać samochodem jak najdalej czy co robić? Czekam na porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mojego siostrzeńca w szkole (2 klasa podst.) nauczyli by podczas wybuchu położyć się nogami w stronę grzyba. Nie wiem jaki w tym sens ale tak uczą w szkołach!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 21:04, Falconer napisał:

Witajcie. Mam do was takie pytanie... Co zrobić w razie ataku nuklearnego?

Tu znalazlem kilka inf. moze sie przyda

A w razie ataku terrorystów przypominającego atak na teatr w Moskwie, gdy zamachowcy biorą zakładników?

- Przede wszystkim najpierw rzucić się na ziemię, najlepiej za jakąś osłoną, choćby i za fotelem na widowni. Nie wpadać w panikę, nie próbować za wszelką cenę uciec, zwłaszcza gdy trwa strzelanina. Raczej poddać się poleceniom zamachowców i cierpliwie czekać na kontrakcję służb specjalnych. A gdy już do niej dojdzie, to znów - na ziemię, za jakąkolwiek zasłonę. Przecież antyterroryści nie wiedzą, kto jest zamachowcem, kto nie. Rzucanie się wybawcom na szyję podczas akcji może skończyć się śmiercią.


A tutaj Przyklad z innego kraju

Czego potrzebuje Australijczyk w przypadku ataku terrorystycznego? Oprócz mapy, żelaznych zapasów żywności i radia - między innymi bawełnianej poszewki na poduszkę, w której należy umieścić domowego kota. To część sponsorowanej przez władze akcji "Przygotuj się, Sydney".

Mieszkańcy Sydney wzywani są do przygotowania plecaków z najniezbędniejszymi przedmiotami, które mogą być im potrzebne w przypadku ataku terrorystycznego, naturalnego kataklizmu czy nagłego wybuchu epidemii.

Wszyscy mieszakńcy Sydney powinni zapakować do "plecaków bezpieczeństwa" apteczkę, mapę, zapas żywności, papier toaletowy, taśmę klejącą, buty sportowe i czapkę z daszkiem. Miasto oplakatowane jest informacjami "co zrobić w razie niebezpieczeństwa" - należy próbować przedostać się do jednego z trzech wyznaczonych w mieście "miejsc bezpieczeństwa". Koty - jak głoszą informacje - należy przenosić w bawełnianej poszewce na poduszkę.

Członkowie partii Zielonych podejrzewają, że cała akcja jest próbą stworzenia atmosfery zagrożenia przed nadchodzącymi wyborami. Władze stanowczo temu zaprzeczają. Jak jednak przyznaje burmistrz Sydney, Clover Moore, ona sama nie spakowała jeszcze plecaka.


Na podstawie informacji BBC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 21:04, Falconer napisał:

Witajcie. Mam do was takie pytanie... Co zrobić w razie ataku nuklearnego? To pytanie jest
jak najbardziej poważne. Rosja straszy nas atakiem nuklearnym, jeśli zainstalujemy Tarczę Antyrakietową,
więc - co robić, jeśli dowiemy się że głowica Nuklearna uderzy w nasz kraj? Chować się do piwnicy,
uciekać samochodem jak najdalej czy co robić? Czekam na porady.


Pójść do babci do piwnicy i tam mieszkać przez 40 lat żywiąc się konfiturami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nas nie straszy atakiem nuklearnym... Straszą nas, że zainstalują wyrzutnie rakiet średniego i dalekiego zasięgu na obwodzie kaliningradzkim, ale taki atak to naprawdę odległa możliwość. Już USA w tym głowa :P Zresztą, Ten ostatni kraj dysponuje potężniejszym arsenałem nuklearnym - nie większym, ale potężniejszym. Taka wojna to ostatnia rzecz leżąca w interesach Rosji ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 21:04, Falconer napisał:

Witajcie. Mam do was takie pytanie... Co zrobić w razie ataku nuklearnego? To pytanie jest
jak najbardziej poważne. Rosja straszy nas atakiem nuklearnym, jeśli zainstalujemy Tarczę Antyrakietową,
więc - co robić, jeśli dowiemy się że głowica Nuklearna uderzy w nasz kraj? Chować się do piwnicy,
uciekać samochodem jak najdalej czy co robić? Czekam na porady.



Raczej nic prędzej czy później i tak zginiesz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 21:04, Falconer napisał:

Witajcie. Mam do was takie pytanie... Co zrobić w razie ataku nuklearnego? To pytanie jest
jak najbardziej poważne. Rosja straszy nas atakiem nuklearnym, jeśli zainstalujemy Tarczę Antyrakietową,
więc - co robić, jeśli dowiemy się że głowica Nuklearna uderzy w nasz kraj? Chować się do piwnicy,
uciekać samochodem jak najdalej czy co robić? Czekam na porady.


Nauczyciel PO w mojej szkole powiedział klasie mojego brata: Położyć się pod parapetem i spiąć pośladki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 17.12.2007 o 21:12, Adeq napisał:

Pójść do babci do piwnicy i tam mieszkać przez 40 lat żywiąc się konfiturami


No ej. Ja pytam się na serio. :)

@Galon10 O, ciekawe. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duck and cover XD. Duck and cover!! XD Metoda polecana przez rzad U.S.A jako obrona przeciwko skutkom radioaktywnego ataku. W skrocie polega ona na kucnieciu pod stolem/biurkiem czy innym urzadzeniem. Tak samo skuteczna jak aspirina na niechciana ciaze ;P...

Do tego milo sie oglada filmiki z gier Fallout 1/2 i, bodajze, Fallout Tactics (choc jesli chodzi o ostatnia produkcje, to nie pamietam czy takowe byly. Chyba nie)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 21:11, zakrokrzy napisał:

Mojego siostrzeńca w szkole (2 klasa podst.) nauczyli by podczas wybuchu położyć się nogami
w stronę grzyba. Nie wiem jaki w tym sens ale tak uczą w szkołach!!!

Pewnie po to żeby głowa nie była bezpośrednia skierowana w stronę z której nadejdzie fala promieniowania i inne "przyjemności".
Jeśli dobrze pamiętam to należy postępować tak. Najpierw podczas eksplozji należy paść na ziemię i modlić się żeby się nie okazało że jesteśmy za blisko wybuchu. Potem dokładnie się obmyć i pozbyć wszelkich metalowych elementów ubrania (a i chyba samego ubrania, żeby pozbyć się skażenia radioaktywnego, a potem najzwyczajniej wiać jak najdalej w kierunku przeciwnym do Strefy Zero.
Jednak wątpię by ci się to kiedykolwiek przydało. Spora część ludzkości i tak zginęła by podczas wybuchu, albo niedługo po w wyniku choroby popromiennej, w sumie to lepiej by mieli ci co zginęli podczas wybuchu, oszczędzono by im cierpień związanych z chorobą popromienną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 21:08, Grozzny napisał:

Musisz poczekać na lekcje PO w liceum. Tam Cię nauczą co i jak.

Najbardziej na tych lekcjach podobało mi się jak kazali uciekać do schronów, o których nikt nie wie gdzie są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc po pierwsze raczej na bank do tego nie dojdzie. Rosja naraziłaby się wtedy na kontratak za strony USA (i to nie za zniszczenie Polski, tylko tarczy antyrakietowej no i w końcu byłby pretekst, by ich zabić). To raczej mało możliwe, ale jak już to musiałbyś się ukryć w hermetycznym schronie, miec na sobie białe ubranie i najlepiej uciekać jak najdalej. Ale jakby spadły o odpowiednim tonażu to raczej nic Ci nie pomoże (na PO nas uczyli, że jakies tam dosyć mocne to by tylko 3 wystarczyły, by zniszczyć cały kraj xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 21:06, Inki napisał:

Zabij się :) A na serio to ten temat jest przepraszam , ale głupi .


-1 nikt nie każe Ci się w nim wypowiadać, a czy głupi czy nie to daj zadecydować nam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2007 o 21:14, Falconer napisał:

No ej. Ja pytam się na serio. :)


Ja też odpowiedziałem. Tyle że tak pół serio :P bo najważniejsze to znaleźć jakiś BETONOWY schron. Najlepiej pod ziemią.I jeżeli bomba wybuchła niedaleko twojego "bunkru" to istnieje duża szansa że przeżyjesz... Tyle że promieniowanie może się utrzymać przez kilka lat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 21:18, Budo napisał:

> Zabij się :) A na serio to ten temat jest przepraszam , ale głupi .

-1 nikt nie każe Ci się w nim wypowiadać, a czy głupi czy nie to daj zadecydować nam.


CO?! Za to że napisałem co myślę o tym temacie ?! Jeeee piszmy co myślimy a dostaniemy degrady .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od razu nasunął się Fallout ... czyli schron, a potem wyjście :) A tak na serio to podobno dobrze jest się do wanny schować i tam się skulić i siedzieć, bo wanna jest mocno rurami trzymana i jakoś to tam ochroni ... nie wiem, czy to się sprawdza, ale podobno podczas ataku trąb powietrznych jest świetne, to i może na atak nuklearny zadziała =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 21:13, Laska-z-Polski napisał:

Już USA w tym głowa :P Zresztą, Ten ostatni kraj dysponuje potężniejszym arsenałem nuklearnym

Ejj sorry ale myslisz ze Ameryka zdązy zestrzelic pocisk Ze swojego kraju tak szybko ...
psss najpierw to on w nas Przypie$#%#% A potem wielka Ameryka bedzie miala Podstawe do wojny zanim przyleca to Polska zniknie z mapy a jak doszlo by do wojny to Na Terenie Polski by sie Prali
A wiec Ten Temat jest Wazny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować