Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - przekroczone 100 tys. sprzedanych egzemplarzy!

98 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2007 o 10:11, alfega vokov napisał:

Moim zdaniem po świętach liczba ta drastycznie wzrośnie...no do 150 tys. egz. ;D


Jeżeli już, to wzrośnie przed świętami, bo wtedy zapotrzebowanie jest większe... No a parę dni jeszcze mamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mówię.. ale na półce u mnie leżą 2 pudełka Wiedźmina, wersja kolekcjonerska i standardowa :)
Ciekawe są same różnice w wydawało by sie tych samych rzeczach. Przykładowo, papier w edycji kolekcjonerskiej jest kolorowy - w standardowej - wygląda jak szare ksero itp.

Ciekaw jestem wyników sprzedaży "za granicą", CDP z pewnością ma takie dane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 22:37, skaybay napisał:

Pff jak na razie to ja widzę sukces działu marketingu CDP.
A skoro już przy akcjach reklamowych jesteśmy - kiedy ogłoszenie wyników z konkursu na plakat
z geralt.pl ?
CDP sprzedało swoje 100 wiedźminków i teraz ma klientów w pupci? Bo to już prawie 2 miesiące...



Konkurs o który pytasz będzie rozstrzygnięty dziś lub najpóźniej jutro. Ktoś dostanie prezent na Gwiazdkę od CDPowego Mikołaja. :)

Jest jeszcze jeden konkurs na dokończenie cytatu wiedźmińskiego (ogłoszony Insiderze) i rozstrzygnięcie będzie też w najbliższym numerze 31.XII.


dodam tylko ze w obu konkursach przyszło bardzo dużo prac, i mieliśmy nie lada dylemat kogo wyróżnić.

pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam te "nawiedzone " posty i tak się zastanawiam ,kiedy jedni zaczną rzeczowo wypowiadać się na temat gry a inni przestaną tym produktem pomiatać.I nic ....cisza.Kilka razy gratulowałem CD Projekt dobrego produktu.Z naciskiem że to dobra gra ale nie rewelacja.W Polsce głównie kupili ją fani prozy Sapkowskiego.Niestety ja do wielbicieli twórcy wiedźmina nie należę.Inaczej nie znoszę tej"literatury".Moim zdaniem to jest słabe a film obnarzył tylko słabość tej "prozy".W jednym z wywiadów była opisana sytuacja spotkania z branżowym dziennikarzem od gier.I on się zapytał twórców .Dlaczego rpg?No właśnie dlaczego?Właśnie jestem po świeżym artykule w dzisiejszej "Polityce" na temat :dlaczego nie posiadamy nowych atrakcyjnych bohaterów?Bo oni są tacy oklepani i oklepany jest wiedźmin taki ślicznie postmodernistczny.Po co ja to......wszystko.Ano po to bo właśnie dziś skończyłem demko no i.....wniosek był na początku.To jest gra dla fanów literackiego pierwowzoru.NIE DLA WSZYSTKICH.Co jest ładne w tej grze?Grafika acha wcale ten program nie jest tak wymagający jak niektórzy twierdzą.Gra działa bez zarzutu.Mam przeciętny sprzęt i wszystko na full detal przy rozdzielczości 1680x1050.Ładny jest świat wygenerowany w grze.Otwarte przestrzenie budzą respekt.Tu jest wyjatkowo ładnie.Fajne są kury.Czas ładowania też nie jest tak koszmarny jak w Neverwinter Nights 2.Tu zarzuty moim zdaniem są nietrafine.Natomiast "rewelacyjny "system walki jest hmmmm.Dla mnie do bani .Od "erpega" nie wymagam komplikacji zwłaszcza podczas walki ale to rzecz gustu.Natomiast fatalne jest to że wrogów trzeba pokonywać "programowo" nie nie ma dowolności,dodatkowo w trybie tpp walka momentami staje się nonsensowna i jak nie zaatakuję się tego przeciwnika "co trzeba" to wiedźmin stoi jak kukła i można go walić radośnie w plecy.No i co chwilę trzeba mu "przypominać "że musi walczyć dalej.Poza tym żadnej dowolności ruchowej.Gość rozpieprza mega zambie a nie potrafi podskoczyć?Mało tego nawet z niewielkiego murku nie zeskoczy chociaż tylko trochę poniżej niego kłębia się tłumy wrogów.Ponadto gość w lewo i prawo porusza się jak małpa,wogóle chód kolesi asystujących głównemu bohaterowi przypomina Gothica.Rażąca jest liniowość tiaaaaa musi być?Musi?Zanim wiedźmin nie rozpirzy na danym levelu(przynajmniej tak jest w demie) wszystkiego chociażby najmniejszego łucznika .....cóż tamten stoi jak kołek ,wiedźmin stoi jak kołek ,gracz siedzi jak....kołek.Fajnie.Taka wymuszona medytacja.I co mnie wkurza?Przestrzenie są ogromne.Serio no nie to co "Oblivion" ale jednak i wszędzie piecho.Wiecie jak to człowieka wkurza.Musisz zabić zombiaka nie masz go w bestiariuszu ,antykwariusz siedzi w knajpie a bohater na drugim końcu wsi i nim dobiegnie to.....zapomni co miał od niego kupić zwłaszcza jak po drodze jest trochę akcji(czyli pierzemy po ryju wszystko co się rusza a na drzewo nie ucieka,kury też...żartowałem nie da się....szkoda:-).Dlaczego nie kupię?Podobno zaczyna brakować w sklepach.Byłem ostatnio w dwóch "dużych" polskich miastach.W Bydgoszczy i Szczecinie i jakoś w każdym sklepie nawet markecie opasłe pudła z grą stały na półce czyli spargnieni a niezałapani do Bydzi lub Szczecina.Tam na mur beton kupicie.Ostatnia rzecz nie kupię bo wkurzają mnie niby te drobne ale jednak wady dość uciążliwe(biegaj tylko po wyznaczonych drogach ,nie właź do rzeki tam gdzie nie trzeba i nie używaj łódek to co że są -atrapa i już co w życiu amfibii bez silnika nie widział?).Wkurzające są "megadialogi"czasem bez sensu z knajackimi głupawymi odpowiedziami pytaniem na pytanie(vide epizod w demie ze sprzedawczynią ścierw...ech mięsa).Po co tyle gadania?No i ostatnia rzecz.Standartem stało sie już zaopatrzenie bohatera rpg w dowolne klamoty zdobyte mniej lub bardziej uczciwie.Żadnej zbroi itd no przecież to wiedźmin,dla mnie rozczarownie lubię se kukiełki poprzebierać(najlepsza jazda w Fable polecam w Oblivionie można też w stalowych "kieckach" poprzebierać:-)).Zatem po tych gorzkich żalach czas na podsumowanie i uwagę piszcie ludzie z sensem co wam w grze nie odpowiada a nie p...... bez sensu.Bo to racja tak pozwolicie twórcom stworzyć dzieło doskonałe mam nadzieję że kolesie z cd projekt zostawią ten lokalny mało orginalny twór literacki i wezmą się za coś swojego.Po demie wiem jedno w cd red jest potencjał tylko dlaczego wszystkie rpg od "Gothic 2 "muszą być takie same połączenie kuriera ups z obłędnym rycerzem?Nie kupię i odradzam.Fanom Sapkowskiego obowiązkowo zalecam ale tylko im nawet jeśli to jest większość okupujących forum gram.pl.Reszta łapy precz i jeszcze jedno do wydawcy na cholerę mi te wszystkie bibeloty,opowiadania,poradniki (ja wiem że jestem nie teges ale sam potrafię grę ukończyć)i kupa innych śmieci.Mam małe mieszkanie nawet nie takie jak garderoba Jolanty z tvn styl(podobno na 50 m2 wyrypana).No to gdzie ja to postawię co?Mniej bibelotów i 5 dych ,wtedy kupię ....chyba.Bo miłe to ale średnio wyszło.Mimo wszystko.No to niech cd red przestanie się chwalić i do roboty.Za cztery miechy "Wielkanoc" ch che che.Mam nadzieje że bez wiedźmikołajów błe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zabraklo Wiedzmina w sklepach, a wy chcielibyscie kupic te gre w wypasionej Edycji Kolekcjonerskiej to za 47 007 007 euro jestem w stanie zgodzic sie na to, zeby moj egzemplarz zmienil wlasciciela. :) A producentom gry gratuluje sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem super wynik podobnie jak sama gra. Ale zawsze znajdą sie tacy ktorym coś się nie podoba bo np. instrukcja jest nie na takim papierze jak on by chciał psss..żenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko czekam na Gwiazdkę żeby odpakować swój egzemplarz. Jednym z powodów, dla którego chciałem mieć Wiedźmina jest to, że chcę docenić wspaniałą robotę twórców w najprostszy możliwy sposób ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 14:31, Irc100 napisał:

Gratulacje... Chociaż i tak daleko do wyników zagranicznych producentów...


Pamiętaj, że to tylko wynik z Polski. Na całym świecie sprzedało się oczywiście o wiele więcej egzemplarzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 18:46, Yazon napisał:

Ja tylko czekam na Gwiazdkę żeby odpakować swój egzemplarz. Jednym z powodów, dla którego chciałem
mieć Wiedźmina jest to, że chcę docenić wspaniałą robotę twórców w najprostszy możliwy sposób
;)

Dokładnie jak ty , ja też czekam na Gwiazdke ,nie moge się doczekac kiedy włącze gre na swoim Pc.
Pozdrawaiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje oszacować sprzedaż: 100 tys. w dwa miesiące największego zainteresowania, biorąc pod uwagę zakończony okres poremierowego szału do końca marca liczba ta powiina przekroczyć 160 tys. idąc dalej tym torem jeszcze przed wakacjami liczba powinna przekroczyć ok. 200 tys. Jeżeli Wiedźmin trafiłby tuż przed wakacjemi albo zaraz po nich do Platynowej Kolekcji to do końca roku liczba przekroczyła by 260 tys. później jakoś w styczniu albo w lutym trafiła by do TS dzięki czemu do marca liczba podskoczyła by do 300 tys. nie wspominając już o dalszych miesiącach i o XKX :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 19:17, marcinikos napisał:

Jakby nie było piratów nakład przekroczył by ponad 500 tyś :P A takiej gry nie warto piracić
:)


Ale oczywiście debilni piraci tego nie zrozumieją, bo dla nich liczy się piwo a tym że grają na kompie to chwalą się kumplom pod blokiem i razem śmieją się z frajerów którzy kupują oryginały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować