Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - przekroczone 100 tys. sprzedanych egzemplarzy!

98 postów w tym temacie

100k egzemplarzy... ok, fajnie, bo to w końcu "swój" rynek. Te 100k nic nie znaczy. Ile sprzedano np. w USA? W końcu ten rynek jest nieporównywalnie ważniejszy niż Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że Wiedźmin się sprzeda w takiej ilości, ale nie spodziewałem się, że przed świętami. Ciekawe, kiedy ujrzymy Wiedźmina w Platynie ->TP -> XKN -> Gazeta W. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że to wielki sukces, a sprzedaż podejrzewam, że w najbliższym czasie nie osłabnie, wiecie sami, święta (mamo, ja chcę grę pod choinkę i takie pierdoły), tylko jak to właśnie jest na tym zachodzie, bo mimo dobrych ocen jakie otrzymał Wiedźmin od wielu "zagramanicznych" recenzentów, to jednak na samą wiadomość, że gra jest polskiej produkcji zapewne wielu potencjalnych nabywców machnie ręką (Polska nie jest szanowanym krajem w Europie), szczególnie w takich krajach jak np. Niemcy i USA, gdzie wszystko co importowane to "złe" i tylko nasze rodzime narodowe jest dobre (ciekawe, że w Polsce tok myślenia jest całkowicie odwrotny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I nie ma się co dziwić :) Wiedźmin to wybitna produkcja, naprawdę udało się CD Projekt RED stworzyć świetną gierkę po raz pierwszy w klimatach Andrzeja Sapkowskiego. Odnosi ona ogromne sukcesy i to nie tylko w Polsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdyby wyszły kolejne częśi Wiedźmina ;) Tyle sprzedanych egzemplaże powinno zachędzić CDPR do zrobienia kolejnych częśi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 18:31, mati591 napisał:

Fajnie by było gdyby wyszły kolejne częśi Wiedźmina ;) Tyle sprzedanych egzemplaże powinno
zachędzić CDPR do zrobienia kolejnych częśi .


Co za dużo to nie zdrowo! Jeśli już będą chcieli robić kontynuację to niech się ona skończy na sequelu i tyle! Ewentualnie niech już zrobią trylogię, ale niech się PRZYŁOŻĄ, żeby nie skończyło się tak jak z Gothiciem...
Tylko tak się zastanawiam jaka historia mogła by być opowiedziana w dwójce żeby nie gryzła się z opowieścią snutą w pierwszej części...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 18:08, Bratek196 napisał:

Brawo Wiedźmin brawo CDP choć mogliście podać ile wszystkich egzemplarzy na świecie się sprzedało
?? A tak poza tym widać że ludzie zaczęli myśleć racjonalnie i przestali grać na piratach.


O a tu http://goty.gamespy.com/2007/pc/index.html można znaleźć 10 najlepszych gier 2007 roku
i chyba wiecie kto w tym zestawieniu będzie ...


jak zobaczyłem w tym zestawieniu world of warcraft, to się podłamałem... sam grałem w WoWa, świetna gierka, ale to zaczyna przypominać Tibię :PP "na czym expisz?" "na demonach, łał!" xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sukces jest, ale CDP dalej twierdzi, ze wiedzmin jest najlepiej sprzedajaca sie gra, co jest po prostu klamstwem. wysmiewane skoki sprzedawaly sie w 200.000 egz, a rozne czesci sims notowaly rownie wysokie wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie dziwię że jest już taka duża liczba sprzedanych egzemplarzy. Jestem ciekawy w jakim nakładzie sprzeda się kontynuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to, że wyjdzie dodatek. Dlaczego? Bo chce, żeby CD Projekt zarobił większe pieniążki na tej grze. Niech wyjdzie za 60 PLN to też wielu z nas się skusi i będą większe pieniądze na promocje sequela - który też powinien wyjść - za granicą.

Co do piractwa Wiedźmina - wielu się skusiło na zakup, bo to nasza rodzima produkcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 19:12, Meykan napisał:

A za granicą? O joj nikt tego nie policzy ;)


Jak to nie policzą?
Oczywiście, że policzą, są nawet specjalne organizacje badające rynek, zajmujące się wyłącznie tym. Poza tym, wydawca w każdym kraju wie ile wytłoczył płytek, ile poszło na rynek. Zbierając informacje ile z tego zalega w sklepach, ile w magazynach, a gdzie trzeba dowieźć otrzymuje się pełen obraz sytuacji. Z Polską jest o tyle łatwiej, że to CDP kontroluje całą dystrybucje i tu dane można otrzymać najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo brawo i jeszcze raz brawo. Wiedźmin jest jak dla mnie wyjątkową grą. Mimo że polacy rzadko robią gry, ale jak już sie weźmie jakaś porządna ekipa za projekt, to nie ma bata by gra nie wyszła :} . Ja mam swój egzemplarz, i sie ciesze że sie przyczyniłem do ilości sprzedanych egzemplarzy xDDDD . Gratulacje CDPR !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem! W kraju gdzie ludzie częściej ściągają niż kupują (zwłaszcza nowości po cenie 80zł wzwyż).
Najbardziej jednak mnie interesuje ile egzemplarzy sprzedano na świecie. Ktoś wie może ile wynosi ta liczba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować