Zaloguj się, aby obserwować  
Bazyl5

Zabili siedmiolatkę jak w grze

24 postów w tym temacie

"Najpierw przez wiele godzin grali w "Mortal Kombat" - jedną z najkrwawszych gier komputerowych. Potem dziewczyna i chłopak, oboje 16-letni, wypróbowali ciosy z gry na siedmioletniej siostrzyczce dziewczyny. Potraktowali dziecko jak worek treningowy. Mała umierała, błagając o litość.

Ta tragedia wydarzyła się w miejscowości Johnstown w amerykańskim stanie Kolorado. Siostra małej Zoe i jej kolega mieli się opiekować dziewczynką, gdy matka była w pracy. Ale, zamiast jej przypilnować, zabili ją. I to w wyjątkowo brutalny sposób.

Młodzi kaci bez opamiętania bili Zoe po całym ciele, kopali, a nawet rzucali o ścianę. Drobne ciałko dziewczynki nie wytrzymało tych tortur. Zoe zmarła. Obrażenia wewnętrzne były tak poważne, że mała nie miała najmniejszych szans.

Okrucieństwo nieletnich zabójców - Lamara Robertsa i Heather Trujillo - było tak wielkie, że będą odpowiadać za tę zbrodnię przed sądem dla dorosłych."

Źródło: dziennik.pl
autorzy wiadomości: Bartłomiej Bajerski, PAP

Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 10:04, Bazyl5 napisał:

"Najpierw przez wiele godzin grali w "Mortal Kombat" - jedną z najkrwawszych gier komputerowych.
Potem dziewczyna i chłopak, oboje 16-letni, wypróbowali ciosy z gry na siedmioletniej siostrzyczce
dziewczyny. Potraktowali dziecko jak worek treningowy. Mała umierała, błagając o litość.

Ta tragedia wydarzyła się w miejscowości Johnstown w amerykańskim stanie Kolorado. Siostra
małej Zoe i jej kolega mieli się opiekować dziewczynką, gdy matka była w pracy. Ale, zamiast
jej przypilnować, zabili ją. I to w wyjątkowo brutalny sposób.

Młodzi kaci bez opamiętania bili Zoe po całym ciele, kopali, a nawet rzucali o ścianę. Drobne
ciałko dziewczynki nie wytrzymało tych tortur. Zoe zmarła. Obrażenia wewnętrzne były tak poważne,
że mała nie miała najmniejszych szans.

Okrucieństwo nieletnich zabójców - Lamara Robertsa i Heather Trujillo - było tak wielkie, że
będą odpowiadać za tę zbrodnię przed sądem dla dorosłych."

Źródło: dziennik.pl
autorzy wiadomości: Bartłomiej Bajerski, PAP

Co o tym myślicie?

To są ludzie chorzy psychicznie...No ja nie rozumiem jak można zabić swoją własną siostrę ?
A teraz zaczną się znowu w różnych gazetach wypowiadać "znawcy", że gry są złe, a gracze to normalnie słudzy Lucyfera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 10:10, marcin112 napisał:

że żeby grać w niekture gry trzeba sie przebadać czy jest się poczytalny.

No i trzeba do nich dorosnąć... Niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 10:10, marcin112 napisał:

że żeby grać w niekture gry trzeba sie przebadać czy jest się poczytalny.


By pisać na forum, należałoby podszkolić się w ortografii :] O składni nie będę nawijał bo to już chyba umiejętność z wyżej półki :P

Co do wydarzenia - fakt tragedia - ale czy to oby wina gier komputerowych? czy jednak może rodziców, którzy nie dopilnowali swoich dzieci i nie uchronili ich od gier, które są przeznaczone dla trochę starszych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To naprawde straszne :O . Żal mi tej dziewczyki, jak młodzież w takim wieku mogła zachować sie tak nie odpowiedzialnie ?! I bardzo dobrze że będą stawali przed sądem dla dorosłych, bo jak dla mnie zasługują na bardzo wysoką kare. Jak można własną siostre zabić w tak brutalny sposób? To rzeczywiście tragedia.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 10:04, Bazyl5 napisał:

Okrucieństwo nieletnich zabójców - Lamara Robertsa i Heather Trujillo - było tak wielkie, że
będą odpowiadać za tę zbrodnię przed sądem dla dorosłych."

Źródło: dziennik.pl
autorzy wiadomości: Bartłomiej Bajerski, PAP


straszne. To bylo zwykle morderstwo, moze nie zwykle ale na pewno nie spowodu gry komp. W wieku 16 lat umie sie juz odroznic swiat realny od wirtualnego. Za te morderstwo pewnie dostana dozywocie i dobrze.

88Bonzo - myslisz ze to cos by zmienilo? ja (i miliony innych graczy tez) gralem swego czasu w Mortal Kombat i mialem mniej niz 16 lat i co? nigdy mi nie przyszlo do glowy zeby z kogos zrobic worek treningowy. Gra nie ma nic wspolnego z ta tragedia, w tej rodzinie musialy byc duzo powazniejsze problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do głowy nie przychodzą takie żeczy masie ludzi tylko niektórym szaleńcom...żeby nikt nie mówił że to wina gier bo jakby to była wina gier to ile luzi było by potęcialnymi mordercami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra nie miała tu wielkiego wpływu na ich czyny - jak by naoglądali się "Teksańskiej Masakry Piłą Łańcuchową" to pewnie siostrę porżnęli by na kawałki, a i sąsiadom by się nie upiekło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2007 o 10:14, 88Bonzo napisał:

Co do wydarzenia - fakt tragedia - ale czy to oby wina gier komputerowych? czy jednak może
rodziców, którzy nie dopilnowali swoich dzieci i nie uchronili ich od gier, które są przeznaczone
dla trochę starszych graczy.

W Mortal Kombat po raz pierwszy grałem na mojej stareńkiej Amidze 500 w wieku ośmiu lat, a pomimo tego nie miałem nawet ochoty wypróbować Fatality :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 10:59, Szperacz Robson napisał:

W Mortal Kombat po raz pierwszy grałem na mojej stareńkiej Amidze 500 w wieku ośmiu lat, a
pomimo tego nie miałem nawet ochoty wypróbować Fatality :)


Również grałem pierwszy raz w "Mortala" właśnie koło tego wieku :) ale rodzice mnie trochę ganiali i uświadamiali, że to jest złe i takie tam.. Amerykańskie dzieci natomiast są wychowywane bezstresowo i mogę się założyć że tam aż tak drastycznie tego nie odbierają jak u nas w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2007 o 10:04, Bazyl5 napisał:

Co o tym myślicie?


No to teraz pewnie jakiś ambitny prawnik amerykański będzie wnosił o podniesienie progów wiekowych, albo zakazanie grania w gry dla Amerykanów... Jednak co by nie powiedzieć tragedia i to wielka... Niepojęte, jak można własną siostrę tak potraktować, okropieństwo... Zresztą to byli ludzie, którzy mieli po 16 lat, a takich można uznać już za osoby poczytujące odpowiednio swoje czyny. Wątpię, aby była to naprawdę wina gry komputerowej. Ale jak zwykle zrzucą to na gry... Tak samo jak dzieciaki biegają z pistoletami i karabinami w szkole... Też powiedzą, że to wina gier komputerowych, a może GTA... Nie jestem do końca pewien, może coś podobnego miało miejsce, ale nie słyszałem żeby w Polsce coś podobnego się wydarzyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby to powiedział Billy Pilgrim - Zdarza się. Nie pierwsza to i niestety zapewne nie ostatnia ofiara "gier komputerowych". I po raz kolejny pożywka dla ekspertów, którzy jakoś nie chcą zauważyć, że nawet pistolet sam z siebie nikogo nie zabije - potrzebuje do tego człowieka. Ale tak ludzki mózg pracuje, zawsze stara się przenieść odpowiedzialność na kogoś/coś innego.

@Sonny555
A w czym Ty jesteś lepszy od nich, skoro zamiast uczciwego procesu proponujesz im częściowo odpłacić w myśl maksymy oko za oko, ząb za ząb ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę to musiał być jakiś psychopata. Ja nie wiem po co on gra w coś takiego jak mortal kombat gdy potem uważa że tak jest naprawdę, i wreszcie dochodzi do tragedii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I zwalajcie teraz wszystko na gry.
Niektórzy ludzie sa psychiczni. Po prostu. Kiedyś to samo by zrobili jak by zobaczyli krwawy film w TV. Nie można zwalać na gry, tylko na umysły niektórych ludzi. jak człowiek jest..hmm... niepełnosprawny umysłowo ze skłonnością do agresji, to trzeba mu ograniczyć źródła, które tej agresji mu dostarcza. To nie oznacza, że wszyscy będziemy teraz siebie mordować, bo gramy w gry komputerowe. Morderstwa będą się powtarzać (nawet te najobrzydliwsze) czy jest komputer, czy go nie ma. Taka jest natura człowieka.
przy okazji polecam te dwa tematy:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=31272#u_41 - zabił bo grał.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=13695#u_407 - czarny temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować