• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Gears of War - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Gears of War, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Gears of War.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Gears of War - Wersja PC” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26379

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=1255 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania sprzętowe gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=1255&p=2075
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych rzeczy w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

972 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

mam pytanie co do krwi w grze czy to jest bug jakis?

krew jest jakas dziwna. ma obramowanie czerwone a w srodku jest czarna. chyba powinno byc na odwrot. mam brutalnosc wlaczona i jak tne pila jakiegos stwora to krew z animacji jest czerwona a jak srtrzelam albo do mnei strzelaja tojest czarna w sumie.
na youtubie na filmikach z x360 krew jest czerwona..
mam najnowsze stery to karty graf.

czy to jest problem tego ze nie ma patcha jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wszystkich błędów wyliczyć nie zdołam...

Oto dwa wystepujące najczęściej, które ogólnie uniemozliwiaja zabawę:

1. Gra utyka w trakcie instalacji. Proces zatrzymuje się po kopiowania plików i okno instalatora zamiera bez żadnej odpowiedzi... (a system oczywiście działa nadal).

2. Zaraz po uruchomieniu gry, lub po kilku minutach zabawy, gra się zwiesza i oglądam na pulpicie ładny komunikat: "wystąpił błąd aplikacji "wargame-w4live.exe" i na tym etapie zabawa się kończy... Restart i w kółko to samo...

Gdzie ta profesjonalna edycja PL na którą czekaliśmy 2 miesiące ??

Dlaczego patch do GoW 1.1, który wyszedł prawie 3 tygodnie temu nie działa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja się nie mogę dołączyć do żadnej gry na live. Po wczytywaniu wyskakuje informacja, że utracono połączenie z hostem. Konto mam na Anglię, bo w Polsce live nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

by Nikoos :
1. Gra utyka w trakcie instalacji. Proces zatrzymuje się po kopiowania plików i okno instalatora
zamiera bez żadnej odpowiedzi... (a system oczywiście działa nadal).

2. Zaraz po uruchomieniu gry, lub po kilku minutach zabawy, gra się zwiesza i oglądam na pulpicie
ładny komunikat: "wystąpił błąd aplikacji "wargame-w4live.exe" i na tym etapie zabawa się kończy...
Restart i w kółko to samo...


Wnioskując z punktu 2. rozwiązałeś problem z instalacją gry...

by Nikoos: Gdzie ta profesjonalna edycja PL na którą czekaliśmy 2 miesiące ??

Dlaczego patch do GoW 1.1, który wyszedł prawie 3 tygodnie temu nie działa ??


a) Masz ją na biurku... W kwestii CDP leżała lokalizacja programu a nie jego naprawienie. Bugi są częścią wersji PC w ogóle, a nie wersji PL.

b) Bo patch który jest dostępny od kilku tygodni jest przeznaczony dla wersji UK. Tak więc trzeba czekać, aż developerzy z People Can Fly przygotują takowy dla wersji PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.12.2007 o 10:23, Akashi napisał:

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Gears of War, albo uruchamiasz grę i
pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś
komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

Oj Jo JoJ Ale Odwazny temat dales tylko jest problem kto nam pomorze skoro Ja widze tu sam prosby o pomoc
A 0 odpowiedzi na nie hmmm jakis pomysl zeby to zmienic :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja coś z innej beczki , u mnie instalacja przebiegła bezproblemowo , jeszcze ani razu się nie zawiesiła i chodzi idealnie na najwyższych detalach. Tak więc niekoniecznie muszą być z tą grą same problemy. Ja jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.12.2007 o 14:39, tosz napisał:

A ja coś z innej beczki , u mnie instalacja przebiegła bezproblemowo , jeszcze ani razu się
nie zawiesiła i chodzi idealnie na najwyższych detalach. Tak więc niekoniecznie muszą być z
tą grą same problemy. Ja jestem zadowolony.


A przez neta możesz grać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.12.2007 o 14:40, Szkarłatny Wilk napisał:

> A ja coś z innej beczki , u mnie instalacja przebiegła bezproblemowo , jeszcze ani razu
się
> nie zawiesiła i chodzi idealnie na najwyższych detalach. Tak więc niekoniecznie muszą
być z
> tą grą same problemy. Ja jestem zadowolony.

A przez neta możesz grać ??


Czy to takie trudne do ogarnięcia? w trzech różnych tematach ludzie piszą to samo, a dzieci wciąż zrozumieć nie mogą, że NIE POGRAJĄ ON-LINE, bo Microsoft nie przewidział jak na razie takiej możliwości dla Polski.

Brak dostępności usługi G4W Live w Polsce oznacza (i tu proszę się skupić), że nie pograsz online w gry Microsoftu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 20.12.2007 o 14:47, Black Taurus napisał:

Czy to takie trudne do ogarnięcia? w trzech różnych tematach ludzie piszą to samo, a dzieci
wciąż zrozumieć nie mogą, że NIE POGRAJĄ ON-LINE, bo Microsoft nie przewidział jak na razie
takiej możliwości dla Polski.

Brak dostępności usługi G4W Live w Polsce oznacza (i tu proszę się skupić), że nie pograsz
online w gry Microsoftu!!!

czyli co nawet rejestracja w innych krajach nie pomoże ? bo jak tak to ja dziękuje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.12.2007 o 14:56, scott napisał:


> Czy to takie trudne do ogarnięcia? w trzech różnych tematach ludzie piszą to samo, a dzieci

> wciąż zrozumieć nie mogą, że NIE POGRAJĄ ON-LINE, bo Microsoft nie przewidział jak na
razie
> takiej możliwości dla Polski.
>
> Brak dostępności usługi G4W Live w Polsce oznacza (i tu proszę się skupić), że nie
pograsz
> online w gry Microsoftu!!!

czyli co nawet rejestracja w innych krajach nie pomoże ? bo jak tak to ja dziękuje ...


Raczej nie pomoże... Obsybcie tysiącami maili MS to może uruchomią tą usługę w polsce, w końcu na półki sklepowe trafiło 35 tyś egzemplarzy gry, więc warto powalczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 20.12.2007 o 15:00, Black Taurus napisał:

Raczej nie pomoże... Obsybcie tysiącami maili MS to może uruchomią tą usługę w polsce, w końcu
na półki sklepowe trafiło 35 tyś egzemplarzy gry, więc warto powalczyć.

uff dzięki za info dzwonie do kumpla co by mi inna grę kupił na gwiazdkę bo szkoda kasy - jak nie działa to niech 1/2 ceny kosztuje bo jest to produkt wybrakowany ..........mam nadzieje że jeszcze nie kupił :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Problem z tworzeniem konta i zakończeniem instalacji
Po pierwszym uruchomieniu należy stworzyć konto LIVE - inaczej nie da się zapisać gry. Gdy już się tego dokona należy wyłączyć grę - wtedy dopiero proces instalacji się zakończy - pisano o tym na onet.pl.

Nie mogę się połączyć do serwerów
Nic dziwnego, wszak wersja polska ma numerkek 1.0 a od trzech tygodni trzeba mieć 1.1

A teraz moja obserwacja
Gra wymaga 12GB miejsca na dysku no i z trudem owe miejse zapewniłem. Niestety wygląda na to, że jest to zbyt mało - niezależnie od ustawień gra haczy przy zmianie kierunku patrzenia. W chwili obecnej kombinuję, jak bez odinstalowywania gier wysępić tak z dwa GB więcej dla GoW - może pomoże. Czy ktoś jest w podobnej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.12.2007 o 15:03, hallas napisał:

A teraz moja obserwacja
Gra wymaga 12GB miejsca na dysku no i z trudem owe miejse zapewniłem. Niestety wygląda na to,
że jest to zbyt mało - niezależnie od ustawień gra haczy przy zmianie kierunku patrzenia. W
chwili obecnej kombinuję, jak bez odinstalowywania gier wysępić tak z dwa GB więcej dla GoW
- może pomoże. Czy ktoś jest w podobnej sytuacji?


Nie koniecznie musi to być wina małej ilości dysku - gra teoretycznie wymaga 12GB ale zajmuje 10GB, tak więc ta pozostała dwójka przeznaczona jest do przeprowadzania operacji. Inna sprawa, to ilość wolnej pamięci RAM. Sam mam mało (2GB) i normalne jest, że po tygodniu trzeba zrobić restarcik, bo różne gry, bez względu na ustawienia mogą się przycinać. Polecam ściągnąć jakiś darmowy programik do czyszczenia rejestru np RegCleaner i wyczyścić (usunąć zbędne programy jak loadery, updatery itd) z systemowego autostartu. Bardzo często taki zabieg kosmetyczny jest w stanie zwolnić sporo pamięci, a co za tym idzie pozwolić systemowi w pełni wykorzystywać wolną pamięc do przeliczeń w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.12.2007 o 15:03, hallas napisał:

Problem z tworzeniem konta i zakończeniem instalacji
Po pierwszym uruchomieniu należy stworzyć konto LIVE - inaczej nie da się zapisać gry. Gdy
już się tego dokona należy wyłączyć grę - wtedy dopiero proces instalacji się zakończy - pisano
o tym na onet.pl.


Mógłbyś to opisać o co chodzi ? Z chęcią chciałbym sobie pograć przez neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.12.2007 o 15:15, Szkarłatny Wilk napisał:

> Problem z tworzeniem konta i zakończeniem instalacji
> Po pierwszym uruchomieniu należy stworzyć konto LIVE - inaczej nie da się zapisać gry.
Gdy
> już się tego dokona należy wyłączyć grę - wtedy dopiero proces instalacji się zakończy
- pisano
> o tym na onet.pl.

Mógłbyś to opisać o co chodzi ? Z chęcią chciałbym sobie pograć przez neta.



Chodzi mu o utworzenie lokalnego konta, a nie LIVE. A do Ciebie wciąż nie dociera, że nie pogrzasz sobie przez NET!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wczoraj siedziałem do dziś rana (tak, fajne zdanie, też mi się podoba;), próbując kombinować z założeniem konta LIVE w innym kraju, żeby można grać po sieci i wygląda na to, że macie rację - NIE DA SIĘ I KONIEC. Ale to jest nie do wiary, po prostu nieprawdopodobne, żeby coś takiego miało miejsce. Multiplayer jest podobno rewelacyjny, PCF - polacy - robią konwersję i nowe mapy, wszystko cacy, z tym drobnym szczegółem, że właśnie polacy mogą sobie o graniu po sieci pomarzyć. Nie no, nie mieści mi się to w głowie! I gra ma na pudełku dumne logo "Games for Windows", co ma niby zapewniać pełną kompatybilność, bla bla bla i w ogóle super, tak? I że niby nawet CDP miał problem z otrzymaniem tego certyfikatu, ale w końcu się udało, więc powinno być wszystko ok, tak?
Wiecie co, nie mam słów. Czuję się zrobiony w konia, mówiąc delikatnie. Trzeba było brać wersję angielską, która działała by z angielskim kontem. Wersja polska, to znowu jakaś kpina. No bo jak inaczej nazwać, jak praktycznie połowa produktu, za który płacimy, to połowa której praktycznie nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować