• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Gears of War - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Gears of War, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Gears of War.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Gears of War - Wersja PC” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26379

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=1255 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania sprzętowe gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=1255&p=2075
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych rzeczy w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

972 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Jest tak jak wspominalem wczesniej. Właczam gre pochodzi okolo 2 minut i wywala mnie do windowsa z bledem. Przywracanie nie pomaga poniewaz nie moge nacisnac na przycisk przywróc

20071221101842

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.12.2007 o 11:06, Hunter 19938 napisał:

alt + tab pomaga i śmigasz dalej,ale po dłuższej zabawie 2 h wykakuje Ci krytyczny błąd gry
i nie możesz dalej sie cieszyć.Niby da sie przeżyć ale co w multi ??
:(


nie dziala sprawdzalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam ja mam następujący problem:

dźwięk znika w momencie wejścia do opcji jest głucha cisza:] a dodatkowo przycisk powrotu do głownego menu tj ESC jak i Y na padzie nie działa, nie moge wrócic do menu, natomiast w menu głownym nie mozna założyć profilu a plega to na tym, że wciskam F1 i nic nie ładuje się okno a jak używam pada to wciska Y i to samo nic się nie dzieje. Genralizując esc i Y na padzie są nie katywne nie odpowiadają nic się nie dzieje a to znaczy \, że nie zmieniam opcjii nie zapisuje gry bo nie mam profilu.

Wersja polska, nówka oryginalna oczywiście:
mój konfig:
P4 3,36 ghz
2 gb ram
radeon X1950Pro 512 mb
Sound Blaster X-FI fatality
Pad Logitech Chillstream

prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przepraszam co mam zrobic ponieważ kiedy właczam gre wyskakują mi dwa komunikaty o nastepującej treści:
message 1(nie calały tekst)
+ AMD Processor Driver for Windows XP and Windows Server 2003 version (x86 and x64 exe) 1.3.2.16
message 2:

To run Gears of War with your current hardware setup, you must either install the AMD Processor Driver for Windows XP and Windows Server 2003 Version (x86 and x64 exe) 1.3.2.16 or get the latest driver for your brand of processor from the www.amd.com website. To install the update, click INSTALL.

potem naciskam install i cos instaluje. Uruchamiam ponownei i to samo za kazdym razem. jenak jak dam skip to moge spokojnie grac ale boje sie ze cos moze sie stac , tzn zacznie mi sie wyłaczac wiec prosze o pomoc. Z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ten komunikat nakazuje instalację sterowników do procesora. Po ich instalacji możesz spokojnie grać. Nie spowoduje to problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na jednym z forum o Gears of War znalazłem rozwiązanie na wiele problemów z grą. Zajrzyjcie tutaj: http://gearsofwar.pl/forum/viewthread.php?forum_id=4&thread_id=279 (Jest tam napisane, że trzeba podmienic jeden z plików na inny, który można ściągnąc z linka, który jest w podanym w temacie). Napiscie czy u was to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Heh.... Miałem kilka problemów które wymieniono wyżej. Jakoś się z nimi uporałem.
Ale spotkałem kolejny... Grałem bite kilka godzin, następnego dnia chcąc pograć zauważyłem brak save''ów.
"no dobra" pomyślałem zacząłem grę od nowa, ale później save''y też zniknęły. (Mam lokalne konto LIVE i podczas tych gier mogłem kontynuować kampanię)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.12.2007 o 17:05, gorgrzes napisał:

Na jednym z forum o Gears of War znalazłem rozwiązanie na wiele problemów z grą. Zajrzyjcie
tutaj: http://gearsofwar.pl/forum/viewthread.php?forum_id=4&thread_id=279 (Jest tam napisane,
że trzeba podmienic jeden z plików na inny, który można ściągnąc z linka, który jest w podanym
w temacie). Napiscie czy u was to działa.


Tak sciagalem to z 2 zrodel i nic sie nie poprawilo ... tym z gearsofwar.pl ponoc pomoglo, wiec moze warto jednak sprobowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.12.2007 o 13:34, DarthChief napisał:

Witam ja mam następujący problem:

dźwięk znika w momencie wejścia do opcji jest głucha cisza:] a dodatkowo przycisk powrotu do
głownego menu tj ESC jak i Y na padzie nie działa, nie moge wrócic do menu, natomiast w menu
głownym nie mozna założyć profilu a plega to na tym, że wciskam F1 i nic nie ładuje się okno
a jak używam pada to wciska Y i to samo nic się nie dzieje. Genralizując esc i Y na padzie
są nie katywne nie odpowiadają nic się nie dzieje a to znaczy \, że nie zmieniam opcjii nie
zapisuje gry bo nie mam profilu.

Wersja polska, nówka oryginalna oczywiście:
mój konfig:
P4 3,36 ghz
2 gb ram
radeon X1950Pro 512 mb
Sound Blaster X-FI fatality
Pad Logitech Chillstream

prosze o pomoc



takie mialem bledy wlasnie na XP. zainstalowalem VISTE to jest ok ttlyko gra sie wywala dio wuindy po 2 minutach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.12.2007 o 16:10, Lisun napisał:

Ten komunikat nakazuje instalację sterowników do procesora. Po ich instalacji możesz spokojnie
grać. Nie spowoduje to problemów.

Wiem ale on ciagle wyskakuje. A przy okazji trzeba skorzystac z opcji games for windows - live zeby mozna bylo zapisywa gre nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

pomocy nie moge utworzyc konta na windows LIVE. utworzyłem konto ale wpierw właczylem dopasuj profil i nie mogewłaczyc : DOłacz do LIVE - Za darmo bo jej nie ma . czy ktoś mi może powiedziec jak robic konto plz. A ponadto gdy dalem to od razu by dolaczyc do LIVE to wskoczyla mi stronka ze : Usługa LIVE jest niedostępna
Usługa LIVE jest w twoim regionie niedostępna. Prosimy zajrzeć na tę witrynę później celem uzyskania informacji o grach Games for Windows – LIVE.
? Prosze o pomoc bo sie załamie. A o kod na pierwszej stronie w instrukcji mnie pytał i podałem ale nic to nie dalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.12.2007 o 18:01, Tieru napisał:

Wiem ale on ciagle wyskakuje.

Nie przejmuj się nim - po prostu ciągle klikaj "dalej" i "pomiń". Gram pomijając ten komunikat i jeszcze ani razu mnie nie wykopało
>A przy okazji trzeba skorzystac z opcji games for windows - live

Dnia 21.12.2007 o 18:01, Tieru napisał:

zeby mozna bylo zapisywa gre nie?

Należy w niej założyć profil lokalny - inaczej nie będzie zapisywać gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!

Wczoraj kupiłem Gearsów w Empiku
Dziś instalka OK
I chcę uruchomić. Wyskakuje logo gears of war na pulpicie
na chwilkę znika pulpit jakby gra chciała się ładować i powraca
do pulpitu. Nic na pasku ani żadnego błędu...
Wiecie o co chodzi????
Troch się zdenerwowałem. wydaje się 119 zł. a tu gra ma już na począdku błędy
Wszystkie stery najnowsze + DirectX i sprawdzałem na 2 koputerach + 1 laptop,
wszędzie to samo.

Może macie jakieś pomysły????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

pomocy nie moge utworzyc konta na windows LIVE. utworzyłem konto ale wpierw właczylem dopasuj profil i nie mogewłaczyc : DOłacz do LIVE - Za darmo bo jej nie ma . czy ktoś mi może powiedziec jak robic konto plz. A ponadto gdy dalem to od razu by dolaczyc do LIVE to wskoczyla mi stronka ze : Usługa LIVE jest niedostępna
Usługa LIVE jest w twoim regionie niedostępna. Prosimy zajrzeć na tę witrynę później celem uzyskania informacji o grach Games for Windows – LIVE.
? Prosze o pomoc bo sie załamie. A o kod na pierwszej stronie w instrukcji mnie pytał i podałem ale nic to nie dalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeszcze ja jak cos to prosze by ktoś napisal jak krok po kroku zrobic konto na LIVE. Bede szczerze wdięczny albo podał strone na ktorej to jest napisane. Z gory zieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.12.2007 o 10:18, MLODY2K6 napisał:

Jest tak jak wspominalem wczesniej. Właczam gre pochodzi okolo 2 minut i wywala mnie do windowsa
z bledem. Przywracanie nie pomaga poniewaz nie moge nacisnac na przycisk przywróc


Też miałem ten problem, odpalenie gry bezpośrednio z dysku z pliku Startup.exe rozwiązało sprawe. Od tej pory nie miałem problemów z grą. Ścieżka do pliku : Gears of War/Binaries/Startup. Mam nadzieje że to również wam pomoże. Aha, gram na systemie operacyjnym Windows Vista 64 bo to chyba ważne jest:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.12.2007 o 19:10, PowellP napisał:

> Jest tak jak wspominalem wczesniej. Właczam gre pochodzi okolo 2 minut i wywala mnie do
windowsa
> z bledem. Przywracanie nie pomaga poniewaz nie moge nacisnac na przycisk przywróc

Też miałem ten problem, odpalenie gry bezpośrednio z dysku z pliku Startup.exe rozwiązało sprawe.
Od tej pory nie miałem problemów z grą. Ścieżka do pliku : Gears of War/Binaries/Startup. Mam
nadzieje że to również wam pomoże. Aha, gram na systemie operacyjnym Windows Vista 64 bo to
chyba ważne jest:) Pozdrawiam


dziieki wielkie sprobuje wieczorkiem jak bede w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Akashi

Na wątkach poświęconych grze "Gears of War" co chwila pojawiają się identyczne pytania – w związku z tym czy możesz Ty lub ktoś inny z CDP zrobić zbiorczą odpowiedzi na nie i ew. przykleić do tego wątku?

Chodzi m.in. o info. na temat (opisujące krok po kroku) założenie konta Live (darmowego), zapisów stanów gry, kiedy znikają a kiedy nie etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować