• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Gears of War - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Gears of War, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Gears of War.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Gears of War - Wersja PC” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26379

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=1255 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania sprzętowe gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=1255&p=2075
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych rzeczy w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

972 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 03.01.2008 o 23:52, gpodoba napisał:

> o sorka pomyliłem sie mam radeona 9600 Extreme Edition a czy na tej karcie będzie hulac
płynnie
> czy się będzie ciąc.

Będzie ciąć, co najmniej potrzebny jest gf6600 lub ati x700 do częściowego płynnego grania.
Wejdź na stronę http://www.srtest.com/referrer/srtest wybierz grę i odpal test.

kest cos takiego w lewym rogu mojego postu jak odpowiedz wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.01.2008 o 18:50, 9max7 napisał:

Cyz jak LIVE nie jest dostępny w moim regionie nie będe mógł grać w sieci?


Zainteresuj się wcześniejszymi postami. Tam przeczytasz, że trzeba rejestrować się na GB, a nie na Polskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gra nie działa. Żaden z podanych na sieci sposobów na rozwiązanie problemów z błędem aplikacji wargame-g4wlive.exe nie pomaga. CDprojekt jak zwykle olewa graczy i z wydawaniem polskich patchy są opóżnienia. Cz w związku z tym można liczyć na zwrot gotówki??? Czemu po raz kolejny okazuje się, że piraci mają lepiej niz posiadacze oryginalnej gry. Pograją sobie na pirackich serwerach i zainstaluja sobie najnowszego patcha. A posiadacz oryginała musi się obejść smakiem.
Ciekawe czy wtedy wzięli by się do roboty gdyby ludzie masowo zaczęli zwracać gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.01.2008 o 21:10, diabel44 napisał:

CDprojekt jak zwykle olewa graczy i z wydawaniem polskich patchy są opóżnienia.


O ile mi wiadomo, to CD Projekt jest tylko dystrybutorem GoWa w Polsce, a wydawcą i producentem jest wspaniały M$. Jeśli ma powstać jakiś patch to tutaj raczej firma Billa ma coś do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.01.2008 o 21:10, diabel44 napisał:

Gra nie działa. Żaden z podanych na sieci sposobów na rozwiązanie problemów z błędem aplikacji
wargame-g4wlive.exe nie pomaga. CDprojekt jak zwykle olewa graczy i z wydawaniem polskich patchy
są opóżnienia. Cz w związku z tym można liczyć na zwrot gotówki??? Czemu po raz kolejny okazuje
się, że piraci mają lepiej niz posiadacze oryginalnej gry. Pograją sobie na pirackich serwerach
i zainstaluja sobie najnowszego patcha. A posiadacz oryginała musi się obejść smakiem.
Ciekawe czy wtedy wzięli by się do roboty gdyby ludzie masowo zaczęli zwracać gry?


Co ty piszesz człowieku gra działa a jak nie umiesz czytać wcześniejszych postów lub ci sie nie chce pomęczyć z rejestracją to już nie mój problem. Jakoś mój kumpel zrobił tak samo co ja mu powiedziałem i berz problemu gramy na multi. A co to masz problem z jaka aplikajca wargame-g4wlive.exe ? Po co to instalować i sie bawić z tym. Wystarcz rejestracja na stronie xbox live GB, wchodzisz do gry podajesz login i haslo sama gra ci sie aktualizuje i grasz a nei to co piszesz. Może po prostu masz syf w systemie i takei bugi ci wychodzą a być może jakiś nielegalny windows z którym masz problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.01.2008 o 21:18, G.S.PattoN napisał:

> CDprojekt jak zwykle olewa graczy i z wydawaniem polskich patchy są opóżnienia.

O ile mi wiadomo, to CD Projekt jest tylko dystrybutorem GoWa w Polsce, a wydawcą i producentem
jest wspaniały M$. Jeśli ma powstać jakiś patch to tutaj raczej firma Billa ma coś do roboty.


Oczywiście...
Niewinny i kochany CDP dla naszego dobra opóźnił wydanie GoW o dwa miesiące, a dodatkowo uszczęśliwił nas wersja PL.
Efekt tej "troski" jest taki, że dostaliśmy niedorobione gówno dwa miesiące po premierze światowej i w dodatku nie możemy zainstalować patcha, który wyszedł 3 tygodnie temu.
Najlepsze oczywiście dostajemy "na deser":
CDP tak bardzo o nas dba, że założył wielce oficjalny temat pomocy technicznej w którym olewać będzie nas już do końca świata.

Żeby nie było płaczu, że wątek jest nie na temat, to przypominam, że jako posiadacz LEGALNEJ kopii GoW PL, nie mogę uruchomić obiecanej rozgrywki online. Ujmując sprawą najprościej jak potrafię: MULTIPLAYER w GoW PL NIE DZIAŁA. Co dalej ?? Kiedy ktokolwiek z CDP rozwiąże ten i pozostałe problemy z gra ?!?!
Czekam na jakąkolwiek odpowiedz już 2 tygodnie.... Ile to jeszcze potrwa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.01.2008 o 22:34, gpodoba napisał:

Co ty piszesz człowieku gra działa a jak nie umiesz czytać wcześniejszych postów lub ci
sie nie chce pomęczyć z rejestracją to już nie mój problem
. Jakoś mój kumpel zrobił tak
samo co ja mu powiedziałem i berz problemu gramy na multi. A co to masz problem z jaka aplikajca
wargame-g4wlive.exe ? Po co to instalować i sie bawić z tym. Wystarcz rejestracja na stronie
xbox live GB, wchodzisz do gry podajesz login i haslo sama gra ci sie aktualizuje i grasz a
nei to co piszesz. Może po prostu masz syf w systemie i takei bugi ci wychodzą a być może jakiś
nielegalny windows z którym masz problemy.


1. Zakładanie konta Live poza terytorium Polski jest sprzeczne z postanowieniami licencji - tak więc NIELEGALNE.

2. Problem z "wargame-g4wlive.exe" występuje w rozmaitych konfiguracjach sprzętowych i jak do tej pory najlepszym (choć nie 100% skutecznym) rozwiązaniem była instalacja łatki do GoW 1.1, która nie działa z wersją PL.

3. W mojej konfiguracji z LEGALNYM, AKTYWOWANYM i ZAKTUALIZOWANYM Windowsem XP Professional i najświeższymi sterownikami problem też występuje.

4. Od momentu założenia tego "oficjalnego tematu" ani razu nie odezwał się ktokolwiek z CDP, aby powiedzieć co sie dzieje, czy CDP wogóle wie, że GoW PL jest uwalony. Nie ma nawet najmniejszej informacji co do tego, czy ktokolwiek w przyszłości (jak odległa by ona nie była) tymi problemami sie zajmie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.01.2008 o 22:59, Nikoos napisał:

1. Zakładanie konta Live poza terytorium Polski jest sprzeczne z postanowieniami licencji -
tak więc NIELEGALNE.
2. Problem z "wargame-g4wlive.exe" występuje w rozmaitych konfiguracjach sprzętowych i jak
do tej pory najlepszym (choć nie 100% skutecznym) rozwiązaniem była instalacja łatki do GoW
1.1, która nie działa z wersją PL.
3. W mojej konfiguracji z LEGALNYM, AKTYWOWANYM i ZAKTUALIZOWANYM Windowsem XP Professional
i najświeższymi sterownikami problem też występuje.
4. Od momentu założenia tego "oficjalnego tematu" ani razu nie odezwał się ktokolwiek z CDP,
aby powiedzieć co sie dzieje, czy CDP wogóle wie, że GoW PL jest uwalony. Nie ma nawet najmniejszej
informacji co do tego, czy ktokolwiek w przyszłości (jak odległa by ona nie była) tymi problemami
sie zajmie...


ODP 1. Zakładanie konta Live poza terytorium Polski jest sprzeczne z postanowieniami licencji - tak więc NIELEGALNE.
odp: gdzie ty to wyczytałeś bo jak widze w instrukcji gry albo na pudełku nie ma takiej informacji. Ja kupiłem produkt który ma działać a to że CDP nie napisał jak trzeba sie zalogować by grać na multi to już jest ich problem gdyby mi zbanowali konto oddałbym gret. Egz. który kosztuje 100zł ma działać jeżeli jest problem pisze sie pismo z jakiego powodu oddajesz zakupiony egz. gry wraz z żądaniem zwrotu pieniedzy.
Masz gwarancje na gre masz więc jesteś do przodu.
Ja tam olałem czy jest to legalne czy nie legalne bo tego nie pisze w instrukcji gry więc mi to lotto. Ważne że gra działa bez problemu.

Co do pkt 2 i 3 sorki nie wiedziałem.

ODP 4. I bedziesz musiał czekać jeszcze dłużej albo nie czekaj bo mogą nie odpowiedzieć tak jak było niedawno z wysyłkami. I właśnie CDP na tego typu tematy sie chowa, jednym słowem -> dramat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli nie rozumiesz różnicy pomiędzy byciem dystrybutorem a byciem wydawcą, to...
Z tego co widać polskie wydanie jest już z łątką, a brak LIVE dla Polski to sprawa tylko i wyłącznie wielmożnego M$. To M$ tutaj dał kolejnym razem popis - gra M$ dla Visty a najczęściej sypie się na Viście...

Poza tym to jest temat pomocy technicznej a nie o dywagacjach na temat działań Billa G. i jego bubli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zreinstalowałem gre i od tego czasu gra uruchamia sie w malym oknie, zaś gdy je powiększam widać pasek zadań. Wcześniej tego nie było.
Mój komputer na 100% nie jest za słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2008 o 09:42, gpodoba napisał:

Ja tam olałem czy jest to legalne czy nie legalne bo tego nie pisze w instrukcji gry więc mi
to lotto. Ważne że gra działa bez problemu.


No i niestety CDP liczy właśnie na to, że każdy sam sobie swoje problemy rozwiąże. To że mozna sie zarejestrować na stronie UK, gracze SAMI musieli wykombinować.
Warunki użytkowania Live można przeczytać przy okazji zakładania własnego konta. Jest tam wzmianka o wyborze kraju i warunkach dalszego używania tej usługi.

Tak więc CDP dalej leje na ten temat i trzeba "ratować" sie samemu...

GoW PL z obecnym statusem multiplayera, to chyba najdroższy pirat w historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.01.2008 o 16:22, Zuberuss napisał:

Witam serdecznie. Konto mam zarejestrowane w Livie i lokalnie a zapisy w grze usunęło mi już
dwukrotnie.

Jeśli do dobrze rozumiem, w kampanię grasz na lokalnym, a w multi na koncie LIVE, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2008 o 12:29, G.S.PattoN napisał:

Jeśli nie rozumiesz różnicy pomiędzy byciem dystrybutorem a byciem wydawcą, to...
Z tego co widać polskie wydanie jest już z łątką, a brak LIVE dla Polski to sprawa tylko i
wyłącznie wielmożnego M$. To M$ tutaj dał kolejnym razem popis - gra M$ dla Visty a najczęściej
sypie się na Viście...

Poza tym to jest temat pomocy technicznej a nie o dywagacjach na temat działań Billa G. i jego
bubli.


Niestety jestem zbyt ograniczony aby pojąć tę różnicę...
Wiem jedynie to, że:
- CDP reklamował GoW PL,
- CDP opóźnił premiere o 2 miesiące,
- CDP chwalił wyjątkową rozgrywkę multiplayer,
- CDP opisał zasady rozgrywki online w instrukcji dołączonej do gry,
- CDP założył temat "pomocy technicznej",
- CDP zagwarantował jakość swojego produktu,
- CDP chwali sie swoim "profesjonalizmem" i jakością wydawanych gier...

...i co najważniejsze, CDP milczy od momentu wydania GoW PL. Nikt z ich pracowników, którzy z takim zapałem i poświęceniem dbają o NAS graczy, ani trazu nie wypowiedział sie w temacie pomocy technicznej, zeby chociaż dać znać, że nasze problemy są im znane i że ktos pracuje nad ich rozwiązaniem... Bez komentarza.

Przypomnę raz jeszcze, że na chwilę obecną, multiplayer w GoW PL nie funkcjouje. Usługa Live na terenie Polski nie jest dostępna. Nie interesuje mnie nawet kto jest jej dostawcą. CDP poinformowało mnie, że multiplayer JEST i że działa poprawnie. Słowem nikt mnie nie ostrzegł, że mogą wystąpić jakiekolwiek komplikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Reklamował, bo jest dystrybutorem.
Jednak jeśli dobrze czytałeś newsy, to na pewno zauważyłeś, iż opóźnienia w premierze były NIEZALEŻNE OD DYSTRYBUTORA (czyt. niezależne od CDP).
Usługi Windows LIVE jak i XBOX LIVE są usługami firmy Microsoft. I jeśli ta wspaniała firma zmieniła zdanie co do udostępnienia jej w Polsce, to do niej trzeba mieć pretensje. Jak i za kaszaniastą Vistę, która się sypie w każdym momencie.
Ja już tutaj więcej nie napisze, bo to jest totalny OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam ! Doslownie godzine temu zakupilem GoW. I mam problem. Po zakonczeniu intra microsoftu gra wywala sie do windowsa :/

Core2Duo 2.4
GF 8600M GT
2GB RAM
Vista Ultimate

20080105205954

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hej. Mam problem z grą Gears Of War , mianowicie gra co jakiś czas się przycina. mój komp to GeForce 7300GT 512mb, 1,5gb ram, procesor amd Athlon +3000. pierwsze myślałem ze to jakaś wina sprzętu ale wgrałem go u kolegi który ma mocniejszą machiną i też się tak przycina. czy ktoś może miał podobny problem i jak go rozwiązał ? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrowienia dla wszystkich Gramowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2008 o 21:59, Krysttiann napisał:

Hej. Mam problem z grą Gears Of War , mianowicie gra co jakiś czas się przycina. mój komp to
GeForce 7300GT 512mb, 1,5gb ram, procesor amd Athlon +3000. pierwsze myślałem ze to jakaś wina
sprzętu ale wgrałem go u kolegi który ma mocniejszą machiną i też się tak przycina. czy ktoś
może miał podobny problem i jak go rozwiązał ? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrowienia dla
wszystkich Gramowiczów.

Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej i do procesora. Polecam również zainstalowanie tej aktualizacji: http://download.microsoft.com/download/5/0/5/505dd51c-ba8d-4569-a1ec-40cf2c4ef331/XLiveRedist01.02.0241.00.msi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować