• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Gears of War - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Gears of War, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Gears of War.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Gears of War - Wersja PC” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26379

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=1255 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania sprzętowe gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=1255&p=2075
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych rzeczy w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

972 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 09.02.2008 o 12:50, Waisik napisał:

Witam!
Może sie wam wydać to trochę dziwny post. Przejdźmy do rzeczy. Mam problem ze sterowaniem
w GoW. Nie mogę obracać kamerę myszką na boki. Nie mogę tego zmienić w ustawieniach.
Proszę o pomoc.


Przejrzyj wcześniejsze posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


Dnia 09.02.2008 o 11:44, 9max7 napisał:

The portion of your e-mail address that follows the @ symbol is part of a reserved
domain such as live.com, hotmail.com, msn.com or passport.com. Please type a different
e-mail address.



Tutaj chodzi o to, że nie możesz podawać maila z takich domen jak: live.com, hotmail.com, msn.com, lub passport.com. I musisz wpisać inny adres email, na przykład z wirtualnej polski lub coś w ten deseń. A czemu nie można podawać maila z wyżej wymienionych domen, nie mam pojęcia...napisane jest tylko, że są one zarezerwowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Założyłem sobie konto na wp, przyszły dwa maile z LIVE, wchodze do gry i...
"NIEPRAWIDŁOWE INFORMACJE O KONCIE. UŻYj KONTA Z WŁAŚCIWYM PROFILEM.
Największa pomoc dla takich jak ja to by była jakby ktoś zamieścił filmik(Fraps) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

eee... co zarobić żebym mógł grać przez neta w gears of war? jak robie żeby uaktywnić to całe "LIVE" to włancza mi sie strona z komunikatem że "LIve" jest nie dostępne w moim regionie moge coś zrobić, czy to znaczy że sobie nie pogram przez neta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

Przejrzałem 25 stron postów ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem (i chyba tylko ra czy dwa był w ogóle wymieniony).

Zacznę od konfiguracji mojej maszyny:

Procesor: Intel Pentium 4 3.6 Ghz
Pamięć: 2GB DDR2
Karta grafiki: nVidia 8800GTX
System operacyjny: Vista 32 Business, angielska

Problem jest nastepujący:
Zainstalowałem Gears of War. Profil miałem już wcześniej założony, jako że mam też Halo 2 Vista. Jednak - gdy uruchamiam grę już samo menu strasznie mi klatkuje. Nacisnę klawisz (enter, strzałkę, cokolwiek) i muszę czekać 6 - 7 sekund aż cokolwiek się stanie. żadnych ustawień nie ruszałem, wszystko na domyślnych po instalacji. Gdy jakoś przemęczę się tak do rozpoczęcia kampanii pojawia się ekran ładowania i tutaj jest pięknie - płomienie ślicznie tańczą, trybik się kręci, FPS minimum 30 (znaczy się - na ekranie ładowania). Gdy gra się załąduje - znowu 1 klatka na sekundę.

Jakieś rozwiązanie? Komputer nie jest zły, (no, może poza procesorem) ale i tak o niebo przewyższa minimalne wymagania. Co jest, do cholery? A patcha nigdzie nie ma. Dodam tylko, że zainstalowałem najnowsze sterowniki i update z Microsoft Live Games (też nie pomogło).

Pozdrawiam,
Avantar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam wszystkich.

Moja konfiguracja kompa to:

NVIDIA GeForce 8800GTS 640 MB;
AMD Athlon (tm) 64 x2 dual Core procesor 3800+ 2010MHz:
Pamięć DDR2 5GB:
System operacyjny XP

Problem mam taki sam jak przedmówca, w menu gry jak i w samej grze, wszystko strasznie mi klatkuje.
Ustawienia mam domyślne. W czym może być więc problem, bo za słabego kompa to chyba nie mam.

Po instalacji nowszych sterowników, nic się nie zmieniło .

Proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

O ile przyczyny w/w problemów nie znalazłem to podejrzewam chodzące w tle procesy "gryzące się" z GoW. Udało mi się grę uruchomić w pełnych detalach (już bez klatkującego menu; gra chodzi świetnie) po zabiciu *wszystkich* procesów oprócz niezbędnych system uperacyjnego. Zabiłem
-GG
-Skype
-NOD32
-PunkBuster
-iTunesHelper
-PowerDVD helper
-SearchIndexingService
-wszystkie inne smieci

Nie udało mi się (nie chciało mi się) wyizolować procesu który powoduje klatkowanie. *Na pewno* nie wystarczyło zabić samego NODa więc to nie jest jakiś prosty konfilkt z antyvirem. Niemniej jednak: o ile grać się w końcu da, to jednak polityka informacyjna CDP i producenta GoW kuleje strasznie (nieszczęsny tryb MP... szkoda słów).

Pozdrawiam, Avantar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam . Mam problem , bo nie umię właczyc pada na gearsie . Na innych grach mi działaale tu nic, zeroodzywu . Prosze opomoc. Model Joy PAd GP-3020PC Dual IMAPCT. Za pomoc z gory dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam

mam komputer
AMD Sempron 2500+ 1,75 Ghz podkręcony na Semprona 2800+ 2,0 Ghz
1 GB RAM DDR Kingston
Palit radeonx1300 pro 256 mb ddr2
msi kt880 delta
MS Windows Vista HP

i teoretycznie powinien działać GOW

testowałem na stronce do testowania pod wymagania i pokazało, że bez problemu pójdzie

gdy uruchamiam grę pokazuje się komunikat aby zainstalować sterowniki do procesora

oto ten komunikat

To run Gears of War with your current hardware setup, you must install the following software update or updates:

+ AMD Processor Driver for Windows XP and Windows Server 2003 version (x86 and x64 exe) 1.3.2.16


If you do not install this software, at some point the game will stop and your progress will be lost.

To run Gears of War with your current hardware setup, you must either install the AMD Processor Driver for Windows XP and Windows Server 2003 Version (x86 and x64 exe) 1.3.2.16 or get the latest driver for your brand of processor from the www.amd.com website. To install the update, click INSTALL.

If you do not install this driver or the latest driver from the website, at some point the game will stop and your progress will be lost.


po czym gra nie uruchamia się

skąd wziąć sterownik albo co zrobić aby gra działała?

proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.02.2008 o 18:17, Noobio napisał:

To run Gears of War with your current hardware setup, you must either install the AMD
Processor Driver for Windows XP and Windows Server 2003 Version (x86 and x64 exe) 1.3.2.16
or get the latest driver for your brand of processor from the www.amd.com website. To
install the update, click INSTALL.


Przecież pisze, że masz kliknąc INSTAL jeśli chcesz zainstalowac sterowniki do proca (automatycznie przeniesie Cię do strony, gdzie owe sterowniki są)
P.S.
Mi też wywalało, że mam zainstalowac nowe stery do grafiki i proca, ale dałem ignoruj i tak wszystko śmiga bez problemu, a najnowszych sterów na pewno nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po regularnym cięciu w Gears of War, zrobiłem sobie 2-miesięczną przerwę. Dzisiaj chciałem przejść raz kolejny, lecz uniemozliwia mi to znany wszystkim wargame-w4live.exe.

Mój sprzęt:

Karta GF 8800 GTS
Intel Core 2 Duo E 4400
2GB RAM

Ściągnąłem najnowsze sterowniki- nic nie dało.
Pobrałem spakowane pliki, poprawiające błąd- coś dało, ale podczas gry widać okno jak w Tibii, a tego nie chcę.
Re-instalowałem grę kilka razy- nic nie dało.
Uruchamiałem grę ze startupa- nic nie dało.

Mój antywirus: Mks Vir 2K7.

Czy jest jakieś rozwiązanie na ten błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wyskakiwał mi bląd podczas instalacji, który informował mnie o tym, ze plik na płycie (!!!) jest uszkodzony i nie można dokończyć instalacji.
Próby pominięcie tegoż pliku kończyły się fiaskiem i konieczne było przerwanie.
Nie pomagły ponowne próby instalacji.
Skopiowałem pliki na dysk i z niego zainstalowałem.
Dziękuję CDP, za stracone 4h na instalację... Następnym razem, jeśli bedziecie coś sprzedawać informujcie na opakowaniu, ze w celu istalacji konieczna jest pomoc techniczna albo, ze występują liczne nieusunięte błędy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pewne pytanie odnośnie sekwencji filmowej miedzy rozdziałem "Gniew" a "Skład Porcelany" Akt 1 w którym ginie porucznik itd. a chodzi o to że przez całą ten filmik nie mam głosu gdy się kończy wszystko wraca do normy i teraz moje pytanie czy to jest błąd gry czy tylko ja tak mam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sprawdziłem min. wymagania i mam watpliwości czy gierka ruszy mina laptopie (spotkałem się z różnymi opinimi kolo w MEDIA powiedział że ruszy ale chciał mnie spławić) bardzo proszę o odp. -- P4 3.00GHz, 1 GB RAM, ATI MOBILITY RADEON X600, WIN XP + pad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam, sprawdziłem min. wymagania i mam watpliwości czy Gears of War ruszy na laptopie bardzo proszę o odp. -- P4 3.00GHz, 1 GB RAM, ATI MOBILITY RADEON X600, WIN XP + pad, to ma być prezent :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.03.2008 o 12:38, hartmar napisał:

witam, sprawdziłem min. wymagania i mam watpliwości czy Gears of War ruszy na laptopie
bardzo proszę o odp. -- P4 3.00GHz, 1 GB RAM, ATI MOBILITY RADEON X600, WIN XP + pad,
to ma być prezent :)



Nie jestem pewien czy ta karta graficzna nie bedzie stanowila problemu.
Wiem tylko tyle, ze gra wymaga min. ati X700 , w twoim przypadku mamy do czynienia z ati X600 i to w wersji laptopowej, więc mam wielkie obawy co do tego, czy ta gra będzie chodzić.
Na twoim miejscu postarałbym się pożyczyć od kogośgrę i sprawdzić czy bedzie chodzić, a dopiero potem ewentualnie ja zakupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować