• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Gears of War - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Gears of War, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Gears of War.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Gears of War - Wersja PC” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26379

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=1255 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania sprzętowe gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=1255&p=2075
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych rzeczy w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

972 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

> to jest odpowiedź na posta dodanego przez michal20

> Mam problem z tą grą:( Instaluje sie bez problemów, uruchamia i po prau minutach w menu lub
> na poczatku gry wywala do windowsa:/ Zainstalowałem najnowsze stery do karty ati (mam 1950pro).
> I co tu jeszcze moze byc patch jest ale nic nie daje. Help!!


Ja mam ten sam problem, mam polską wersję GoW, Jak ściągam patcha, to mi mówi że takowy jest już zainstalowany :/

Błagam pomóżcie, u mnie jest też tak, że gram 20 minut i wywala, a czasem gram 2 minuty i też wywala :[ bez żadnego komunikatu.

Aha, mam 8800 GTX, najnowsze sterowniki

Patch ściągnięty z tej strony. http://programy.gamestar.pl/opinie/1/gry/programy/6002_1.html

Ponawiam posta,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przede wszystkim - wypadałoby powiedzieć jaki macie system operacyjny ;) pewnei 80 % to kwestia Visty...

dostałem gre w poniedzialek - logowanie na ang. Live! bez problemów,

instalacja na innej patrycji - bez problemów

granie w multi - bez problemów...

jedynym problemem jest to, że gra odsyła nas na niesitniejąca polska stroną Live!... dopiero dzięki temu forum udało mi sie zalogowac...

...........
Win Xp Pro 32-bit
c2d 1,86, 3 GB RAM, 7900gS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.12.2007 o 17:10, Rooooooooookie napisał:

> to jest odpowiedź na posta dodanego przez michal20

> Mam problem z tą grą:( Instaluje sie bez problemów, uruchamia i po prau minutach w menu
lub
> na poczatku gry wywala do windowsa:/ Zainstalowałem najnowsze stery do karty ati (mam
1950pro).
> I co tu jeszcze moze byc patch jest ale nic nie daje. Help!!


Ja mam ten sam problem, mam polską wersję GoW, Jak ściągam patcha, to mi mówi że takowy jest
już zainstalowany :/

Błagam pomóżcie, u mnie jest też tak, że gram 20 minut i wywala, a czasem gram 2 minuty i też
wywala :[ bez żadnego komunikatu.

Aha, mam 8800 GTX, najnowsze sterowniki

Patch ściągnięty z tej strony. http://programy.gamestar.pl/opinie/1/gry/programy/6002_1.html

Ponawiam posta,



mam taki sam komunikat, lipa troche z ta ogryginalna wersja gry, szkoda kasy na nia:/ (mam win XP pro)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.12.2007 o 16:19, player000 napisał:

odnośnie punktu 2 to utworzyłeś sobie profil?? z tego co wiem to problemy z zapisami mogą wynikać
z braku założonego profilu... gdzie kupowałeś GoW że tylko 80PLN wydałeś??? też bym tak chciał;)


Odnosnie ceny to moj blad mialem na mysli sklep gram.pl nie 80 zl a 90 zl za normalna o ile dobrze spojzłem sorry
a za swoja kolekcjonerska dalem 180 i jedeyna fajna rzecza w niej jest czapka ;)
A co do konta to utworzylem konto lokalne bo w internecie juz mi sie nie chcialo grzebac .moze to wina tego ze nie zalozylem tego konta live sam nie wiem ale nie zamierzam marnowac kolejnych godzin i podawac sie za brytyjczyka :):)
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam! Zakupiłem grę Gears of War (PC). Podczas instalacji wyskakuje następujący komunikat:
"Niezbędny plik instalacyjny ''Defaul~2.cab'' jest uszkodzony i nie można go wykorzystać. Może to oznaczać awarię sieci, bład odczytu z napędu CD-ROM lub problem z tym pakietem."

Mam Windows XP Professional. Co mam zrobić??

Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.12.2007 o 11:40, Wukas napisał:

Witam! Zakupiłem grę Gears of War (PC). Podczas instalacji wyskakuje następujący komunikat:

"Niezbędny plik instalacyjny ''Defaul~2.cab'' jest uszkodzony i nie można go wykorzystać. Może
to oznaczać awarię sieci, bład odczytu z napędu CD-ROM lub problem z tym pakietem."

Mam Windows XP Professional. Co mam zrobić??

Proszę o pomoc!


kolego masz uszkodzoną płytę, zgłoś się do wymiany na nową, dla pewności spróbuj jeszcze zainstalować u kumpla na innym komputerze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.12.2007 o 11:40, Wukas napisał:

Witam! Zakupiłem grę Gears of War (PC). Podczas instalacji wyskakuje następujący komunikat:

"Niezbędny plik instalacyjny ''Defaul~2.cab'' jest uszkodzony i nie można go wykorzystać. Może
to oznaczać awarię sieci, bład odczytu z napędu CD-ROM lub problem z tym pakietem."


Sprobuj jeszcze najpierw jeszcze skopiowac zawartosc plyty na dysk. Jak sie nie uda to masz trefna plyte. Uszkodzona...ewentualnie czytnik jakims cudem nie moze sobie poradzic z odczytem tloczonej plyty.
Ale nawet jak uda Ci sie skopiowac to zastanow sie nad wymiana tego nosnika... bo za pare miesiecy juz mozesz nic nie odczytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam pytanie do CDP.

Jak to jest ze sprzedajecie gre gdzie multiplayer jest niedostepny. Mowie o usludze LIVE.
Jesli byscie chcieli odpowiadac ludziom ze aby grac multi przez LIVE to trzeba rejestrowac sie na innych krajach, byloby to namawianie/agitowanie do łamania umowy licencyjnej microsoftu. MS wyraznie pisze ze rejestrowanie poza krajami gdzie usluga jest niedostepna jest niezgodne z umowa i MS w kazdej chwili moze BANOWAC konta lub nawet je usuwac. Jedyna dobra wola MS jest to ze nie banuje kont bo wie ze to moze sie zle skonczyc , ale jakby nie bylo to zakladanie konta poza Polska jest ''nielegalne''.
Czyli mozna powiedziec ze GoW w wydaniu w Polsce jest pozbawiony Mulitplayera.

Teraz rozwiazanie techniczne problemu LIVE: Czy CDP jako ''bliski'' wpsołpracownik MS nie moze przyspieszyc wprowadzenia LIVE Polska (mowie o jakichs rozmowach / lobbingu / grozbach itp )? To jest jedyny legalne rozwiazanie problemu kont LIVE w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A co muszę zrobić żeby wymienić płytę??

Nie wiem... mam iść do sklepu w którym kupiłem grę?? (empik)

Czy tutaj na gram.pl??
a jak tak to:
trzeba się gdzieś rejestrować? czy poniosę za to koszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam pytanie i prośbę o pomoc do wszystkich tutaj i do CDP, Gram.pl i forumowiczów.
Czemu jak zarejestrowałem konto w "xBox Live" to nie mogę się z nim połączyć?, stworzyłem już 6 kont tam i żadne nie działa... żebym mógł grać w "Gears of War PC" a na stronie "xBox Live" działają wszystkie tylko nie mogę z nimi nic robić :/. napisałem już e-maila do "Gram.pl" o tej sprawie ale 5 dni czekania na odp. to trochę długo...
A i na to konto już zużyłem klucz rejestracyjny do gry "Gears of War PC" w "xBox Live" więc nie wiem co będzie bo mi już te 6 kont się mylą...
Proszę o szybką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mamy pytanie. Jak można się zrejestrować na usługę LIVE? Uruchamiam GoW i klikam aby się zarejestrować i otwiera mi się okno przeglądarki, gdzie pisze, że usługa w Polsce jest niedostępna. Następnie kiedy wchodze z powrotem do gry, ta prosi mnie abym podał klucz produktu. Kiedy go podaję wyskakuje strona na, której mogę się ZALOGOWAĆ na LIVE, lecz nie ma nigdzie rejestracji. Tak więc proszę o pomoc i szybką odpowiedź. Jak mogę utworzyć konto LIVE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.12.2007 o 15:03, Harpagan napisał:

Ja mam pytanie i prośbę o pomoc do wszystkich tutaj i do CDP, Gram.pl i forumowiczów.
Czemu jak zarejestrowałem konto w "xBox Live" to nie mogę się z nim połączyć?, stworzyłem już
6 kont tam i żadne nie działa... żebym mógł grać w "Gears of War PC" a na stronie "xBox Live"
działają wszystkie tylko nie mogę z nimi nic robić :/. napisałem już e-maila do "Gram.pl" o
tej sprawie ale 5 dni czekania na odp. to trochę długo...


Ale w jakim sensie nie mozesz sie polaczyc? w grze? czy jak?
Podaj krok po kroku co robisz zeby sie zalogowac. Teoretycznie to istnieje taka mozliwosc ze nawet jak zalozysz konto poza Polska to nie znaczy ze musi wszystko dzialac. Takie uroki braku LIVE Polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.12.2007 o 14:49, Wukas napisał:

A co muszę zrobić żeby wymienić płytę??

Nie wiem... mam iść do sklepu w którym kupiłem grę?? (empik)

Czy tutaj na gram.pl??
a jak tak to:
trzeba się gdzieś rejestrować? czy poniosę za to koszty?


Zglos sie do pomocy technicznej na stronie gram.pl
Adresu nie pamietam.
W empiku to Ci raczej nie wymienia ...tak to juz jest.
No poniesiesz...bo bedziesz musial im wyslac chyba stara plyte. Tak jak pisalem, dzwon do obslugi technicznej , ew. pisz maila do nich.

btw. Dziala plyta u kolegi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.12.2007 o 15:56, QED667 napisał:

Mamy pytanie. Jak można się zrejestrować na usługę LIVE? Uruchamiam GoW i klikam aby się zarejestrować
i otwiera mi się okno przeglądarki, gdzie pisze, że usługa w Polsce jest niedostępna. Następnie
kiedy wchodze z powrotem do gry, ta prosi mnie abym podał klucz produktu. Kiedy go podaję wyskakuje
strona na, której mogę się ZALOGOWAĆ na LIVE, lecz nie ma nigdzie rejestracji. Tak więc proszę
o pomoc i szybką odpowiedź. Jak mogę utworzyć konto LIVE?


Z poziomu gry nie zalozysz konta LIVE w Polsce. Musisz to zrobic na zagranicznej stronie LIVE. Dlaczego? Bo w polsce nie ma takiej uslugi jak LIVE.
Poszukaj pare postow w gore , tam bylo info co trzeba zrobic zeby konto zalozyc.

G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.12.2007 o 16:01, crypto.crk napisał:

Ale w jakim sensie nie mozesz sie polaczyc? w grze? czy jak?
Podaj krok po kroku co robisz zeby sie zalogowac.

No to tak.
Wchodzę do gry pojawia się tam małe okienko że konto zostało wylogowane i to automatycznie, potem loguję się w Menu Gry i pokazuję sie po zalogowaniu okienko z błędem że nie można się połączyć... a wszystkie pola w rejestracji wpisałem prawdziwe.
No to dobra w grze konto nie działa to próbuję na stronie "xBox Live" się zalogować, no ok na stronie da się zalogować ;) ale pojawia się kolejny problem, jak chcę coś pozmieniać w koncie to przeonosi mnie do strony w której piszę "że nie ma w twoim rejonie dostępu" czy jakoś tak to się wkurzyłem i wszystkie potwierdzenia od Microsoft z anulowałem.
I już praktycznie do żadnego konta nie mogę się zalogować po anulowaniu wszystkich potwierdzeń co dostałem a CD-key z gry już użyłem, więc już nie wiem co mam zrobić... czuję się bezradny :( a taka fajna gra a jak zwykle MS musi skomplikować sprawę :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie...
Czy Gears of War pójdzie na zintegrowanej karcie graficznej GeForce 6150??

Jeżeli nie, to czy jak kupie GeForce 7300GT Palit 256MB TV & DVI (PCI-E) Sonic to wtedy będę mógł spokojnie grać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.12.2007 o 17:50, Wukas napisał:

Mam pytanie...
Czy Gears of War pójdzie na zintegrowanej karcie graficznej GeForce 6150??

Jeżeli nie, to czy jak kupie GeForce 7300GT Palit 256MB TV & DVI (PCI-E) Sonic to wtedy będę
mógł spokojnie grać?


Czlowieku cos Ty taki ''dziwny''? :)
Na zintegrowanej to nie pograsz... Przeciez wystarczylo zebys zobaczyl jakie sa wymaganie minimalne GoW''a a potem porownal karty graficzne Twoja i ta z wymagan minimalnych (X700) ...i zobaczyl czy sa podobne...
Nie licz ze ktos za Ciebie bedzie szukal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 26.12.2007 o 16:13, Harpagan napisał:

No to dobra w grze konto nie działa to próbuję na stronie "xBox Live" się zalogować, no ok
na stronie da się zalogować ;) ale pojawia się kolejny problem, jak chcę coś pozmieniać w koncie
to przeonosi mnie do strony w której piszę "że nie ma w twoim rejonie dostępu" czy jakoś tak


Widocznie wykrywa z jakiej lokalizacji sie laczysz i przekierowuje cie na ''bardziej pasujaca'' dla Twojej lokalizacji..czyli Polska...a ze LIVE polska nie ma to dostajesz komunikat ze nie ma dostepu w twoim regionie.

Mozliwe ze podobnie jest w przypadku gdy starasz sie uruchomic GoW'' a na LIVE. Wyczaja zes z Polski a w Polsce nie ma live wiec nie moze sie zalogowac...Ale reki nie dam sobie uciac za ta teorie... Jak wiesz co to proxy i masz konto na Anglia lub Irlandia to znajdz jakies otwarte proxy angielskie lub irlandzkie i sprobuj sie na stronie logowac i zmienic dane.
Jak cos sie uda to potem sprobuj sie zalogowac do LIVE''a na to konto przez proxy z poziomu Gears''ow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować