Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft - "w przyszłym roku sprzedamy więcej X360"

70 postów w tym temacie

Dnia 20.12.2007 o 23:12, Mr.M napisał:

Są też oczywiście plotki o rzekomym "Nintendo Poland" , ale to to już było by spełnienie marzeń,
na razie dobry i M$ ;)


M$ może i dobrze, że jest, ale niech dadzą nam w końcu obiecany polski XBL! Microsoft Points w złotówkach i tak dalej... Może w 2008, zobaczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 21:20, RX-8 napisał:

> btw te uwagi są conajmniej śmieszne, bo statystycznie ps3 psuje się tak samo często tylko
jest jej 10 razy
> mniej na rynku, więc i o tym się głośno nie mówi

Powyższe zdanie miałoby rację bytu, gdyby PS3 sprzedało się w ilości 1,5 mln egzemplarzy. Czyli
niewiele mniej niż tyle, ile na dziś dzień poszło w samej Japonii. Przykro mi Cię uświadamiać,
ale ponad 7,5mln PS3 poszło w świat, co oznacza ni mniej ni więcej tyle, że Twoja teza ilości
sprzedanych PS3 i X360, może zostać włożona między bajki. A ja mogę wybuchnąć śmiechem, czytając
bzdurę że obie konsole mają tą samą awaryjność - praktycznie każdemu z moich znajomych, kto
miał X360 owa konsola padła. Mi padły dwie. A PS3? Wybacz, ale o awaryjności PS3 jest równie
głośno, co o odkryciu Atlantydy...


Może nie psują się, bo tylko stoją wyłączone? ;) Nie no, przesadzam, ale fakt faktem, że z całościowego wykorzystania moich konsol PS3 ma może 10%, a X360 60% (a 30% dla Wii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka mała ciekawostka najwięcej exclusivów ma PC i to jest najlepsze :D.

Co do sprzedaży GIER to przyszły rok będzie należał do X360 z bardzo prostej przyczyny. Przeglądnijcie sobie plan wydawniczy na rok 2008 wszystkie ciekawsze tytuły wychodzą na obie platformy(większość również na PC) i teraz logiczne rozumowanie: jeśli mam konsolę to po co kupować inną żeby grać w te same gry? Naprawdę dobrych excusivów jest niewiele, więc trzeba sprawdzić które bardziej podchodzą pod gust i taką konsolkę zakupić.

Sam kupiłem w tym tygodniu XO za 1000zł (nowa z HDMI) czyli o 499zł mniej niż PS3-40. Jak za dwa-trzy lata będą problemy z grami na XO to zakupię PS3 w niższej cenie i wyjdę na tym całkiem nieźle :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przez ten rok i tak PS3 jest na przegranej pozycji.
Jedynie konsole od Sony jakie lubię i szanuje to PS, trochę PS2 ale nie tak jak PS1 i PSP.
PS3 nie ma tego ,,klimatu" PS''a, przepchane futurystyką jak dla mnie (obudowa) i gry.

A X0 to ma ładny jak dla mnie wygląd ( nie przepchany futurystyka) i gry.Co prawda awaryjność pozostawia wiele do życzenia ale wymieniają w końcu.A ktoś zgłosił PS3 do naprawy to przez kurz nie uznano gwarancji (OMFG!).

Wii miałem i sprzedałem, kupuje PC''ta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to dlatego że xbox 360 ledwo starczy na 5 lat a ps3 na 7(mówią że 10 ale wiadomo że wcześniej wyjdzie konsolka) xbox jest dwa razy słabszy pod względem wydajność w porównaniu do ps3 i to powoduje że ps3 starczy na dłużej a ps3 już się rozkręca kiedyś była przepaść jeśli chodzi o sprzedane konsole teraz sony ma plan sprzedać 11 mln sztuk do końca roku (fiskalnego)co by oznaczało ze brakuje tylko jakiś 3,5 mln sztku xbox sprzedał się jak narazie w 12,5 mln sztuk i teraz sprzedaje się dość powoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta jak będą tytuły studia Nipon ichi jak np: Disgaea 3 wtedy kupię X360 bo DOA4 i Ninja Gaiden 2 są kuszące na tą platformę ale muszę mieć w co grać. A jeżeli ich jedynym celem jest zabieranie perełek innych platform na swoją to żal mi ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 08:37, TidusFFX napisał:

xbox jest dwa razy słabszy pod względem wydajność w porównaniu do ps3

No tak:D
Skąd te informacje? Jak dotąd żadna gra na PS3 nie pokazała nic czego nie byłby w stanie pokazać X360, nawet taki "super hit" jak Unharted nie wygląda lepiej niż GOW, który ma już rok. Myślałem, że w te bajki o super mocy PS3 wierzy już tylko Sony...

Dnia 21.12.2007 o 08:37, TidusFFX napisał:

xbox sprzedał się jak narazie w 12,5 mln sztuk i teraz sprzedaje się dość powoli

X360 sprzedał się już w ponad 15mln i nadal jest chętniej kupowany niż PS3!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dla jednej gry (" Mass Effect") nie warto kupować X360, tym bardziej że jest szansa ukazania się tej gry na PC, pozatym nie ma nic specjalengo na wyłączność konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 10:59, 1602 napisał:

> xbox jest dwa razy słabszy pod względem wydajność w porównaniu do ps3
No tak:D
Skąd te informacje? Jak dotąd żadna gra na PS3 nie pokazała nic czego nie byłby w stanie pokazać
X360, nawet taki "super hit" jak Unharted nie wygląda lepiej niż GOW, który ma już rok. Myślałem,
że w te bajki o super mocy PS3 wierzy już tylko Sony...

taa zobacz np na moc obliczeniową, poza tym taki Uncharted używa tylko 30% mocy PS3 a gra jest jak narazie najpiękniejsza grą na konsole więc wyobraż sobie (jeśli wogóle jesteś do tego zdolny na tą chwile) 100% wykorzystana moc konsoli...

Dnia 21.12.2007 o 10:59, 1602 napisał:


> xbox sprzedał się jak narazie w 12,5 mln sztuk i teraz sprzedaje się dość powoli
X360 sprzedał się już w ponad 15mln i nadal jest chętniej kupowany niż PS3!

zobacz na wyniki sprzedaży z ostatnich 2 miesięcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 11:23, Mateusz9214 napisał:

taa zobacz np na moc obliczeniową, poza tym taki Uncharted używa tylko 30% mocy PS3 a gra jest
jak narazie najpiękniejsza grą na konsole więc wyobraż sobie (jeśli wogóle jesteś do tego zdolny
na tą chwile) 100% wykorzystana moc konsoli...

Jaką moc obliczeniową tą którą podaje Sony? :D
Z ich danych zawsze wynika, że mają najwydajniejsze i najwspanialsze konsole... wystarczy zobaczyć co robili za czasów PS2 kiedy wciskali nieświadomym konsumentom, że ich konsola jest mocniejsza niż GC i Xbox.
30%tak? Kolejna marketingowa papka z obozu Sony...
Liczą się fakty, a one są takie, że PS3 pomimo swojej wyimaginowanej super mocy w żaden sposób nie może się wybić ponad to co serwuje nam Xbox360, co zresztą potwierdza, że obie konsole mają bardzo zbliżone możliwości.

Dnia 21.12.2007 o 11:23, Mateusz9214 napisał:

zobacz na wyniki sprzedaży z ostatnich 2 miesięcy...

Widziałem i co w związku z tym?
X360 nadal lepiej się sprzedaje niż PS3!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 10:59, 1602 napisał:

No tak:D
Skąd te informacje? Jak dotąd żadna gra na PS3 nie pokazała nic czego nie byłby w stanie pokazać
X360, nawet taki "super hit" jak Unharted nie wygląda lepiej niż GOW, który ma już rok.


Hmm, a grałeś skoro tak twierdzisz(nawet nazwy nie umiesz poprawnie napisać, phii spec się znalazł). Moim zdaniem Uncharted ma lepszą grafikę, w GoW''ie wszystko jest ciemne, co łatwo maskuję niedoróbki graficzne. W Uncharted mamy piękną dżunglę, Naughty Dog pokazał klasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 11:51, Kurammi napisał:

Moim zdaniem Uncharted ma lepszą grafikę, w GoW''ie wszystko jest ciemne, co łatwo
maskuję niedoróbki graficzne. W Uncharted mamy piękną dżunglę, Naughty Dog pokazał klasę.

A widziałeś te niedoróbki, że tak o nich piszesz...

Prawda jest taka, że Unharted jest na poziomie GOW czyli rocznej gry, poza tym śmiać mi się chce jak czytam, że ta gra wykorzystuje tylko 30% mocy PS3... W takim razie dlaczego leniwe Naughty Dog nie usunęło z gry pop-up''ów skoro mieli w zanadrzu jeszcze 70% mocy konsoli...
Takie rzeczy to tylko w obozie Sony:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również nie wierze, iż gra wykorzystuje tylko 30% konsoli. Ale w 50% uwierzyłbym, wierze iż PS3 ma jeszcze moc w zanadrzu. Również uważam też, że PS3 ma większą moc obliczeniową od X360, niewiele większą, ale większą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A każda większa lepsza gra z X''a i tak trafi na PC, a konwersja nie zawsze jest dobra...... ;|

PS3 przynajmniej trzyma jakieś exclusive (jak na razie, bo aż takich wielkich hitów nie było....).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować