Zaloguj się, aby obserwować  
Loonatyk

Najlepsza lokalizacja w historii CDProjekt?

132 postów w tym temacie

(umowmy sie, ze na lokalizacje sklada sie polonizacja + jakość wydania)
Dla mnie numerem jeden jest Baldur''s Gate I (wydanie z edycji za 99 zł [złotej lub platynowej - pamięć zawodzi]) - genialna instrukcja, świetna mapa, płyty w 5-cio CD-kowym boksie no i... moim skromnym zdaniem najlepsza polonizacja w historii nie tylko CDP, ale i w ogole calego rynku :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 19:06, Loonatyk napisał:

(umowmy sie, ze na lokalizacje sklada sie polonizacja + jakość wydania)
Dla mnie numerem jeden jest Baldur''''s Gate I (wydanie
z edycji za 99 zł [złotej lub platynowej - pamięć zawodzi]) - genialna instrukcja, świetna mapa, płyty w 5-cio CD-kowym
boksie no i... moim skromnym zdaniem najlepsza polonizacja w historii nie tylko CDP, ale i w ogole calego rynku :).


Tak, muszę przyznać całkowitą rację:)) Baldur''s Gate wymiata!!! Wiem nawet jaki typek prawie całego go przetłumaczył:) Ja osobiście posiadam Sagę DVD, i to wydanie jest wyśmienite!!! Za 60zł masz BG 1 i 2 z dodatkami, nie trzeba żąglować płytkami, i na dodatek na tych płytach masz wersje elektroniczne poradników(do druknięcia), ścieżkę muzyczną mp3, instrukcje, mapy, szkice, arty, mody i czego tylko dusza zapragnie:))) To był chyba mój najlepszy zakup w życiu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez watpienia tlumaczenie Planescape''a. Dlatego, ze oryginal byl wysmienity z artystycznego punktu widzenia (ciekawszy "tekstowo" niz BG), a ekipie tlumaczacej udalo sie utrzymac klimat, wymyslic dobre tlumaczenia slangu etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na lokalizaje nie zwracam wiekszej uwagi chyba ze jest tragiczna. A z tego co pamietam CDP nie mial jakiejs strasznej wpadki (nie to co cenega ;P). Mi sie podobalo ToEE bo dali ksiazke do srodka ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak możecie chwalić CDP za lokalizcję Sagi Baldur''s Gate, skoro w każdej części głosy podkładają inni aktorzy pod te same postacie (np Minsc, Imoen). Teksty owszem, są znakomite, ale saga to saga - wszystko powinno być zachowane, a głosy postaci przede wszystkim. Lokalizacja Planescape: Torment rulez!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No panowie wiadomo ze BG1 i Torment. Specjalnie wymieniłem dwie gry bo jednej nie byłem w stanie. Zarówno BG1 jak i Torment to klasyki a ich polonizacja to poprostu majstersztyk.

Chciałbym zeby CDProjekt jeszcze raz wydał Tormenta ale nie w Extra Klasyce tylko normalnie bo moje płytki juz sa troszeczke wyeksploatowane :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baldur''s Gate I ! Pamieta ktos pierwsze wydanie BG? Mapka z zalakowana pieczecia... Mmmm, to bylo cos. Szkoda, ze takie wydanie nigdy sie juz nie powtorzylo... Ale przede wszystkim teksty byly doskonale przetlumaczone, glos Piotrka Fronczewskiego i innych polskich aktorow. Naprawde to tlumaczenie przypadlo mi do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszy pozostanie na zawsze Planescape: Torment, nawet gwar w Sigil był zlokalizowany :-) no i wogóle sama gra była niesamowicie klimaciarska - znacznie lepiej do mnie trafiła niż inne gry na silniku Infinity i w systemie DnD. BG np. już mnie tak na kolana nie rzucił chociaż swoje godziny na grę poświęciłem, chętniej jednak wracam po przerwach do PT.

Jeśli chodzi o wydanie - nadal zostaję przy Planescape, fajne pudełko na płytki - słownik slangu i wiele różnych mniej lub bardziej przydatnych rzeczy, którymi swego czasu strasznie się podniecałem (teraz już trochę podrosłem i gratisy już mnie tak nie rajcują, co więcej z uporem maniaka poszukuję we wszystkich promocjach haczyków ;-)).

PS. "Szpicuj się" jest nadal po tych wszystkich latach w ścisłej czołówce mojej listy ulubionych cytatów. Na pierwszym miejscu znajduje się "hasło" do windy z filmu Seksmisja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Saga DVD Baldur''s Gate. Lokalizacje b.dobrze jakoś wydania też po za małymi wpadkami w instrukcji do BG2.
2. Premirerowe Fallout T. plusy za Fallout 2, Fallout 1 minus za to, że bez patcha nie dało się grać w multi i późniejszych misjach.
2. BG2 platynowa edycja (była tam podkładka + mapka) (wady - potrzeba instalowania patchów)
4. Saga DVD Fallout + pomysł - za polskie wersje Fallouta 1 i Fallouta 2 (lokalizacje tych gier są słaba)
5. Baldurs Gate 1 (złota edycja?) Dobra instrukcja + mapka.
5. Premierowe wydanie H4 za H1 i H2
5. Biały Kruk Świetna edycja + za zawartość i dopracowanie minus za to, że gra potrzebowała patcha, który wyszedl bardzo późno.

Inne gry które mam nie zasługuja na top 5. Przy ocenie brałem też pod uwage jakoś/cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 20:01, Wredniak2003 napisał:

Na lokalizaje nie zwracam wiekszej uwagi chyba ze jest tragiczna. A z tego co pamietam CDP nie mial jakiejs strasznej wpadki
(nie to co cenega ;P).


No tak, tylko Cenega idzie do przodu (np. doskonała jest lokalizacja Syberii - obydwu części, bardzo dobra Beyond Good and Evil - a nie są to bardzo stare gry), ich lokalizacje są coraz lepsze. Natomiast patrząc chociażby po tym wątku, CDP zrobiło coś świetnego na początku swojej działalności, a potem tylko chciało odcinać kupony. Coraz więcej lokalizacji kinowych - chociażby nieszczęsne Settlers: Dziedzictwo Królów, gdzie jest to zupełnie bez sensu (bo co zrobić z okrzykami i komentarzami osadników w tle? zrobić podpisy w tle? :>), zresztą nie obeszła się ta polonizacja bez błędów. No i powolne przechodzenie na konsole - tam w ogóle nie ma lokalizacji :D

Dnia 09.10.2005 o 20:01, Wredniak2003 napisał:

Mi sie podobalo ToEE bo dali ksiazke do srodka ;D


A co ma dołożenie książki do lokalizacji? To jest bonus do wydania, a lokalizacja jako taka z tego co wiem, była nienajlepsza.
P.S. Przeczytałeś chociaż tę książkę?


Do wątku - zgadzam się, BG i P:T to najlepsze lokalizacje w historii CDP, szkoda że teraz już tak nie potrafią/nie chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 20:01, Wredniak2003 napisał:

Na lokalizaje nie zwracam wiekszej uwagi chyba ze jest tragiczna. A z tego co pamietam CDP nie mial jakiejs strasznej wpadki


Nie miał??? A Warcraft III to co? Przestałem grać w tą grę przez tłumaczenie. Jak słyszę driadę to mi włosy dęba stają i w ogóle fajnie gadających jednostek jest kilka, reszta to dno lub średniawka, pomijając że niektóre jednostki móią dużo ciszej od reszty!
Dobre wydania to Morrowind Edycja Kolekcjonerska (chwała im za kinówkę)
Planescape Torment, Fallout Tactics, Gothic i i II no i BG II oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapomnialem jeszcze o Gothicu i edycji ''Bialy Kruk''. Mam nadzieje, ze te wydanie bedzie w przyszlosci kontynuowane(w co bardzo watpie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie części Gothica, Diablo(było tam kilka baboli ale zdaża się najlepszym ;)) WarCraft 3 :D Jest ich wiel nie należy zapominać o Faloucie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 22:00, BajteK_ napisał:

Akurat do PL wydania Warcrafta III nic nie mam, poza zmiana czcionki. Ta oryginalna jest o niebo lepsza.


A grałeś w oryginalną wersję? Naprawde w porównaniu do angielskiej polskie głosy to masakra. A akcent np. w elfickich czy orkowych zawołaniach, to normalnie raniło uszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować