Zaloguj się, aby obserwować  
Loonatyk

Najlepsza lokalizacja w historii CDProjekt?

132 postów w tym temacie

>> ale chyba będzie to Gothic II

Dnia 14.12.2005 o 20:24, M46 napisał:

Chyba sobie żartujesz,postacie tam co chwila zmieniają swój głos,szczególnie jest to widoczne
po zainstalowaniu dodatku NK


Nie - nie żatuję, ale ty chyba wyraźnie się pomyliłeś.
Grałem długo w G2 i nigdy nie spotkałem się ze zmianą głosu NPC.

Co innego było w Nocy Kruka, ale jej pod uwagę nie wziąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planescape Torment, język jaki stworzyli tłumacze w tej grze po prostu jest świetny, na pewno mieli kilka orzechow do zgryzienia przy tłumaczeniu niektórych słówek, ale efekt jest zajefajny :D Gdyby nie to, że ni mam czasu znowu bym se pogiercował w to ;) Poza tym polecam Baldur''s Gate sage, świetnie spolszczona również jak Planescape.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez dyskusyjnie Planscape Tormen t)

PS śmieszna sytuacja kojaży mi się z tym tytułem(też językowa). Mój brat jak to kupował poprosił sprzedawcę o: "planeskejp turnament" :D lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Baldury i Planescape: Torment.

Gothic nie był zły ale też nie było w nim nim szczególnego natomiast te dwie lokalizacje wymagały czegoś więcej. Wymagały artyzmu, bo te gry to dzieła sztuki. Teksty w stylu "Pożyteczne zabawki mam ja, tak, tak", "Boo będzie tęsknił" , "Dlaczego twój przyjaciel celuje we mnie chomikiem ??", "Nie ufaj czaszce" czy "możesz też komuś podać pomocną dłoń", "a masz ty ścierwo ! Rzepa ci się nie podoba ??" są wśród fanów kultowe.

O rewelacyjnie podłożonych głosach już nie wspominając.

Przebłyski miał NWN. Co prawda do BG czy P:T mu sporo brakuje pod tym względem ale z "Ten półork nie wygląda szczególnie inteligentnie. Być może jest to spowodowane faktem ,że dłubie w nosie toporem. Tak, toporem" śmiałem się w sposób niekontrolowany przez 3 tygodnie (pewnie zmieniłem trochę ten tekst ale sens pozostał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 23:37, M46 napisał:

Nie pomyliłem się,posłuchajcie uważnie,co mówi torben jak chcecie na czeladnika,a jak o zaginionych
ludziach


:] - tylko w Nocy Kruka są zaginieni ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja Baldur''s Gate 2 zawsze wydawała mi się fantastyczna, dopóki pewien kolega nie otworzył mi oczu i nie zagrałem w oryginalną wersję. Wtedy przekonałem się, że zawiera ogromną liczbę błędów i mam tu na myśli nie tylko literówki, ale przede wszystkim błędy w tłumaczeniu. Oczywiście błędy te prawie wcale nie przeszkadzają w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 22:00, BajteK_ napisał:

Akurat do PL wydania Warcrafta III nic nie mam, poza zmiana czcionki. Ta oryginalna jest o
niebo lepsza.


nigdy nie pojmę po jakigo grzyba polonizować coś co nie jest erpegiem z tasiemcowymi dialogami. przeciez w erteesie da sie połapać o co chodzi! a polska wersja w warcrafcie zabiła klimat, i mnóstwo nietłumaczalnych smaczków (jak chocby starcraftowe wejścia w stylu my life for aiur, i mean ner''zhul!) a starcrafta jakoś nikt w trosce o niekumatych nie polonizował. nigdy cdprojektowi nie wybacze polonizacji gier blizzarda. i nigdy nie wybacze bezdzietnego fallouta 1. i jeszcze jedno: czcionki w warcrafcie!! AARGH!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baldur''s Gate1&2- Cudo nad cudami!!!

Świątynia pierwotnego zła- może nie z takim rozmachem jak wyżej wymieniony tytuł, ale też na wysokim poziomie

Gothic1&2- Troche wkurzał fakt że prawie wszystkie postacie (poza kluczowymi)w grze podkładało czterch czy pięciu lektorów- ale przynajmniej się starali żeby za każdym razem brzmieć inaczej. A fakt podlozenia głosu do wszystkich dialogów zasługuje na uznanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 20:07, Matrusek napisał:

Oczywiscie, ze slawny Baldurs Gate i Planetescape: Torment. A teraz ? HoMM V ofc !

Teraz oczywiście najlepszą lokalizacją będzie Gothic 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 20:09, wdowiakm napisał:

> Oczywiscie, ze slawny Baldurs Gate i Planetescape: Torment. A teraz ? HoMM V ofc !
Teraz oczywiście najlepszą lokalizacją będzie Gothic 3

A skąd wiesz? zagramy to sie dowiemy czy najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 20:13, Darkstar181 napisał:

> > Oczywiscie, ze slawny Baldurs Gate i Planetescape: Torment. A teraz ? HoMM V ofc
!
> Teraz oczywiście najlepszą lokalizacją będzie Gothic 3
A skąd wiesz? zagramy to sie dowiemy czy najlepsza.

Wiem że CDPROJEKT robi najlepsze spolszczenia więc mam do nich 100% zaufanie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować