Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

ATI Radeon HD 3870 X2 - szczegóły

44 postów w tym temacie

zorza

Dostępne są już pierwsze zdjęcia i garść nowych szczegółów specyfikacji nadchodzącej karty ATI Radeon HD 3870 X2, znanej także pod nazwą R680. Jest to urządzenie typu dual-GPU, składające się z dwóch rdzeni RV670 połączonych na jednej płytce PCB.

Przeczytaj cały tekst "ATI Radeon HD 3870 X2 - szczegóły" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym chciał żeby AMD znów stanęło na równe nogi i utarło nosa Nvidi i intelowi, jeśli tak dalej pójdzie to Intel oleje graczy jako że konkurencji ci chu*a i podobnie zrobi Nvidia...

a 2 karty w 1 to nie nowość, podobne ustrojstwo zmajstrowała Nvidia w swoim 7950, wcześniej Gigabyte ( 2 GPU na i karcie) z 6600GT jak dobrze pamiętam.
a jeszcze hen wcześniej VooDoo (ale głowy nie dam)

Do Boju AMD-ATI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 13:49, Dark SMG napisał:

Jak ja bym chciał żeby AMD znów stanęło na równe nogi i utarło nosa Nvidi i intelowi, jeśli
tak dalej pójdzie to Intel oleje graczy jako że konkurencji ci chu*a i podobnie zrobi Nvidia...

Jestem za!

Dnia 22.12.2007 o 13:49, Dark SMG napisał:

a 2 karty w 1 to nie nowość, podobne ustrojstwo zmajstrowała Nvidia w swoim 7950, wcześniej
Gigabyte ( 2 GPU na i karcie) z 6600GT jak dobrze pamiętam.

Oczywiście, ale tam były zmontowane 2 karty umieszczone na 2 osobnych płytkach (7950), a jeśli chodzi o 6600GT to ja jednej płytce umieszczona 2 GPU, a tutaj 2-rdzeniowa karta graficzna :P

Dnia 22.12.2007 o 13:49, Dark SMG napisał:

a jeszcze hen wcześniej VooDoo (ale głowy nie dam)

Był! czytałem o tym :D

Dnia 22.12.2007 o 13:49, Dark SMG napisał:


Do Boju AMD-ATI :)

Również za!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 13:54, tomoliop napisał:

A jakby ta karta miała wypadać w porównaniu z 8800GTX lub GT?

Jeśli chodzi o to chodzi, potrzebne są testy, na które będziemy musieli jeszcze trochę poczekać :)

A jeśli chodzi o wydajność to potrzebne będą programy które będą dobrze zoptymalizowane, co prawda jest już dawno SLI i CrossFire, ale nie wiem czy to działa na tych samych zasadach :)

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ATI zaproponuje jakieś 2 koła na początek, ale z racji tego, że będzie się dobrze sprzedawała, jeszcze trochę obniżą cenę by się sprzedawała jeszcze lepiej :) Swoją drogą karta to tylko jedna sprawa, teraz by jakoś to pokazało swoje osiągi trzeba będzie dokupić procek rzędu 600-700 zeta, z 2 GB RAM (a może i 4)...w każdym razie sam upgrade karty chyba w tym przypadku nie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ATI ma przewage nad nVidia bo w tworzeniu chipow pomaga im AMD (co nie zmienia faktu ze nVIdia jak narazie jest lepsza). W dodatku nowe Chipy Intel maja obslugiwac karty ATI. Pewnie za nie dlugo dojdze do tego ze Plyty Glowne oparte na chipie Intel bedea obslugiwac CPU AMD i Odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 13:59, gabrielgoluszek napisał:


> a 2 karty w 1 to nie nowość, podobne ustrojstwo zmajstrowała Nvidia w swoim 7950, wcześniej

> Gigabyte ( 2 GPU na i karcie) z 6600GT jak dobrze pamiętam.
Oczywiście, ale tam były zmontowane 2 karty umieszczone na 2 osobnych płytkach (7950), a
jeśli chodzi o 6600GT to ja jednej płytce umieszczona 2 GPU, a tutaj 2-rdzeniowa karta graficzna
:P



To jest to samo co przy 6600GT czyli dwa procesory graficzne na jednej płytce tylko że tu jest jeszcze dodatkowy chip który ma zarządzać tą dwójką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ja stawiam na 300/400 dolców za to... ale u nasz i tak pewnie po minimum 800zł... a karta ciekawie sie zapowiada

O lol :/ 800 zł to zapłacisz za HD290XT/HD3870 :/ Cena tej grafy u nas czuję, że będzie ustalona na minimum 1300-1500 zł...

> Jak ja bym chciał żeby AMD znów stanęło na równe nogi i utarło nosa Nvidi i intelowi, jeśli
> tak dalej pójdzie to Intel oleje graczy jako że konkurencji ci chu*a i podobnie zrobi Nvidia...

Dlaczego AMD porównujecie z Nvidią? To, że AMD kupiło ATI nie znaczy, że ATI nie ma :/ Ati trzyma się całkiem nieźle(w porównaniu do AMD które trochę kuleje), wydaje dobre produkty (seria HD3800 jest całkiem niezła jak na rynek MID-END, nie można jej porównywać do HIGH-END-ów Nvidii 8800GTX czy Ultra). ATI utarło nosa Nvidii wypuszczając w rewelacyjnie niskiej cenie HD3850 która bije na głowę konkurenta cenowego GF8600 a nawet tak drogie "hity" jak 8800gts320. Więc z ATI tak źle jak piszecie nie jest a to jest równoznaczne z tym, że nvidia ma konkurencję :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 14:04, Sarturias napisał:

Na pewno ATI zaproponuje jakieś 2 koła na początek, ale z racji tego, że będzie się dobrze
sprzedawała, jeszcze trochę obniżą cenę by się sprzedawała jeszcze lepiej :) Swoją drogą karta
to tylko jedna sprawa, teraz by jakoś to pokazało swoje osiągi trzeba będzie dokupić procek
rzędu 600-700 zeta, z 2 GB RAM (a może i 4)...w każdym razie sam upgrade karty chyba w tym
przypadku nie wystarczy.


Raczej upgrade nie wchodzi w rachubę :D

Trzeba zbudować wszystko od początku, jeśli cena będzie ok 1000-1200zł, to buduje na tym swojego nowego kompa, byle jeszcze sterowniki były dobrze zoptymalizowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować