Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

ATI Radeon HD 3870 X2 - szczegóły

44 postów w tym temacie

Taaa.... niech się czerwoni cieszą mimo że to żadna nowość 2GPU na jednej karcie. Wyjdzie nowy high-end od nvidii i pokaże temu ustrojstwu gdzie jest jego miejsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak wypadnei w testach jeżeli cena bedzie korzystna może być to niezła konkurencja dla nvidii ale ona i tak szybko nie bedzie czekała na konkurencje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki, sterowniki i jeszcze raz sterowniki zadecydują o być, lub nie tej karty.
ATI już raz wkroczyło na rynek kart multi GPU - z Rage Fury Maxx i karta zaliczyła spektakularny ... koniec.
Podobny los zapewne spotka 3870 X2, bo ATI nie potrafi pisać sterowników dla kart multi GPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Janek:

Właśnie mnie zabiłeś, myślałem że fanboy''e to określenie tylko dotyczące konsolowców, a tu proszę fanboy n-vidii...

Śmiesznie=]

Swoją drogą, czemu nie ma info o jakiejś dacie premiery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 14:04, Sarturias napisał:

Na pewno ATI zaproponuje jakieś 2 koła na początek, ale z racji tego, że będzie się dobrze
sprzedawała, jeszcze trochę obniżą cenę by się sprzedawała jeszcze lepiej :)


Ja się powaznie zastananawiam czy sie będzie dobrze sprzedawała. Może nie dlatego, że zła, ale jednak w tej chwilii przewagę ma tu Nvidia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie, jeśli na nasze ta karta będzie kosztować do 1500zł, to będzie naprawdę świetnie dla ATI. Taki potworek, ale ostatnio twórcy robią gry bardziej pod karty nVidii..... ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszny problem, ale karta jest na tyle długa, że nie zmieści się w WIĘKSZOŚCI standardowych obudów. Po pojawieniu się jej wyników, niezbędne będzie sprawdzenie, czy mamy wystarczająco dużo miejsca po prawej stronie slotu PCI-E (najczęściej blisko są tam napędy albo HDD).

BTW Zapowiadano podobną kartę tyle, że z dwoma 8800GTX na pokładzie, ale jakoś o tym ucichło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 19:55, 143872 napisał:

Karta samo cudo, zapewne będzie kosztować około 1500-200zł, bynajmniej ja tak obstawiam ;)
Na stronie http://www.gph.benchmark.pl/ ta karta osiągnęła 9560 pkt w 3dmark''06.

Zachęcam do poczytania słownika a przynajmniej sprawdzenia definicji słowa bynajmniej. Dodatkowo polecam ukończenie szkoły podstawowej, gdzie można nabyc umiejętnośc czytania ze zrozumieniem. A jeśli chodzi o kartę to tak jak zawsze będzie to kwestia sterowników. Ja jestem zdania, że AMD musi wymienic zespół odpowiedzialny za stery bo możliwości ich kart są tak duże, że aż żal patrzec jak to się marnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli dla maniaków wydajności [i worku z kasą bez dna ;)] będzie możliwość posiadania 8 GPU na jednym kompie :D bo np jakby tak 4 takie karty podłączyć na MSI K9A2 Platinum... eh no i oczywiście dwa zasilacze po 1kW każdy :D przy okazji żeby jeszcze na tym zarobić można zrobić z kompa opiekacz do kebabów :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do znawców nowoczesnych rozwiązań graficznych: po co komu antyaliasing x24, jeśli ja nawet przy x4 (rozdziałka 1280x1024) nie widzę żadnych ząbków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 01:38, Agntx napisał:

Do znawców nowoczesnych rozwiązań graficznych: po co komu antyaliasing x24, jeśli ja nawet
przy x4 (rozdziałka 1280x1024) nie widzę żadnych ząbków?

Nikt nie widzi. Sensu wielkiego to nie ma, chociaż jest jedno zastosowanie wysokiego AA - na wielkoformatowych (32-40'') ekranach plazmowych i projektorach, gdzie nominalna rozdzielczość, to 852x480. Wtedy ząbkowanie i sam wygląd grafiki jest tak koszmarny, że trzeba zrobić to samo, co robią konsole. Czyli "sprzętowe" AA w postaci rozmazywania obrazu. W tym celu można właśnie zastosować FSAAx24.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować