Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

ATI Radeon HD 3870 X2 - szczegóły

44 postów w tym temacie

Dnia 23.12.2007 o 03:29, Olamagato napisał:

Nikt nie widzi. Sensu wielkiego to nie ma, chociaż jest jedno zastosowanie wysokiego AA - na
wielkoformatowych (32-40'') ekranach plazmowych i projektorach, gdzie nominalna rozdzielczość,
to 852x480. Wtedy ząbkowanie i sam wygląd grafiki jest tak koszmarny, że trzeba zrobić to samo,
co robią konsole. Czyli "sprzętowe" AA w postaci rozmazywania obrazu. W tym celu można właśnie
zastosować FSAAx24.


Ale to tyczy się chyba tylko poprzedniej generacji konsol, bo obecne wyświetlają obraz w wyższych rozdziałkach HD. Taki Xbox 360 dla przykładu dysponuje jedynie FSAAx2 i w rozdzielczości 720p na 32 calach ząbki niestety (trochę) widać.

Co więcej twierdząc, że "nie widzę ząbków już przy AAx4" wypadałoby podać również wielkość ekranu. Przy monitorze 17 calowym, owszem AAx4 wygląda ładnie (choć wcale nie perfekcyjnie). Natomiast już na 19 calach AAx4 traci swój blask i konieczne staje się włączenie np. x8 aby uzyskać taki sam lub podobny efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogli by dodać jeszcze jeden milion tranzystorów ;) bo przez tą liczbę nad kartą wisi jakaś klątwa i odstrasza od kupna mnie :P a przy okazji zwiększyła by się także wydajność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co patrzeć na sugerowane ceny nawet, jak stado wygłodniałych graczy się rzuci to znowu sklepy postarają się zarobić :). Cena 8800GT najtańszego to 900 złoty czyli nadal jest zawyżona od sugerowanego detalu, a co tu mówić jak ta karta wyskoczy z ceną np. 1500 i zleje wszystkie G92? Po nowym roku coś czuje że tąpnięcia cen nie będzie, raczej w okresie letnim będzie trzeba skompletować jakąś nową maszynke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja się cieszę, że mam laptopa Core2Duo 1,66GHz, 2GB RAM i Radeon X1600 512MB :-) mogę spokojnie pograć sobie we wszystkie nowości i poczekać, bo sytuacja na rynku kart graficznych jest coraz bardziej ciekawa. Świetny i tani 8800GT, trochę zbyt drogi, ale rewelacyjny 8800GTS, a teraz dwurdzeniowa karta od ATI! Nic tylko czekać, kasę zbierać i ręce zacierać :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować