Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Najlepsze gry 2007 roku - wybrane rankingi i plebiscyty

84 postów w tym temacie

Głosujcie na Wiedźmina - w imię patriotyzmu. A co do psychologii tlumu Hallas, to zgadzam się w 100%.

EDIT: A w ogóle mieszanie kategorii PC + konsole jest dla mnie pomyłką. No i jak GameSpot mógł nie dodać do przygodówek Sama & Maxa? Ja rozumiem, że Wii jest fajne, ale prawdziwe przygodówki to od zawsze PC i tyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinien tez byc Test Drive Unlimited zamiast Sega rally (w sega jakieś niewidzialne ściany i trochę sztywna grafika,i to ma być gra roku??żałuje ze wydałem na nią 90 zyla)A co do reszty to gier zgadzam sie :).Najbardziej z tego roku podobały mi sie "Crysis" i "Gears of War".A ostatnio gram tez w unlimited ale szkoda ze nie ma jakiegoś komunikatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

głosy oddane ; ) ale sporo rozczarowań wzięło mnie na gamespocie... nie powiem, ale wiedźmin dumnie się prezentuje, nie ma się czego wstydzić ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrzucenie do jedego worka gier w 1UP to kpina - do d**y taki ranking. Powinni się dokształcić w kierunku badań opinii publicznej. Do sekcji adventure wrzucili zarówno przygodówki, jak i Action-adventure itd. W The Edge jszcze gorzej - albo pracują tam dzieciaki-fanboye, albo ktoś im dał w łapę (albo jedno i drugie) - nie widzę innego wytłumaczenia na zwycięstwo Halo 3 w kategorii "Największa innowacja roku".

Krótko mówiąc: z tych 4 rankingów najlepszy (najbardziej profesjonalny) jest ranking IGN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być jednak obiektywnym i stwierdzić, ze w 2007 roku zbyt wiele gier RPG nie wyszło, tak więc nie było zbyt dużej konkurencji. W samego Wiedźmina jednak nie grałem i nie mogę o nim zbyt dużo powiedzieć. Tak więc chyba nie powinienem głosować skoro nie grałem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oddałem głosy i trochę się przeliczyłem że CoD prowadzi w tylu rankingach - jest to gra świetna ale po prostu według mnie nie zasługuje na tak wiele pochwał. No ale każdy widzi to inaczej. Tak samo jest z bioshockiem. A ogólnie rzecz biorąc dlaczego World in Conflict idzie tak słabo? Toż to genialna gra jest. Tylko w rankingu na najlepszy RTS może na coś liczyć i to też tylko jak Supreme Commanderowi coś nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszą grą 2007 roku jest Call of Duty 4 MW. Niedawno zamówiłem sobie jeden egzemplarz i chociaż jeszcze w pełną wersje nie grałem (tylko w demo), to muszę stwierdzić, że gra jest świetna - wprost porażająca!!! W Wiedźmin''a nie grałem, ( i tak mam chyba za słabego kompka, żeby w niego pograć) ale z gier RPG to lubię tylko Gothic''a 1 i Gothic''a 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 21:12, ibisz napisał:

A ogólnie rzecz biorąc dlaczego World in Conflict idzie tak słabo?
Toż to genialna gra jest.


IMO jest zdecydowanie za krótka - liczyłem na kampanię drugiej strony, zazwyczaj tak jest. A po drugie fabuła jest bardzo naciągana. Sama gra jednak, jest znakomita, ale przez jej "długość" czuję wielki niedosyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

swietne podsumowanie ma IGN, jak zwykle profesjonalizm w kazdym calu i pisze to zupelnie bez ironii. Ciekawa kategoria jest "The best game no one ever played" w ktorej wygrala Europa Universalis III. W sumie nie dziwota bo gry Paradoxu to ciezki orzech do zgryzienia nawet dla milosnikow strategii, a dla typowego gracza to juz calkiem kosmos. Powinni pomyslec o wersji "lite" zeby zachecic wiekszosc ilosc graczy do swoich produkcji, no ale moze wcale tego nie potrzebuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 20:13, szypek26 napisał:

ale z Wiedźmina jestem dumny... to chyba pierwsza od czasów Painkillera
produkcja made in Poland, która tak dobrze radzi sobie na zachodzie...


to chyba pierwsza polska produkcja w ogóle która tak dobrze się sprzedaje ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, nareszcie za rankingi wzięły się jakieś normalne portale ;)

Pierwsze miejsce w GameSpy Call of Duty 4 nikogo nie powinno dziwić. To świetna gra, oferująca niemal że interaktywny film video, ale niestety dość krótka. No, ale potem możemy przecież popykać w multi, który będzie nieśmiertelny, tak jak jest to w przypadku poprzednich odsłon. Pierwsze miejsce w kategorii RPG jest jak najbardziej zasłużone. To wyśmienita produkcja, moim zdaniem jest to nasz powód do dumy. Reszta tytułów OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem, zobaczymy na rezultaty;]

A moją uwagę zwróciło szczególnie inna nagroda dla polskiej gry:

Unsound Fx

Two Worlds

Format: 360, PC
Publisher: Southpeak
Developer: Reality Pump



You can live with most bad game audio, but Two Worlds’ truly awful dialogue takes voice-acting to new levels. Forsooth, the faux old-speak be silly enough, but some of the monsters’ sound effects are magnificently, guilelessly amateur. The orcish creatures'' blarps and blurps are so comically inept as to already be the stuff of gaming legend.

Czyli możemy się chwalić jeszcze czymś:PPP

(Tak de facto to mi Two Worlds mi się podobało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Wiedźmin właściwie pecetowej konkurencji nie miał. Czekam na rok, w którym wyjdzie nowy Wiedźmin, Gothic, NWN i TES. Wtedy będzie się działo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wspomniano, że IGN nagrodził też Wiedźmina za najlepszą oryginalną ścieżkę dźwiękową... a tu się cieszę szczególnie... Bo w kategorii RPG, to naprawdę poważnej konkurencji mu brakło...ale za muzykę - to CDP Red może sobie wielgachną, złotą tabliczkę na budynku zawiesić!! :P Bravo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować