Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Najlepsze gry 2007 roku - wybrane rankingi i plebiscyty

84 postów w tym temacie

Głosować na Wiedźmina !!!! Nie grałem nawet w niego tak jak w inne RPG ale zawsze nasza gra z Polski. Jakby wygrała z Mass Efect to by było coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 22:14, lothar-mb napisał:

to chyba pierwsza polska produkcja w ogóle która tak dobrze się sprzedaje ;P


jeśli chodzi o sprzedaż, to tak. ale pamiętajmy, że painkiller też miał dobre opinie za granicą xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domek

" Tak? :|
A to jakaś nowość. Rozumiem, że pisząc "konsolowe RPGi" masz na myśli jRPG - można ich nie lubić, ale zręcznościówek to one zdecydowanie nie przypominają... Ten gatunek odszedł od rozgrywki turowej znacznie później niż zachodnie RPGi i nadal jest dość mocno ortodoksyjny pod tym względem.

Ale BioWare nie robi "RPGów konsolowych", robi PeCetowe, tylko wydaje je najpierw na konsolach. Tak było z Kotorem 1 i 2, tak jest teraz z Mass Effectem.

Ale w ogóle nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Plz napisz mi kilka tytułów takich "konsolowych RPGów" co to "bardziej przypominają zręcznościówki", może zrozumiem o co Ci chodzi. ;) "

Od kiedy to twórcą KOTOR-a 2 jest Bioware ? Obsidian - mówi Ci to coś ???

Co do jakości gier ze stajni Bio nie będę się wypowiadał bo mogę nabawic się niestrawności ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam różne kategorie o to mnie rozwaliło http://www.gamespot.com/best-of/specialachievement/index.html?page=20
HL2 najbardziej innowacyjną grą roku ? Muahahahahahaha xD xD xD rotlf rotlf lol hahahaha
Nie ma to jak chodzenie i naparzenie w obcych, to całkiem nowy pomysł xD
Po prostu żal tych co głosują bezmyślnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam uwłaczać Śmiećminowi, bo gra podobno niezła, ale trzeba spojrzeć na kwestię promocji - dlatego ten tytuł jest tak znany wśród graczy z Polski i zagranicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 16:19, Outlander-pro napisał:

Przeglądam różne kategorie o to mnie rozwaliło http://www.gamespot.com/best-of/specialachievement/index.html?page=20
HL2 najbardziej innowacyjną grą roku ? Muahahahahahaha xD xD xD rotlf rotlf lol hahahaha
Nie ma to jak chodzenie i naparzenie w obcych, to całkiem nowy pomysł xD
Po prostu żal tych co głosują bezmyślnie.

Eeeee.... ale tutaj raczej chodzi o grę Portal która jest przecież w pudełku razem z Orange box. Tak samo wybierają najlepszą grę logiczną. Też jest tam HL2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 12:39, Vojtas napisał:

>> A po drugie fabuła jest bardzo naciągana. Sama gra jednak, jest znakomita, ale przez
jej
>> "długość" czuję wielki niedosyt.

> Jak moze oceniac gre stricte multiplayerowa na podstawie kampani single?:P to tak
jakbys
> nazwal ut 3 kiczem bo ma kiepska kampanie ^^ odpal multi i zrozumiesz o czym mowie:)


No raczej to nie jest to samo. WiC to nie jest strategiczny odpowiednik UT ani CS-a. Ale najważniejsze
jest to, że ja nie jestem multi.


DO WSZYSTKICH:
kto nie glosował jeszcze, niech głosuje na Wiedźmaka - Mass Effect depcze mu po piętach (1800
głosów mu brakuje do zrównania się z W)


Oddałem głos na Wieśka z czystego braku patriotyzmu do Mass Effect.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 14:15, szypek26 napisał:

> to chyba pierwsza polska produkcja w ogóle która tak dobrze się sprzedaje ;P

jeśli chodzi o sprzedaż, to tak. ale pamiętajmy, że painkiller też miał dobre opinie za granicą
xD


miał, ale tu chodzi o rozgłos i ilość sprzedanych kopii a w tym (między innymi dzięki świetnemu marketingowi CD Projekt Red) góruje Wiedźmin nad Painkillerem. No i budżet - nie sądzę że projekt Painkillera pochłonął więcej pieniędzy ;)).

Prawdę mówiąc dopiero dzięki grze z Geraltem zmienia się sytuacja na polskim rynku gier. I dopiero teraz zachód dostrzega potencjał polskich programistów/projektantów gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 22:23, lothar-mb napisał:

miał, ale tu chodzi o rozgłos i ilość sprzedanych kopii a w tym (między innymi dzięki świetnemu
marketingowi CD Projekt Red) góruje Wiedźmin nad Painkillerem. No i budżet - nie sądzę że projekt
Painkillera pochłonął więcej pieniędzy ;)).

no nie da się ukryć, że marketingowo to CDP rzeczywiście się postarał... czasami tych reklam itp itd aż za dużo było

Dnia 23.12.2007 o 22:23, lothar-mb napisał:

Prawdę mówiąc dopiero dzięki grze z Geraltem zmienia się sytuacja na polskim rynku gier. I
dopiero teraz zachód dostrzega potencjał polskich programistów/projektantów gier.

co mnie oczywiście cieszy... np taki GoW - PCF dostali konwersję. fajnie. byle tak dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 11:13, Domek napisał:

Ale BioWare nie robi "RPGów konsolowych", robi PeCetowe, tylko wydaje je najpierw na konsolach.
Tak było z Kotorem 1 i 2


Znaczy od kiedy producentem KOTOR-a 2 jest Bioware ? ....
Z tego co pamiętam to produkcja Obsidianu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 23:22, lothar-mb napisał:

Znaczy od kiedy producentem KOTOR-a 2 jest Bioware ? ....
Z tego co pamiętam to produkcja Obsidianu.


Fakt, pomyłka. Coś zmienia? ;) W miejsce Kotora 2 wpisz Jade Empire i z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 16:19, Outlander-pro napisał:

Po prostu żal tych co głosują bezmyślnie.


A czasem tam nie chodzi o całego Orange Boxa? A jedną z jego składowych jest Portal. Ale fakt, traktowanie OB jako "jednej gry" w tego typu zestawieniach jest już naprawdę dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 00:56, Domek napisał:

> Znaczy od kiedy producentem KOTOR-a 2 jest Bioware ? ....
> Z tego co pamiętam to produkcja Obsidianu.

Fakt, pomyłka. Coś zmienia? ;)


nie ;)... po prostu zdziwiło mnie że zarzucasz komuś brak wiedzy na temat jRPG a sam gafy popełniasz nie sprawdzając faktów... Tyle.

P.S. Wesołych Świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 02:18, lothar-mb napisał:

nie ;)... po prostu zdziwiło mnie że zarzucasz komuś brak wiedzy na temat jRPG a sam gafy popełniasz
nie sprawdzając faktów... Tyle.


Oj tam. Nie popełniłem gafy nie sprawdzając faktów, po prostu zapomniałem i się rozpędziłem. Mówię, zamiast Kotora 2 można wstawić w mój argument Jade Empire i git. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludzie czy wy graliście w Mass Effect. To jest gra fenomenalna i 1 z najlepszych erpegów wszechczasów. Wiedzmin jest dobry ale grze Bioware do pięt nie dorasta;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 14:36, Bezimek napisał:

Co do jakości gier ze stajni Bio nie będę się wypowiadał bo mogę nabawic się niestrawności ;)


To niech tej "niestrawności" dopełnią jeszcze nagrody, którymi BioWare zostało obsypane za ich gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wiczera nie grałem ale trzymam za niego kciuki. Za co bioszok dostał się tak wysoko, no ni Zyczę wam wszystkim wesołych swiąt. Moje nie są takie fajne ponieważ gra którą zamówiłem (to był mój prezent pod choinkę) nie przyszła. AVE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować