Zaloguj się, aby obserwować  
Manieusz

Pytanie do informatyków ... :)

15 postów w tym temacie

Dnia 22.12.2007 o 20:11, Manieusz napisał:

No więc tak ... mam routera bo jeszcze 2 kompy ;] i chcialbym wejść na drugiego kompa i zobaczyć
co tam ciekawego sie dzieje ? jest to możliwe ?



Pulpit zdalny, chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 20:11, Manieusz napisał:

No więc tak ... mam routera bo jeszcze 2 kompy ;] i chcialbym wejść na drugiego kompa i zobaczyć
co tam ciekawego sie dzieje ? jest to możliwe ?


jest... wystarczy polaczyc sie z drugim kompem za pomoca zdalnego pulpitu ktory jest dostepny w windowsie... mozesz tez np zainstalowac trojana na tamtym kompie a u siebie klienta i bedzeisz miec cos pobobnego:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 20:17, Manieusz napisał:

Ale chodzi oto że jestem zielony :P Wszystko od podstaw bym prosił :D :PP


wchodzisz programy->akcesoria->komunikacja->podlaczenie pulpitu zdalnego
dalej idziesz do drugiego kompa, wchodzisz tam w programy->akcesoria->wiersz polecen i wpisujesz ipconfig
bierzesz karteczke i dlugopis i spisujesz adres ip
wracasz do swojego kompa i w okienku podlaczenia pulpitu zdalnego wpisujesz adres ip z karteczki
jezeli na tamtym kompie jest firewall to sie spyta czy pozwolic programowi na dostep
dajesz tak i ze swojego kompa mozesz cieszyc sie zdalnym pulpitem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> .

Nie wiem czy w dobrym temacie zadaje pytanie no ale trudno ;) Prawdopodobnie pójdę na informatykę, jednak nie wiem co po tym robić, a co jest naprawdę dobrze płatne (ew. zagranicą) - BEZ NUDNEGO PROGRAMOWANIA. C++ odpada ;) Istnieje w ogóle taka możliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 17:19, Baneb14de napisał:

> .

Nie wiem czy w dobrym temacie zadaje pytanie no ale trudno ;) Prawdopodobnie pójdę na
informatykę, jednak nie wiem co po tym robić, a co jest naprawdę dobrze płatne (ew. zagranicą)
- BEZ NUDNEGO PROGRAMOWANIA. C++ odpada ;) Istnieje w ogóle taka możliwość?

Praca w banku jest dobrze płatna dla studenta, wystarczy zająć sie przepisywaniem i wprowadzaniem danych :) Nie trzeba znać od razu każdego języka programowania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jeśli będziesz grzebać w aplikacjach biurowych, może w bazach danych? Chociaż nie w tych ostatnich programowanie się jednak przydaje. Jeśli chodzi o multimedia to raczej banalna sprawa, a informatyka nie zatrudnia się ze względu na obsługę multimediów. ;) Zależy co lubisz robić w informatyce, może grafika? Albo przetwarzanie dźwięku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 17:23, szerszeń45 napisał:

Albo przetwarzanie dźwięku?


Hmm, a o co w tym chodzi? Szczerze mówiąc to nigdy nic takiego nie robiłem, warto spróbować ;) Jeśli chodzi o grafikę to za cięko rysuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 17:23, szerszeń45 napisał:

/.../



Zastanawiam się także w jakim programie "przetwarzać dźwięk". Dodatkowo jak np. remiksować i robić inne DJ''owskie rzeczy - to też jest związane z dźwiękiem cyfrowym, mam raje? Chętnie kupiłbym jakąś fachowa książkę, ale nie wiem jaka - jakieś propozycje?

PS Na czym polega praca takiego "przetwarzacza dźwięku"? Jakie są zarobki, i możliwości? Dzięki ;) Szukałem w necie, ale to dość specyficzny temat... [o wiele łatwiej szuka się info o grafice komputerowej i Photoshopie ;p]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 14:26, Baneb14de napisał:

Zastanawiam się także w jakim programie "przetwarzać dźwięk". Dodatkowo jak np. remiksować
i robić inne DJ''owskie rzeczy - to też jest związane z dźwiękiem cyfrowym, mam raje?
Chętnie kupiłbym jakąś fachowa książkę, ale nie wiem jaka - jakieś propozycje?


Szczerze mówiąc nie znam się na przetwarzaniu dźwięku, zarzuciłem po prostu propozycję, bo jest to również część informatyki. Nie wiem po prostu co cię konkretnie interesuje. :)

Dnia 16.05.2008 o 14:26, Baneb14de napisał:

PS Na czym polega praca takiego "przetwarzacza dźwięku"? Jakie są zarobki, i możliwości?
Dzięki ;) Szukałem w necie, ale to dość specyficzny temat... [o wiele łatwiej szuka się
info o grafice komputerowej i Photoshopie ;p]


Dokładnie to specyficzny dział. Jeśli się na tym znasz i lubisz to robić to myślę, że powinieneś iść w tym kierunku. Specyficzna dział i specyficzna praca. Możesz pewnie później pracować jako dźwiękowiec np. w reklamie, czy jako spec w jakiejś stacji radiowej? Dokładnie nie wiem, nie interesuję się tym tematem, po prostu luźno zarzuciłem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 17:19, Baneb14de napisał:

Nie wiem czy w dobrym temacie zadaje pytanie no ale trudno ;) Prawdopodobnie pójdę na
informatykę, jednak nie wiem co po tym robić, a co jest naprawdę dobrze płatne (ew. zagranicą)
- BEZ NUDNEGO PROGRAMOWANIA. C++ odpada ;) Istnieje w ogóle taka możliwość?


Informatyk bez znajomosci prorgamowania to jak nie umiejacy plywac żeglarz ;) Na studiach bedziesz mial sporo programowania, wiec to moze byc spory problem dla ciebie. No ale jak chcesz isc na informatyke to chyba wiec co w komputrach cie interesuje i nie ma zwiazku z programowaniem ;)
Jedyne co mi przychodzi na mysl to sieci komputerowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 14:51, szerszeń45 napisał:

/.../


Aha ;)

@Volvox
To może inaczej - pogramowanie, ale bardziej "kreatywne"? Nie siedzenie nad jakąś częścią programu, tylko - ja wiem? - flash? java? C++ jest chyba bardziej dla Gatesa - a nie artysty [nie mówię że chce iść na plastyke, tylko mam nadzieję że ktoś zrozumie o co mi chodzi ;p].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Photoshop dla początkujących odpada -_- Łatwiejszy jest chociażby Corel Pain Shop Pro X (osobiście korzystam i polecam). Prowadzi cię za rękę od samego początku do końca. Spróbuj coś stworzyć i pokazać innym. Na tym forum są ludzie którzy powiedzą Ci co jest nie tak i co powinieneś poprawić. Krytyka nie boli :) Co do dźwięku Sound Forge dla newbie: prosta obsługa + wiele opcji. Do robienia własnych bitów to eJay dla początkujących później Fruity loops. Jeśli chodzi o zarobki to przeciętny dj bierze za seta mniej więcej od 300 do 400 zł a taki spec od dźwięku to na serio nie mam zielonego a nawet granatowego pojęcia. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 17:23, Rozrobiony napisał:

Photoshop dla początkujących odpada -_- Łatwiejszy jest chociażby Corel Pain Shop Pro
X (osobiście korzystam i polecam). Prowadzi cię za rękę od samego początku do końca.
Spróbuj coś stworzyć i pokazać innym. Na tym forum są ludzie którzy powiedzą Ci co jest
nie tak i co powinieneś poprawić. Krytyka nie boli :) Co do dźwięku Sound Forge dla newbie:
prosta obsługa + wiele opcji. Do robienia własnych bitów to eJay dla początkujących później
Fruity loops. Jeśli chodzi o zarobki to przeciętny dj bierze za seta mniej więcej od
300 do 400 zł a taki spec od dźwięku to na serio nie mam zielonego a nawet granatowego
pojęcia. ^^

a nie lepiej gimpa? jest za darmo i można pracować na warstwach, czyli największej zalecie Photoshopa.

Baneb14de
Ja ci powiem tak w informatyce masz kilka podstawowych nurtów:
Grafik
Web Designer
Programista
Administrator sieci
Administrator baz danych
i facio skręcający blaszaki + instalacja systemu operacyjnego + podtsawowa jego konfoiguracja

te ostatnią dziedzinę opanujesz do perfeksji jeśli sam upgreadujesz swój PC i nim zarządzasz.

Grafika to wyższa szkoła jazdy, trzeba mieć fach w ręku i tak możemy grafikę podzielić na:
Grafikę
Retusz

Retusz to zwykłe odpicowanie istniejących grafik/zdjęć.. to robi totalny amator lub autor zdjęcia.

Grafika to zabawa z tabletem, ot, robisz to samo co na kartce ołówkiem tyle że tu masz dużo większe pole manewru.


Web Designer to chyba najlepsza fucha, na stronki internetowe zawsze jest popyt ale do tego trzeba znać się albo na Grafice albo na kodzie HTML, PHP, Javie itd. a najlepiej wszystko na raz

Programista to programista, tłumaczyć tego nie trzeba, taki człowiek o ile dobry znajdzie prace dosłownie wszędzie i w agencji projektowania stron, i przy produkcji oprogramowania, i przy grach słowem wszędzie.

Administrator sieci czyli typowy admin, można takich znaleźć głownie na Czaterii- pokój sexkamerki albo na wszelakich portalach erotycznych :P
w większości wyglądają jak Jabba z Starwars i nie mają partnerek/partnerów :P
Trudnią się doglądaniem serwerów, stron internetowych czy sieci lokalnych... generalnie żyją dzięki kofeinie/kokainie i hektolitrom piwa.
poza nadzorem zajmują się też naprawianiem tego co schrzanią upoważnieni userzy lub hackerzy.

Admin baz danych to człek na etacie, siedzi sobie w ciepełku i patrzy jak przelatują mu przed nosem cyferki, jednym uchem słucha świergotu ptaszków drugim trującego mu dupę dyrektora :P
Generalnie jak coś się rypnie to ma 30 lat z życia wycięte przez stres :D

Polecam ci jaki kol wiek inny kierunek niż informatyka :P

(pomijam speców od dźwięku, montażu filmów itd. bo to już inna dziedzina, nie piszcie głupot ze facio ślepiący w timeline dźwięku i zmieniający mu parametry jest informatykiem, nie on jest inżynierem dźwięku )


Dźwiękuje serdelkowo i wracam do adminowania mojej nowej websajtowej dziecinki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować