Zaloguj się, aby obserwować  
Papishon

Dysgraficy i dyslektycy- łączmy się!

7 postów w tym temacie

Temat jak sama nazwa wskazuje jest dla ludzi, którzy mają problem z dyslekcją czy dysgrafią. Ja cierpię- no może nie cierpię, ale wyrytu u mnie dysgrafię. Przejawia się ona moim paskudnym pismem, którego chyba nitk nie możeo odczytać, a jak już odczytuje to naprawdę z wielkim trudem. Najciężej z tym jest na sprawdzianach. Nauczyciel nie wie co pisze i daje ci jeden punkt mniej (co w moim przypadku wiele razy było niezbyt przyjemnie, bo dlaczego mam dostać 2 z fizyki, skoro zadanie dobrze rozwiązałem tylko nieczytelnie?). Oczywiście w temacie każdy może się wypowiedzieć na ten temat, każdy może skrytykować to. Moje zdanie na ten temat jest takie. Masz dysleksje i problemy z ortografią? Ucz się, ucz się i jeszcze raz ucz się poprawnie pisać. Mam znajomego (100% dyslektyk), który mimo obecności tej choroby (można to tak nazwać) nauczył się poprawnie pisać, więc dlaczego inni nie mogą? Bo po prostu nie chcą. Ja tak mam ze swoją dysgrafią. Mimo, że piszę brzydko nie przeszkadza mi to zbytnio, tylko na sprawdzianach, bo zawsze muszę odczytywać danemu nauczycielowi moje odpowiedzi (czasami jest to plus, bo jak zauważe błąd to go poprawiam i czytam poprawną odpowiedź, dzięki czemu mogę dostać +1 pkt) i nie pracuje nad swoim pismem. Ortografy popełniam, ale nie tak często żeby nad tym ostro pracować. Zapraszam do dyskusji, szczególnie dysgrafików i dyslektyków (chodzi o prawdziwych, a nie takich z kupionym papierkiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 14:37, jasiu ciast napisał:

aż dziwne że takiego tematu nie było wcześniej. jam jest dysortograf i pisze egzamin o godzine
dłużej

Ja mogłem pisać egzamin o godzinkę dłużej, ale że jeszcze papierka nie miałem wtedy to niestety... pisałem tak jak wszyscy. Ale poszło mi nienajgorzej, koło 67 pkt było :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dysgrafię i będę pisał egzamin gimnazjalny godzinkę dłużej. :)
Muszę pisać wyraźnie by koledzy podczas klasówek rozczytywali sciągi, które im daję. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować