• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
erectus

POMOCY-->Toca Race Driver 2

Pytanie

Mam problem z działaniem gry Toca race driver 2. Gra chodzi pięknie( nic nie przycina). Niestety po paru minutach grania komputer sie restartuje!!!
Nie wiem co zrobic--> sciągnełem najnowszy sterownik do karty nvidia i nic nie pomaga. Prosze o pomoc!

Mój sprzęt to:
Prosek Intel Caleron 2.0
256 ram
karta Nvidii GF 4mx
Windows Xp
directX 9.0c
aha..Gra jest kupiona (znaczy orginalna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

28 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Przeinstaluj DirectX
Ja miałem taki problem z inną grą. to napisalem do pomocy technicznej i kazali mi system cały przeinstalować wienc powiedzialem dla brata zeby tak zrobi, a on tylko directx przeinstalowal i juz....

Dobrych informatykow maja w CDP ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.01.2006 o 18:26, erectus napisał:

Mam problem z działaniem gry Toca race driver 2. Gra chodzi pięknie( nic nie przycina). Niestety
po paru minutach grania komputer sie restartuje!!!


A moze Twój zasilacz nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości energi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dobra sprbuje..ale troche powatpiewam ze sie uda. A co do zasilacza.. inne gry choć mają wyzsze wymagania sprzetowe nie powodują restartu peceta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja ostatnio tak miałem najlepiej rozkręć blaszka i zobacz czy wszystkie wiatraczki pracują, mi padł od kart graficznej ciągle się przegrzewałą komp się restartował, naszczęście się nie przepaliła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

no tak..ale poco rozkrecac skoro komputer sie restartuje tylko przy tej jedynej grze??(moze mj komp jest za saby na t giere?--->chyba nie bo ine gry z takimi wymaganiami co TOCA 2 nie powoduj resetu kompa)

Dzieki za rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

aha jeśli tylko przy tej to raczej nie wiatraczek, a czy po restarcie nie wyskakuje ci jakaś wiadomość o krytcznym błędzie czy coś w tym stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiesz..o krytycznym błędzie to mi wyskakuje juz od pół roku(nic z tym nie robie bo nic sie niedzieje).Ale chyba...wiem--to zaczeło wyskakiwac po tym jak zainstalowałem gre(wcześniej nie było) TYLKO to okienko wyskakuje zawsze, nawet jak normalnie włącze komp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Eche..płytki to raczej nie bo jak tak czytałem po internecie to inni tez mieli taki problem(tyle ze oni tez nie wiedzą co z tym zrobić).Mimo to juz wczesniej napisałem i czekam na odpowiedz od "CDP"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.01.2006 o 22:19, Kartel napisał:

czyli widocznie to problem płytki, pisz do pomocy CDP


Jaki znowu problem płytki? Gdyby z płytką było coś nie tak to gierki nie dałoby się zainstalować albo odpalić, a nie restatowałby się komp...

Erectus, ewidentnie jakiś indywidualny problem z Twoim kompem lub systemem. Krytyczne blędy przy każdym uruchomieniu windowsa nie powinny występować.

1) Czy masz Service Pack 2 i wszystkie aktualizacje do windowsa pobrane przez Windows Update?
2) Jaką masz kartę muzyczną? Gra nie jest zgodna z kartami zintegrowanymi na płycie głownej!
3) Piszesz że od pól roku pojawia się ten problem od chwili instalacji Toci2. Wcześniej reinstalowałeś jednak system - od reinstalki windowsów do instalacji Toci2 problemu nie było? Pojawił się jednak od razu po instalacji Toci zarówno przed jak i po reinstalacji Windowsów, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

tak to może być problem płytki gra może się zainstalować i grać, czasem płytka jest uszkodzana i np nie kopiuje wszystkich plików które nie są potrzebne do włączenia gry, i te błędy wychodzą dopiero w "praniu" czyli już podczas gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam karte muzyczną Realatek AC97(na płycie)Może i w tym tkwi diabeł??Nie wiem--wiem ze gra przycinała dopuki nie zmejszyłem jakośc dzwięku w opcjach.Czyli jednak przez tą karte muzyczna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.01.2006 o 16:27, erectus napisał:

Mam karte muzyczną Realatek AC97(na płycie)Może i w tym tkwi diabeł??Nie wiem--wiem ze gra
przycinała dopuki nie zmejszyłem jakośc dzwięku w opcjach.Czyli jednak przez tą karte muzyczna??

moze. ja jak gralem w ktoregos need for speed (chyba hp2) z wlaczonym eax''em mimo dobrej karty graficznej i dzwiekowej, ale slabym procku bo ledwie duronie, ogladalem slideshow (doslownie). musialem wylaczyc eax. dopiero po wymianie procka na athlona wszystko poszlo jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra..dzieki za wasze rady, naprawde dzieki....ale mimo to nadal nie wiem co zrobić aby komp mi sie nie resetował! Czeam na wasze pomysły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.01.2006 o 22:35, erectus napisał:

Dobra..dzieki za wasze rady, naprawde dzieki....ale mimo to nadal nie wiem co zrobić aby komp
mi sie nie resetował! Czeam na wasze pomysły


OK- jak już sam się zoriętoałeś to problem tkwi w dźwięku, czyli kłopot w tym że niewłąściwy kodek powoduje zawieszenie windy a w efekcie po takim zabiegu restart komputera.
Niestety czasmi takie numery się trafiają gdy się tego najmniej spodziewamy - Ja miałem dokładnie takie same objawy gdy zainstalowałem grę Richard Burns Rally i doszedłem że przyczyną jest nieprawidłowy sterownik dźwięku (z innymi grami niby wszystko było OK ) .
Też mam płytę z zintegrowanym dźwiękiem AC97 :)
Zainstaluj sobie najnowszy sterownik, który możesz ściągnąc z tej strony.
http://www.nvidia.pl/object/nforce_audio_4.62_win2kxp_pl.html
Powinno pomóc ;)
powodzenia .
Walcz bo warto - gra jest naprawdę świetna ( polecam rozgrywki sieciowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No tak..dzieki za pomoc i za stronke nestety... jak wiesz mam tę karte Ac97 ale ne zintegrowaną z układami nvidia. Sciągnąłem drivera ale instalator nawet sie nie ruszył(widocznie odczytuje ze nie jest ten sterownik kompatybilny z wersją karty graficznej--> nie wiem nie znam sie). Aktualnie sciągam serownik Realteka , mam nadzieje ze zadziała.Jescze raz dzieki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować