Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce 8800 GTX najlepszą możliwą inwestycją

54 postów w tym temacie

zorza

Kto by przypuszczał, że karta GeForce 8800 GTX oparta na chipsecie G80 będzie tak dobra nawet ponad rok po premierze? Dziś, niemal 14 miesięcy po wypuszczeniu jej na rynek, jest to dalej jedna z najbardziej wydajnych kart graficznych.

Przeczytaj cały tekst "GeForce 8800 GTX najlepszą możliwą inwestycją" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

karta jest bardzo dobra ale jeśli kosztowała by w dniu premiery nawet 1700zł wtedy mogła by być szerzej dostępna a tak pod względem cena/jakość przegrywała z GTS 320 który był prawie o połowę tańszy. Co nie zmienia faktu że GTX po ponad roku nadal jest w czołówce najwydajniejszych kart i jeszcze w niej pozostanie. Zazdroszczę wszystkim którzy kupili tą kartę przed premierą 8800GT bo później atrakcyjność tego modelu bardzo spadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda, sam mam takie dwie na pokładzie i nuszę powiedzieć że karta śmiga ze aż miło.
Nawet na 32" telewizorze :D - mucha nie siada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za cenę tej karty to ja mam PS3 lub XO, na które jest znacznie więcej wspaniałych gier.
No i konsola starczy na co najmniej 5 lat, nie 2.
No, ale karta jest świetna w porównaniu z innymi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 13:09, Verbatim napisał:

Nie opłąca się kupować 2 gtx poniewaź 2 gtx 2x więcej prądu i lepiej wziąść ultrę, która jest
lepsza niż 2 gtx

cenowo sie nie oplaca owszem ale nie zgodze sie ze ultra jest lepsza niz 2x gtx(w grach wspierajacych sli)! w koncu ultra to nic wiecej jak lekko podkrecony gtx, z niemal kazdego gtx-a mozna zrobic ultre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 13:09, Verbatim napisał:

Nie opłąca się kupować 2 gtx poniewaź 2 gtx 2x więcej prądu i lepiej wziąść ultrę, która jest
lepsza niż 2 gtx


w testach wychodzi że Ultra jest tylko o 8-15% wydajniejsza za -jeśli się nie mylę- 400zł więcej.
Lepiej podkręcić GTX.
Nie widzę jak na razie zastosowania GTX w trybie SLI, nawet Crysis w ,,zalecanych ustawieniach sprzętu'''' jest napisany jeden GTX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadany na następcę GeForce’ów 8800 model 9800 ma się charakteryzować olbrzymią wydajnością - ma osiągać trzy teraflopy (możliwość wykonania trzech bilionów operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę)!
www.geforce9.pl <--- Wszystko o kartach z seri 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dawno o tej karcie i wiem co ona potrafi, jednak nie wiedziałęm że 14 miesięcy po premierze będzie nadal tak dobra... A co powiecie na najgorszą inwestycje Nvidii?;)
Ja stawiam na GF FX 5200...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to NVIDIA ma się czym pochwalić.

co do wydajności w grach to mój 8800 GTS 640 pozwala odpalić nowe gierki np. GoW, UT3, CRYSIS z max detalami w rozdziałce 1280*1024 i grać można komfortowo :)
więc jeśli o mnie chodzi to nie kupiłbym GTX za drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 13:35, maniu131 napisał:

Zapowiadany na następcę GeForce’ów 8800 model 9800 ma się charakteryzować olbrzymią wydajnością
- ma osiągać trzy teraflopy

To tylko plotki, ma mieć moc 2 Teraaflpów, 3 jak wyjaśniono osiągać ma w trybie SLI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 13:59, Seqiu napisał:

Czytałem dawno o tej karcie i wiem co ona potrafi, jednak nie wiedziałęm że 14 miesięcy po
premierze będzie nadal tak dobra... A co powiecie na najgorszą inwestycje Nvidii?;)
Ja stawiam na GF FX 5200...


Zamilcz! :D Kupilem kiedyś komputer z ta karta... oczywiscie po roku przesiadka na 6600 gt byla a aktualnie 8800 gtx i mam luz. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 13:59, Seqiu napisał:

Czytałem dawno o tej karcie i wiem co ona potrafi, jednak nie wiedziałęm że 14 miesięcy po
premierze będzie nadal tak dobra... A co powiecie na najgorszą inwestycje Nvidii?;)
Ja stawiam na GF FX 5200...


FX na tle radeonów serii 9xxx był rzeczywiście słaby. FXa 5200 sam miałem, to była budżetowa karta i trzeba było trochę się interesować oc, by kupić wydajny model. Ja miałem ultimę 128mb 128bit zegary 250/500 fabryczne, po oc 300/600, byłem z tej karty zadowolony... przez rok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować