Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce 8800 GTX najlepszą możliwą inwestycją

54 postów w tym temacie

Co za bezsensowny artykuł. Z jakiej on niby okazji? Może "hej zróbmy reklamę nVidii w zamian za ten fajny przelew na nasze konto"? Pewnie, ę sprzeawy ccą się pozbyć zalegających GTXów, ale to już jest chore. Jak nie czytali newsów i zamawiali GTXa na zapas, to ich problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja mam tylko 8800 GTS 640 MB który kupiłem w miesiąc po premierze i powiem szczerze, że od lat nie miałem takiego spokoju jeśli chodzi o detale w grach jak przy tej karcie.
Trzeba jednak szczerze przyznać, że nie jest to taki technologiczny potwór jak można by sie spodziewać. Sytuację tą można "zawdzięczać" nie wypuszczeniu DX10 na XP (i w ogóle małej ilości tytułów na DX10) bo pod nim to już tak wesoło nie jest (żaden z tytułów DX10 na Viscie nie chodził zadowalająco w rozdziałkach powyżej 1024x768 i maks detalach).
Nvidia wyprodukowała potworka pod dx9 w momencie kiedy nikt nic o wydajności dx10 nie wiedział. Liczyli że wszyscy rzucą się na tę kartę (i kupią "na zapas" mocy), a producenci gier spowodują że szybko trzeba będzie się przesiadać na kolejną generację kart 9xxx. Niestety lawina Vista i DX10 nie poszła po myśli producentów kart i stąd tak długi okres pomiędzy tą a następną generacją kart. Gdyby Nvidia wiedziała że tak się to potoczy napewno nie wydawałaby nowej serii kart( lub przynajmniej wydała kartę o sporo mniejszych możliwościach pod dx9), tylko jeszcze trochę ciągnęła gierkę z kolejnymi wersjami serii 7 (super7900, hiprer 7900 itd itp).
Trochę to zagmatwane (sam się przyznaję:) ale, jak śledzić historię wydawania kart graficznych to pewne prawidła są zauważalne (terminy, przyrost mocy itp), a tu mamy do czynienia z pewna anomalią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta za 1700zł starczająca na rok? Wręcz niesamowity interes! Kto by się spodziewał że wydając "jedynie" 1700zł można się bezproblemowo cieszyć grami przez caluteńki rok!
Jest to oczywiście sarkazm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą, ale i niestety nadal jedną z najdroższych. IMO kupowanie karty graficznej za więcej jak 1000 zł po prostu mija się z celem i jest niczym więcej, jak wyrzucaniem kasy w błoto. Chyba że ktoś cierpi na nadmiar gotówki, ale w Polsce to dość rzadka dolegliwość. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wybacz ale masz chyba problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Jest wyraźnie napisane że po 14 miesiącach od premiery ta karta zalicza się do NAJWYDAJNIEJSZYCH układów na rynku. a "wystarczy" pewnie na ponad 2 lata jeśli nie straszne ci średnie detale;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 15:08, J.a.k napisał:

"jedynie" 1700zł można się bezproblemowo cieszyć grami przez caluteńki rok!


Bajer w tym że kupiłeś za prawie 2000zł karte i po ponad roku ona praktycznie nadal tyle kosztuje. A to coś na prawdę niezwykłego:) Kiedyś kupiłem ATI Radeona X850XL za 1400zł i po 2 latach była warta 250zł:P
A tu nie dość że grasz nadal w najwyższych detalach to nadal karta jest warta kupę kasy i nie straciła praktycznie na wartości co w kartach graficznych jest z lekka zaskoczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwny news. Z kategorii "Ameryka jest na zachodzie, a Azja na wschodzie". Wygląda na zwykły szum informacyjny, news bez głębszej myśli . Wiem, newsy nie są od tego, ale coś muszą przekazywać. A ten informuje nas, że karta która wyszła 14 miesięcy temu jest nadal super, wohoo! Mam nadzieję, że zorza następnym razem weźmie lepszy materiał do napisania wiadomości :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 16:19, Stwór napisał:

> "jedynie" 1700zł można się bezproblemowo cieszyć grami przez caluteńki rok!

Bajer w tym że kupiłeś za prawie 2000zł karte i po ponad roku ona praktycznie nadal tyle kosztuje.
A to coś na prawdę niezwykłego:) Kiedyś kupiłem ATI Radeona X850XL za 1400zł i po 2 latach
była warta 250zł:P
A tu nie dość że grasz nadal w najwyższych detalach to nadal karta jest warta kupę kasy i nie
straciła praktycznie na wartości co w kartach graficznych jest z lekka zaskoczeniem.


Nie no muszę przyznać że fakt... szkoda tylko że nie jest to regułą, a wyjątkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę słuchać takich bzdur. Wydać na kartę z 1400zł (w tym momencie), żeby sobie pograć na maks detalach pół roku? Gdzie tu dobry interes?

Prosiłbym o odpowiedź autora tego tekstu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie no, szacunek dla panów z nvidii za tego potworka xP
ja jednak stawiam na coś zdeka gorszego, ale za to duuużo tańszego. radeony hd 4 life ! ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem fx 5200 jako nowość...

Chodziło wszystko na niej...
Przez 3 lata, z krótką przesiadką na 6600, z którym gryzł się mój komp, z niewiadomych przyczyn...

Tak czy siak na tanim fx 5200 przegrałem przez 3 lata, nigdy nie narzekając na grafikę...

Zmieniłem się na 7950 GTO, a teraz tylko czekam na jakąś normalną kartę z serii 9xxx...

Wzór się sprawdza można spokojnie przeżyć jedną rodzinę kart graficznych grając na niezłych ustawieniach w nowości bez strat płynności gry...

Martwi mnie fakt że teraz gry wymagać zaczną SLI albo tri SLI...

Tak czy siak 8800 GTX którego zamontowałem w kilku kompach, jest bardzo dobrą kartą, która spokojnie doczeka do serii dziesięć, chyba że ktoś w każdą nową grę musi grać na max detalach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 14:20, J4nek napisał:

> Czytałem dawno o tej karcie i wiem co ona potrafi, jednak nie wiedziałęm że 14 miesięcy
po
> premierze będzie nadal tak dobra... A co powiecie na najgorszą inwestycje Nvidii?;)
> Ja stawiam na GF FX 5200...

Zamilcz! :D Kupilem kiedyś komputer z ta karta... oczywiscie po roku przesiadka na 6600 gt
byla a aktualnie 8800 gtx i mam luz. :P


Dokonałem prawie identycznego skoku. Najpierw FX 5200 po roku 6600 GT potem 7900 GT i wreszcie 10 miesiecy temu kupiłem 8800 GTX. Super karta, jestem z niej bardzo zadowolony i widze, że nawet po takim czasie trzyma cenę (mnie kosztowała 2100 zł) więc zakup okazał sie dobra inwestycja.
Mam nadzieję, ze kolejne układy bedą się sprawowały równie dobrze przez tak długi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie liczę:
2 X GF GTS 320 mb od Asusa w SLI - poniżej 2000 zł.
2X GF GTX 768 mb Extr-ed w SLI - ponad 3000 zł.

Perspektywicznie, ktos kto kupował 14 miesięcy temu GTX za ok. 2200-2500 zł. z okładem a nie GTSa 320 za ok. 1200 zł. zrobił interes życia? :P
Na 2 GTS 320mb SLI chodzi mi wszystko na max od Crysisa po Supreme Commandera. Doliczam w rachunku nowy zasilacz. I to za prawie połowę ceny tandemu gtxów. Pomijam fakt, że drugiego, używanego gtsa kupiłem za 600 zł. :)

Można wziąć pod uwagę sprzedaż "starego i wolnego" 1 gts320mb i kupno pachnącej nowością wersji 512 albo gt, ale żeby cieszyć się GTX jaką on to NAJLEPSZĄ MOŻLIWĄ INWESTYCJĄ to już duża przesada wobec jego ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tam i tak nie kupię, a w ogóle to co to za interes, jak by karta kosztowała DUŻO taniej to byłby "najlepszy interes w życiu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować