Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

SimCity: Społeczności - okiem anki

21 postów w tym temacie

Hakken

SimCity to seria sięgająca korzeniami początków historii gier komputerowych. Kto z nas nie poświęcił choć kilku wieczorów na wybudowanie (a potem zniszczenie) własnego miasta? Kolejna część serii koncentruje się na mieszkańcach, ich potrzebach i ich wpływie na charakter metropolii. Zapraszamy do lektury.

Przeczytaj cały tekst "SimCity: Społeczności - okiem AnKi" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak jest z katastrofami? Czy są zależne od typu miasta? Bo np. nie wyobrażam sobie cyberpunkowego miasta bez buntu maszyn, nanowirusów czy brain-hackingu. Tylko to pewnie jest zbyt "ponure" dla tak "wesołej" gry.
Ale tekst jest więcej niż OK ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taka wersja SC dla casuali, którzy mają styczność z serią poraz pierwszy.
Już dawno mówiłem, że tą wersję SC zepsuli, jako fan i gracz każdej części - ta część serii jest najgorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że Społeczności wyjątkowo nie przypadły mi do gustu. Dawniej dość sporo grałam w SimCity 4 i pierwsze parę minut z SC:S były dla mnie po prostu szokiem. Gdzie to, za co wszyscy lubili serię, czyli skomplikowanie czy planowanie? Tutaj właściwie wystarczy mieć kasę i postawić odpowiedni budynek generujący dany zasób. Ciekawe może przez pierwsze kilka godzin, później niesamowicie nudne, zwłaszcza że gra naprawdę bardzo zwalnia przy większych miastach. No ale mniejsza o to, w końcu nie będę tu pisać recenzji ;)
A sam tekst dobry, ale niestety tylko tyle. Momentami nie widziałam, czy to opis miast, czy recenzja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No coz.. ta czesc baaardzo mi nie przypadla do gustu. Ukochalem SC4 i SC3000, ale tego nie mam zamiaru kupowac. Zawiodlem sie... Szkoda, ze tym razem nie robil tego Maxis.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak swoja droga.. Tilted Mill Entertainment odrobine IMHO spieprzylo sprawe, ale za to Cezar III, ktorego oni rowniez robili byl baardzo fajny :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji tego czegoś na HDD aż się przeraziłem. Co oni najlepszego zrobili z moją ukochaną grą. Toż to nie jest SimCity...masakra totalna. Pamiętam jak w SC4 się zagrywałem, a jak to zobaczyłem, to nawet tutoriala mi się nie chciało przechodzić. Wyleciało z HDD na zbity pysk...tragedia...jeśli komuś się podobało SimCity 4, to niech lepiej nie kupuje tej części bo się zniechęci i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"SimCity: Społeczności w zasadzie nie odbiega pod tym względem od swoich poprzedniczek. Podstawowa różnica tkwi raczej w założeniach, bo tym razem twórcy postawili na symulację inżynierii społecznej"

Odbiega znacznie bardziej. To jak powiedzieć że Sims i SimCity to prawie to samo. W porównaniu z ostatnią 4ką to już jakaś kompletnie inna gra.

"Jeśli jednak pomimo to zdecydujemy się rozwijać i planować miasto, to w pewnym momencie gra zacznie strasznie zwalniać i zawieszać się."

To fakt. I żaden, ale to żaden współczesny komputer, nawet z 4 gb ram tego nie pociągnie lepiej.

Co do wad dodałbym uproszczeniem ekonomii do poziomu przedszkola, zero grywalności już po kilku godzinach grania,a w skrajnych przypadkach nawet po kilku minutach. Tekst jest bardzo swobodny, nie wchodzi w techniczne szczegóły gry, skupia się głównie na drugim członie tytuły - Społeczności. I zapewne słusznie, bo tyle z tego pomysłu pozostało. Bo SimCity to w tym już nie ma za wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam "SimCity". Nienawidze "Simów". Z tego też powodu "SimCity: Społeczności", to dla mnie i dla wielu fanów serii po prostu badziew. Widać różnicę w prezentowaniu zalet i wad gry w wykonaniu AnKi a np. w wykonaniu chłopaków z GameHot.pl. Nie wiem jak można w tym przesłodzonym g... znaleźć jakiekolwiek zalety? Ekonomia? Leży. Grywalność? Leży? Strategiczne planowanie? Leży. Kurcze... Nawet oryginalna, pierwsza część bije na głowę to, co właśnie się pojawiło na sklepowych półkach. Tego nawet nie ma jak ratować. No chyba, że ktoś jest fanem "Simów", to faktycznie zalety ukazane przez AnKę będą faktycznie zaletami :)

Dla mnie ani "The Sims" ani te nie-wiadomo-co kalające dobre imię "SimCity" nie jest warte ani złotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to jest po prostu koszmar!!!

Niestety (dla mnie) kupiłem tę grę w dniu premiery, myśląc że będzie niezła. Jest tragiczna! To nie jest już udawanie burmistrza i pewne (żartobliwe, ale to była zaleta) oddanie do rzeczywistości. To jest...
--------------------------------------------------Error--------------------------------------------------

A jeśli chodzi o zwalnianie gry... To jakiś horror. Mój komputer ciągnie spokojnie Wiedźmina na maksymalnych detalach itp. A tu grafika skacze jak po komputerowej wersji padaczki. A ledwo połowę mapy zapełniłem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu mam mieszane uczucia... Z jednej strony ''cukierki''. Z drugiej fajne tryby, takie jak władza absolutna... Pożyjemy, zobaczymy. :) Byleby grywalność była na poziomie! ^^ Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wright NIE ZOSTAŁ ODSUNIĘTY OD PRAC NAD TĄ GRĄ. Ba, z tego co wiem, to nawet w paru miejscach kooperował z Tilted Mill.

Will nie pojawia się w kreditsach dlatego, że aktualnie zajęty jest pracą nad Spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Cena: 0,00zł" to jest to na co czekali wszyscy gracze xDDD te nowe SimCity straciło już ducha dawnych części...przytłaczające...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to nie rewelacja ale dno chyba tez nie..a czy wy jak po raz pierwszy włączaliście tez mieliście taki jakby widok jak przez mgłę? Jak tak to plis powiedzcie jak to zmienić....proszeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować