Zaloguj się, aby obserwować  
Vel_Grozny

zakupy przez internet - cła

7 postów w tym temacie

Witam.
Otóż chciabym sobie zamówić książkę z Amazonu amerykańskiego(nie ma jej Amazon brytyjski), ale nie mogę znaleźć nigdzie informacji jakie jest cło i w jaki sposób jest ono naliczane. Ma ktoś doświadczenie w tej sprawie? Podzieli się informacjami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Telefon do urzędu celnego powinien pomóc ;]
Ale imo za książki nic nie będziesz płacić... zostaje jeszcze opcja dogadania się ze sprzedawcą- rzeczy z zagranicznych aukcji wysyła się jako prezenty bodajże, można ominąć tak część opłat ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 17:32, Budo napisał:

Telefon do urzędu celnego powinien pomóc ;]

Na to wychodzi - ze stron internetowych ciężko się połapać

Dnia 27.12.2007 o 17:32, Budo napisał:

Ale imo za książki nic nie będziesz płacić... zostaje jeszcze opcja dogadania się ze sprzedawcą-
rzeczy z zagranicznych aukcji wysyła się jako prezenty bodajże, można ominąć tak część opłat
;]

Dogadanie się ze sprzedawcą raczej nie wchodzi w grę - Amazon pisze, że nawet na prezentach drukuje ceny, ze względu na przepisy celne.
Mam nadzieję, że ktoś już przez to przechodził i wie i się tą wiedzą podzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 17:35, ribik napisał:

Do określonej wysokości przesyłka jest zwolniona z cła coś ok. 20$.

To też nie łapie się - 25$ kosztuje, a jeszcze koszt przesyłki (choć nie wiem czy to ma znaczenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Otóż zamówiłem kilka figurek i 3 maskotki ze stanów (dla ścisłości bardziej bym to nazwał "gadgetami"). I czy to normalne aby mi naliczyli cło w wysokości 93zł? Paranoja jakaś... to mój brat kiedyś zamawiał aparat ze Stanów o wartości 1000zł i naliczyli mu cła 150zł a tu przy kilku zabawkach prawie 100zł? Nie są ani elektroniczne ani nie są też dostępne w Polsce aby powodem ich zakupu było to, że tam taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się może ktoś, czy rzecznik praw konsumenta udziela informacji na ten temat bądź do kogo mógłbym się zgłosić w sprawie zawyżonego moim zdaniem cła? Pojechałem do urzędu celnego w Katowicach ale tam odesłali mnie do Zabrza na drugim końcu województwa gdzie co najmniej 3 przesiadki mam z 2 godziny drogi a jakby tego było mało to otwarte jest tylko w tygodniu i na dodatek do godziny 15 więc nawet nie mam kiedy tam jechać a zapewne i tak by to nic nie dało bo sądzę, że oni by popatrzeli i stwierdzili, że wszystko się zgadza a moim zdaniem cło 93zł za 3 pluszaki i 4 figurki to trochę za dużo, mogę się mylić jednak wolałbym się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować