Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Poza firewallem: książki

15 postów w tym temacie

Lucas the Great

Prosiliście nas o recenzję najnowszej powieści Jacka Dukaja - takim prośbom się nie odmawia. Grimnir zabrał się za czytanie tego opasłego tomiszcza, z rozpędu pochłonął też powieść pewnej australijskiej pisarki... zapraszamy do zapoznania się z recenzjami.

Przeczytaj cały tekst "Poza firewallem: książki" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dukaj dobry rzemieślnik fachu pisarskiego jest. Ale żaden znowu artysta. Niemniej miło się jego ksiązki czyta, z reguły są... Klimatyczne. A tego Canavana to nie znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :-D.
Lód znalazłem pod choinką, ale że był tam też Hyperion to nowa powieść Dukaja musiała poczekać ;-). Żywię głębokie przekonanie, oparte na dotychczasowych doświadczeniach z książkami autora, że moja opinia nie będzie jakoś skrajnie odmienna od tej prezentowanej przez Grimnirego :-).

"Gildia magów" to może coś porównywalnego jakościowo z "Kłamstwami Locka Lamory"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do języka, o którym pisze recenzent do dodam, iż jest on bardziej uwikłany w polszczyznę przełomu XIX i XX wieku niż w j. rosyjski. Z tego ostatniego pochodzą w znacznej mierze natomiast wtręty, których faktycznie, dukaj używa i to z równie ciekawym skutkiem, co Mariusz Wilk. NA którym autor "Lodu" bez wątpienia się trochę opiera.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio zaopatrzyłem się w "gildie magów" i "klamstwa locke''a lamory"
podobno obie warte przeczytania, nie mailem ejszcze jednak okazji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 21:47, MACZApl napisał:

ksiazka, gra, ksiazka, gra, wiedzmin, reklama www.***


Jeszcze raz zobaczę link z reklamą w Twoim poście i będzie obniżony status.
Ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo dobre tytuły dzisiaj są zrecenzowane :) Trochę tylko wydaje mi się, że po macoszemu potraktowaliście reckę "Lodu" - jest to tak bogata książka, że warto by napisać więcej niż 2 stronice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć, że koncepcja świata przedstawionego w "Innych pieśniach" opierała się na hilemorficznej teorii Arystotelesa. Platon nie miał z tym nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i znalazłem ww. knige pod drzewkiem swiatecznym, przeczytalem w 2 dni i szczerze polecam :) Dodam tylko ze po takiej lekturze znowu wracaja plany podróży koleja transsyberyjska ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśniejestem po lekturze "Gildi Magów" i musze powiedzieć że jest super tytuł i warto poświęcić troche czasu na jej przeczytanie.
Zaczynam czytać następną część.
Pozdrowienia dla wszystkichi dosiego nowego roku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słowo o jakości wydania: Świetna! Grube okładki, z wzmacniającą ''wklejką'' wewnątrz (w postaci mapek). Dobry papier, który pozwolił wydaćte 1044 strony jako jedną całość (precz z kilkoma tomami!). Aaa, układ graficzny nawiązujący do znanej serii Lema - tylko duże Dukaj (bez imienia), i niżej..mniejszy tytuł - dziś właśnie to nazwisko Dukaja sprzedaje ksiązkę. Teraz czekam na zapowiadającą się niesamowicie ''Baśń'', fragment tu: http://www.dukaj.pl/czytelnia/beletrystyka - nie lubię fantasy, ale w wydaniu Dukaja to jużchyba nie będzie tak do końca fantasy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować