Zaloguj się, aby obserwować  
Harvenar

CoD 4 czy UT3 - dyskusja!

28 postów w tym temacie

Jak w tytule. Która gra jest według Was lepsza, która zasługuje na miano króla sieciowych strzelanin? Proszę o podawanie sensownych argumentów, a nie czegoś w stylu: "cod jest najlepszy!!111 bo tak!!!11"

Ja zacznę - moim zdaniem lepszy jest UT3. Osobiście jestem już znudzony kolejnymi grami fps w których wcielamy się w żołnierza US Army i idziemy zbawić świat. Poza tym, cenię w fpsach adrenalinę i prędkość gry, a tego UT 3 ma aż w nadmiarze. UT 3 jest szybka, krwawa i daje dużo frajdy, nie to co CoD 4, który może i ma super singla i fajne multi, ale nie jest tak intensywny jak UT 3. No i w CoD 4 nie ma deskolotki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałem zauważyć, że w CoD 4 wcielamy się również i w żołnierza SAS''u :P

więc imho lepsze jest... sam nie wiem. pod względem bezsensownej rozwałki w pięknym, cudownym stylu to zdecydowanie UT3. gram od paru dni i bardzo mi się podoba ; )
ale CoD4 też jest niezły, jednak na dziś uważam że UT3 jest lepsze.
i hooverboard rządzi xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to dobre porównanie,bo każda gra opowiada o czyms innym,moim zdaniem przy robieniu tej dyskusji powinienes zrobic ją o Enemy Territory i UT3, te gry można porównywac,bo są osadzone w podobnych realiach,a CoD4 i UT3 to zupełnie inne historie

a jakby co to tematy do

CoD4:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=22229#u_2244

UT3:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=7679#u_918

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie CoD 4 jest grą rewelacyjną, świetny single player i jeszcze lepszy multi. Osobiście preferuje klimaty współczesne. Nie do końca zgadzam się z Harvenar''em, gdyż możemy wcielić się w Specnaz lub Opozycje i skopać Marines bądź też S.A.S. Oczywiście w multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja ma swojego Cod 4 i jestem bardzo zadowolony z Multi .Nabijanie levelu , dodatki do broni , dodatkowe umiejętności jest bardzo fajne .POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie CoD4 jest lepsze...z tego prostego powodu, ze w UT3 nie gralem :P no, ale przynajmniej dam jakies zalety. Miedzy innymi ta dynamika, grywalnosc i multi, ale przede wszystkim - te wymagania sprzetowe wzgledem grafiki! Za 1GB RAM i srednia karte graficzna otrzymujemy cos pieknego, przy czym bedziemy sie bawic przez...no wlasnie, tu jest pieta achillesowa tej gry. Calosc da sie przejsc w 6-9 godzin, w zaleznosci od poziomu trudnosci. Polecam wiec w singlu od razu przechodzic na najwyzszym - wtedy bedziemy sie najdluzej z nim bawic. Co prawda grafika oraz multi gra pewnie UT3 nie pobije, nie widze sensu porownywania tych 2 gier. Rozumiem gdyby to bylo porownanie CoD4 i MoH:A, gdyz te gry sa chociaz do siebie podobne, lecz jaki sens ma porownywanie najlepszego FPS-a wojennego i najlepszego FPS-a online''owego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W oby dwie gry gralem i tak jak wpsomnialem nie moza ich porwnywac. COD 4 jest nastawioany bardzien na singla a UT3 na multi. Oby dwie gry wygladaja naprawde pieknie i dobrze w nie sie gra. Minusem COD 4 jest to ze szybko sie konczy. Z UT3 nie ma tego problemu bo nawet sam singiel troche trwa nie wspominajac o niekonczacym sie czasie w MULTI. Jesli ktos czyta tego posta to niech nie mysli ze wynajde tu zwyciezce. Napisze tak: COD4 i UT# to 2 naprawde monce tytuly ale jezeli ktos z was lubi bardziej singla to wybierze COD4 a jesli MULTI to UT3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem obu tych gier nie można porównywać. Dlaczego? Ponieważ każda z nich skierowana jest do fanów innego rodzaju rozgrywki. Singiel w CoD4 jest moim zdaniem znacznie lepszy od tego z UTIII, który mimo swej długości nie zachwyca.

Siłą obu tych tytułów są niewątpliwie tryby multi, panują miedzy nimi jednak zasadnicze róźnice. UTIII to jednym słowem Quake; wpadasz, niszczysz, zabijasz i skaczesz jak szalony. CoD4 stawia na zupełnie inny typ gry, taktyka skryte poruszanie się, czasami obserwacja wroga nie strzelanie do niego wszystkim co mamy na stanie.

Reasumując obie gry sprowadzają się tak naprawdę do trybu mutli. Jeśli jesteś fanem Quake''a i totalnej rozwałki możliwie jak największą liczbą broni, możliwością zbierania zbroii, apteczek i innych udogodnien tego typu UTIII jest dla ciebie. Jeśli natomiast lubisz klimaty bliższe naszym czasom, brak blasterów i większy realizm rozgrywki wybieraj w ciemno CoD4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można porównywać Gothica i Morrowinda, gry bardzo się od siebie różniące, to nie widzę przeszkody w porównywaniu CoDa i UT. Chodzi przecież w nich o to samo - kill the enemy!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 12:09, MLODY2K6 napisał:

()


IMO Call of Duty 4 nie jest grą na niecałe 10 godzin. W moim przypadku jest tak jak napisałeś o UT3: niekończący się czas w multiplayerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 00:00, Memorr napisał:

nie wiem czy to dobre porównanie,bo każda gra opowiada o czyms innym,moim zdaniem przy robieniu
tej dyskusji powinienes zrobic ją o Enemy Territory i UT3, te gry można porównywac,bo są osadzone
w podobnych realiach,a CoD4 i UT3 to zupełnie inne historie

a jakby co to tematy do

CoD4:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=22229#u_2244

UT3:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=7679#u_918

Człowieku inni tez zakładają porównywanie która gra jest lepsza. Ja myślę że chyba COD4 bo ma lepsza grafike ale nie grałem bo gram w UT3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 12:09, MLODY2K6 napisał:

ciach


że co proszę? seria Call of Duty ma jeden z najpopularniejszych trybów multi, w Clanbase masz cały front CoD.
Multi w części czwartej to pomieszanie CS-a, BF-a oraz tradycyjnego CoD i cholernie mi się podoba...
widocznie albo nie grałeś w multi albo po prostu nie przypadło ci do gustu.
Bo naprawdę nie wiem jak można pisać ze MP w CoD4 jest gorsze do tego w UT3
Nie można porównywać UT3 MP z tym z CoD4 bot o zupełnie inna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 14:30, Dark SMG napisał:

> ciach

że co proszę? seria Call of Duty ma jeden z najpopularniejszych trybów multi, w Clanbase masz
cały front CoD.
Multi w części czwartej to pomieszanie CS-a, BF-a oraz tradycyjnego CoD i cholernie mi się
podoba...
widocznie albo nie grałeś w multi albo po prostu nie przypadło ci do gustu.
Bo naprawdę nie wiem jak można pisać ze MP w CoD4 jest gorsze do tego w UT3
Nie można porównywać UT3 MP z tym z CoD4 bot o zupełnie inna rzecz.



dlatego nie porownalem ich ze soba tylko zostawilem innym wybor. mi sie multi w codzie nie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 14:37, Harvenar napisał:

/.../

Chłopie, odpal sobie UT3 na full detalach, Unreal Engine 3 zjada CoDa 4 na śniadanie :D


Ale jakoś CoD4 zgarnął nagrodę za najlepszą grafikę :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 14:38, bojanzaw napisał:

Ale jakoś CoD4 zgarnął nagrodę za najlepszą grafikę :>


zgarnął czy nie, UT3 ma lepszą grafikę. na prawdę załatw sobie choćby demo obu gier i odpal, zobaczysz różnice :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 14:46, pizmak666 napisał:

> Ale jakoś CoD4 zgarnął nagrodę za najlepszą grafikę :>

zgarnął czy nie, UT3 ma lepszą grafikę. na prawdę załatw sobie choćby demo obu gier i odpal,
zobaczysz różnice :]

no to gratz ludziom którzy grafikę stawiają na pierwszym miejscu... współczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że patrzycie na grafikę w grach a nie na prawdziwy klimat.

Nie no po prostu gratki dla was panowie.

Wg mnie te porównywanie nie ma sensu bo widzę że tylko tu jest porównywana grafika a nie fabuła,klimat itp.

A te gry przynajmniej dla mnie się różnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 15:01, Dark SMG napisał:

no to gratz ludziom którzy grafikę stawiają na pierwszym miejscu... współczuje.


to do Meykana też. czy ja mówię że stawiam grafikę nad klimat? był kiedyś temat o tym co wg mnie jest najważniejsze w grach, mogę Wam przytoczyć moje wypowiedzi stamtąd ; )
stwierdziłem tylko, ze UT3 ma lepszą grafikę i koniec. grałem w obydwie gry więc mogę się na ten temat wypowiedzieć, jak również mogę rzec, że UT3 i CoD o gry nie do porównania w bezpośrednim starciu. długo można by wymieniać różnice między, jakby nie patrzeć, 2 FPSami jakim są ww. gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować