Zaloguj się, aby obserwować  
Aragloin

Forgotten Realms vs. świat Tolkiena

133 postów w tym temacie

Chyba w tym tygodni wkońcu dostanę teą Dolinę Lodowego Wichru.A tak ogólnie to przeczytałem 2 książki z FR:Oko Helma i Zawoalwany Smok.A gry to :BG,NWN,IWD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2008 o 11:14, Aragloin napisał:

np. Bioware?:)Nie no wystarczyło by EA ale oni mogą spiep**** grę .Ale lepiej coś niż
nic

Bioware by było najlepsze. Poradzili sobie z SW to i powinni sobie poradzić z WP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 17:26, Madoc napisał:


> np. Bioware?:)Nie no wystarczyło by EA ale oni mogą spiep**** grę .Ale lepiej coś
niż
> nic
Bioware by było najlepsze. Poradzili sobie z SW to i powinni sobie poradzić z WP :)

ale czy maja licencje?Bo o ile wiem to ma EA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2008 o 10:13, Aragloin napisał:

ale czy maja licencje?Bo o ile wiem to ma EA?

chyba masz rację. ale mogli by wynająć BioWare, bo sami nie umieją :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 10:29, Robert'cik napisał:

Z tego co kojarzę, to BioWare jest częścią EA, więc...

więc bedzie dobry crpg..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorry ,że by to nie był spam.Zapraszam wszystkich miłośników fantasy na mojego gramsajta.Dlaczego?Proszę o ocenienie mojej powieści pt.Ork.Zapraszam i polecam!(powieść osadzona jest w świecie Forggoten Realms)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem w końcu Ojczyznę Salvatore.Nigdy nie myślałem że drowy-mężczyźni byli tacy podrzędni względem kobiet>Trochę mnie to zaskoczyło.Biczowanie i zabijanie niewinności a później także drowy.Kiepskie miał dzieciństwo..Całe szczęście że miał swojego ojca Zaknafeina..Bez niego nie "przeżył" by Akademii..Ale tak już w życiu bywa.A później jeszcze go stracił przez tą cholerną Lloth.Ale zyskał przynajmnie tą panterę Guenawyvar..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 11:32, zakrokrzy napisał:

Nie czytałem ani jednych, ani drugich, lecz znając obydwa światy mogę stwierdzić że FR
jest lepsze ;)

to jak je możesz znać?Dla mnie są równorzędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę znać same światy np. z papierowych RPG, filmów, gier itp. i na tej podstawie twierdze że FR jest lepsze gdyż posiada bardziej rozbudowany i ciekawy świat.
[edit]-próbowałem czytać tolkiena lecz odrzuciło mnie po kilku stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 11:38, zakrokrzy napisał:

Mogę znać same światy np. z papierowych RPG, filmów, gier itp. i na tej podstawie twierdze
że FR jest lepsze gdyż posiada bardziej rozbudowany i ciekawy świat.

Ale Forggoten "stworzyło dziesiątki ludzi.A Tolkien sam stworzył świat Ardy.Co powinno być plusem dla jesgo twórczości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze że tolkien to nie geniusz w tworzeniu i nie jest tak iż jego świat jest daleko za FR. Obydwa są bardzo dobre i obydwa lubię. Po prostu FR pozwala mi się bardziej w to wszystko zagłębić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 11:44, zakrokrzy napisał:

Nie twierdze że tolkien to nie geniusz w tworzeniu i nie jest tak iż jego świat jest
daleko za FR. Obydwa są bardzo dobre i obydwa lubię. Po prostu FR pozwala mi się bardziej
w to wszystko zagłębić.

Chyba też tak uważam.A czy wiesz,czy te przewodniki Podmrok 3.5,przewodnik gracza po Faerunie i opis Zapomnianych Krain to przygotowanie do "papierowego prg"?Chętnie bym kupił ,ale nie wiem czego mam się spodziewać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dopiero zaczynasz powinieneś kupić sobie podręcznik gracza, przewodnik mistrza podziemii i księga potworów. To nie są książki tylko do FR lecz bez nich nie ruszysz z grą. Są tam opisane wszystkie rzeczy potrzebne do zaczęcia przygody. Te książki które napisałeś radziłbym Ci kupić dopiero później gdyż są one opisem tych krain lecz bez podstawowych trudno będzie Ci jakąkolwiek przygodę zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 11:59, zakrokrzy napisał:

Jeżeli dopiero zaczynasz powinieneś kupić sobie podręcznik gracza, przewodnik mistrza
podziemii i księga potworów. To nie są książki tylko do FR lecz bez nich nie ruszysz
z grą. Są tam opisane wszystkie rzeczy potrzebne do zaczęcia przygody. Te książki które
napisałeś radziłbym Ci kupić dopiero później gdyż są one opisem tych krain lecz bez podstawowych
trudno będzie Ci jakąkolwiek przygodę zacząć.

a więc musiałbym kupic system D&D 3.5 ,który kosztuje 150 zł.Fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie jest to tania zabawa, a te książki to tylko podstawa. Później są jeszcze księgi z czarami, o źle (diabłach, piekle itp.), opisy krain, miast, regionów itp. itd. Tego jest mnóstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 12:06, zakrokrzy napisał:

No niestety nie jest to tania zabawa, a te książki to tylko podstawa. Później są jeszcze
księgi z czarami, o źle (diabłach, piekle itp.), opisy krain, miast, regionów itp. itd.
Tego jest mnóstwo.

spojrazłem do sklepu.Każda książka po 8 dych..A póżniej dodatkowo z FR..A można kupić tylko opis Zapomnianych Krain?Wyczytałem ,że jest tam mapa A2..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować